Scotch® Wall-Safe Tape 183-DM2-EF, 3/4 iin x 600 in (19 mm x 15.2 m)
Special Price
$4.77
Regular Price
$5.62
| UPC | 00068060501721 |
|---|---|
| 3M ID | 7100368365 |
| Packaging | Pack |
Sorry, We Are Out of Stock
- Get up to 15% OFF
- Exclusive Deals and Discounts
- Secure Shopping Experience
- Fast and Friendly Customer Support
| 3M ID | 7100368365 |
|---|---|
| Keywords | Scotch, Scotch tape, magic tape, transparent tape, tape, one handed tape, pop up tape, one handed tape dispensor |
| Global Product Hierarchy | Tapes > Office Tapes > Clear Office Tapes |
| Product Type | simple |
| Quantity | 0 |
| Trademark 1 | Scotch® |
| Country of Origin | United States |
| SAP Shelf Life In Days | 0 |
| Base - Billing Unit | PAK |
| Base - Metric Gross Weight | 66.678 G |
| Base - Metric Height Dimension | 17.526 CM |
| Base - Metric Length Dimension | 2.222 CM |
| Base - Metric Width Dimension | 9.652 CM |
| Base - Item Quantity | 1 |
| Base - Unit | PAK |
| Consumer - Billing Unit | PAK |
| Consumer - Customary Cubic Dimension | 22.9372998116075 ci |
| Consumer - Customary Gross Weight | 0.14699982717963267 lbs |
| Consumer - Customary Net Weight | 0.12799818480191807 lbs |
| Consumer - Customary Height Dimension | 6.9 in |
| Consumer - Customary Length Dimension | 0.8748031496062992 in |
| Consumer - Customary Width Dimension | 3.8 in |
| Consumer - Metric Cubic Dimension | 375.875 CCM |
| Consumer - Metric Net Weight | 58.059 G |
| Consumer - Metric Height Dimension | 17.526 CM |
| Consumer - Metric Length Dimension | 2.222 CM |
| Consumer - Metric Width Dimension | 9.652 CM |
| Consumer - Item Quantity | 1 |
| Consumer - Total Unit Quantity | 1 |
| Consumer - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Consumer - Item Unit | PACK |
| Consumer - Unit | PAK |
| Inner - Billing Unit | PAK |
| Inner - Customary Cubic Dimension | 219.08244210189207 ci |
| Inner - Customary Gross Weight | 0.8829998617481154 lbs |
| Inner - Customary Net Weight | 0.7679891088115085 lbs |
| Inner - Customary Height Dimension | 5.25 in |
| Inner - Customary Length Dimension | 10.7 in |
| Inner - Customary Width Dimension | 3.9 in |
| Inner - Metric Cubic Dimension | 3590.118 CCM |
| Inner - Metric Net Weight | 348.354 G |
| Inner - Metric Height Dimension | 13.335 CM |
| Inner - Metric Length Dimension | 27.178 CM |
| Inner - Metric Width Dimension | 9.906 CM |
| Inner - Item Quantity | 6 |
| Inner - Total Unit Quantity | 6 |
| Inner - Previous Packaging Level Quantity | 6 |
| Inner - Item Unit | PACK |
| Inner - Previous Packaging Level Unit | PACK |
| Inner - Unit | KAR |
| Shipper - Billing Unit | PAK |
| Shipper - Customary Cubic Dimension | 839.1765602428843 ci |
| Shipper - Customary Gross Weight | 5.799998355351524 lbs |
| Shipper - Customary Net Weight | 4.607934652869051 lbs |
| Shipper - Customary Height Dimension | 8.312992125984252 in |
| Shipper - Customary Length Dimension | 11.062992125984252 in |
| Shipper - Customary Width Dimension | 9.124803149606299 in |
| Shipper - Metric Cubic Dimension | 13751.64 CCM |
| Shipper - Metric Weight | 2630.835 G |
| Shipper - Metric Net Weight | 2090.124 G |
| Shipper - Metric Height Dimension | 21.115 CM |
| Shipper - Metric Length Dimension | 28.1 CM |
| Shipper - Metric Width Dimension | 23.177 CM |
| Shipper - Item Quantity | 36 |
| Shipper - Total Unit Quantity | 36 |
| Shipper - Previous Packaging Level Quantity | 6 |
| Shipper - Previous Packaging Level Unit | CTNS |
| Shipper - Item Unit | PACK |
| Shipper - Unit | CS |
| Pallet - Billing Unit | PAK |
| Pallet - Customary Cubic Dimension | 89094.66637830914 ci |
| Pallet - Customary Gross Weight | 537.9984676550005 lbs |
| Pallet - Customary Net Weight | 391.6754596202754 lbs |
| Pallet - Customary Height Dimension | 46.41732283464567 in |
| Pallet - Customary Length Dimension | 47.99212598425197 in |
| Pallet - Customary Width Dimension | 40.0 in |
| Pallet - Metric Cubic Dimension | 1.46 M3 |
| Pallet - Metric Net Weight | 177.661 KG |
| Pallet - Metric Height Dimension | 1.179 M |
| Pallet - Metric Length Dimension | 1.219 M |
| Pallet - Metric Width Dimension | 1.016 M |
| Pallet - Item Quantity | 3060 |
| Pallet - Total Unit Quantity | 3060 |
| Pallet - Previous Packaging Level Quantity | 85 |
| Pallet - Previous Packaging Level Unit | BOX |
| Pallet - Item Unit | PACK |
| Pallet - Unit | PAL |
| Pallet - Pallet Layer Quantity | 5 |
| Pallet - Shipping Container Per Layer Quantity | 17 |
Write Your Own Review


