Scotch® Transparent Tape 157S, 0.75 IN x 300 IN, (8.33 YD), 19 mm x 7.62 m
Special Price
$1.06
Regular Price
$1.25
| UPC | 50068060497302 |
|---|---|
| 3M ID | 7100307173 |
| Packaging | Roll |
Sorry, We Are Out of Stock
- Get up to 15% OFF
- Exclusive Deals and Discounts
- Secure Shopping Experience
- Fast and Friendly Customer Support
| 3M ID | 7100307173 |
|---|---|
| Keywords | Scotch, Scotch Tape, Transparent, Transparent Tape, Office Tape, Invisible, Invisible Tape, Mending Tape, Home Tape, School Tape, Giftwrapping, Photo Safe, USA, Giftwrap, Mending, Packaging, Light Packaging, Label Protection |
| Global Product Hierarchy | Tapes > Office Tapes > Correction Tapes |
| Product Type | simple |
| Quantity | 0 |
| Trademark 1 | Scotch® |
| Country of Origin | United States |
| SAP Shelf Life In Days | 0 |
| Base - Billing Unit | ROL |
| Base - Metric Gross Weight | 22.679 G |
| Base - Metric Height Dimension | 9.047 CM |
| Base - Metric Length Dimension | 2.222 CM |
| Base - Metric Width Dimension | 8.082 CM |
| Base - Item Quantity | 1 |
| Base - Unit | ROL |
| Consumer - Billing Unit | ROL |
| Consumer - Customary Cubic Dimension | 9.91434463183887 ci |
| Consumer - Customary Gross Weight | 0.049998636440908385 lbs |
| Consumer - Customary Net Weight | 0.039021820406723334 lbs |
| Consumer - Customary Height Dimension | 3.561811023622047 in |
| Consumer - Customary Length Dimension | 0.8748031496062992 in |
| Consumer - Customary Width Dimension | 3.1818897637795276 in |
| Consumer - Metric Cubic Dimension | 162.467 CCM |
| Consumer - Metric Net Weight | 17.7 G |
| Consumer - Metric Height Dimension | 9.047 CM |
| Consumer - Metric Length Dimension | 2.222 CM |
| Consumer - Metric Width Dimension | 8.082 CM |
| Consumer - Item Quantity | 1 |
| Consumer - Total Unit Quantity | 1 |
| Consumer - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Consumer - Item Unit | RLS |
| Consumer - Unit | ROL |
| Inner - Billing Unit | ROL |
| Inner - Customary Cubic Dimension | 106.28688580211806 ci |
| Inner - Customary Gross Weight | 0.5441008630722779 lbs |
| Inner - Customary Net Weight | 0.3121745632537867 lbs |
| Inner - Customary Height Dimension | 3.7401574803149606 in |
| Inner - Customary Length Dimension | 8.11023622047244 in |
| Inner - Customary Width Dimension | 3.5039370078740157 in |
| Inner - Metric Cubic Dimension | 1741.73 CCM |
| Inner - Metric Net Weight | 141.6 G |
| Inner - Metric Height Dimension | 9.5 CM |
| Inner - Metric Length Dimension | 20.6 CM |
| Inner - Metric Width Dimension | 8.9 CM |
| Inner - Item Quantity | 8 |
| Inner - Total Unit Quantity | 8 |
| Inner - Previous Packaging Level Quantity | 8 |
| Inner - Item Unit | RLS |
| Inner - Previous Packaging Level Unit | RLS |
| Inner - Unit | KAR |
| Shipper - Billing Unit | ROL |
| Shipper - Customary Cubic Dimension | 2299.5797172696707 ci |
| Shipper - Customary Gross Weight | 10.764069951176648 lbs |
| Shipper - Customary Net Weight | 5.61914213856816 lbs |
| Shipper - Customary Height Dimension | 12.007874015748031 in |
| Shipper - Customary Length Dimension | 17.007874015748033 in |
| Shipper - Customary Width Dimension | 11.259842519685039 in |
| Shipper - Metric Cubic Dimension | 37683.36 CCM |
| Shipper - Metric Weight | 4882.5 G |
| Shipper - Metric Net Weight | 2548.8 G |
| Shipper - Metric Height Dimension | 30.5 CM |
| Shipper - Metric Length Dimension | 43.2 CM |
| Shipper - Metric Width Dimension | 28.6 CM |
| Shipper - Item Quantity | 144 |
| Shipper - Total Unit Quantity | 144 |
| Shipper - Previous Packaging Level Quantity | 18 |
| Shipper - Previous Packaging Level Unit | CTNS |
| Shipper - Item Unit | RLS |
| Shipper - Unit | CS |
| Pallet - Billing Unit | ROL |
| Pallet - Customary Cubic Dimension | 78964.72485858358 ci |
| Pallet - Customary Gross Weight | 299.8286765714335 lbs |
| Pallet - Customary Net Weight | 134.85897040111146 lbs |
| Pallet - Customary Height Dimension | 40.94488188976378 in |
| Pallet - Customary Length Dimension | 48.031496062992126 in |
| Pallet - Customary Width Dimension | 40.15748031496063 in |
| Pallet - Metric Cubic Dimension | 1.294 M3 |
| Pallet - Metric Net Weight | 61.171 KG |
| Pallet - Metric Height Dimension | 1.04 M |
| Pallet - Metric Length Dimension | 1.22 M |
| Pallet - Metric Width Dimension | 1.02 M |
| Pallet - Item Quantity | 3456 |
| Pallet - Total Unit Quantity | 3456 |
| Pallet - Previous Packaging Level Quantity | 24 |
| Pallet - Previous Packaging Level Unit | BOX |
| Pallet - Item Unit | RLS |
| Pallet - Unit | PAL |
| Pallet - Pallet Layer Quantity | 3 |
| Pallet - Shipping Container Per Layer Quantity | 8 |
Write Your Own Review


