Scotch® Tape Runners 6055BNS, .31 in x 16.3 yd (7.92 mm x 14.9 m), Value Pack, 4 Pack
Refillable Tape Runnersr for documents. Photo-safe, double-sided tape is perfect for many applications.
Special Price
$16.33
Regular Price
$19.22
| UPC | 00051141338897 |
|---|---|
| 3M ID | 7100271439 |
| Packaging | Pack |
Sorry, We Are Out of Stock
- Get up to 15% OFF
- Exclusive Deals and Discounts
- Secure Shopping Experience
- Fast and Friendly Customer Support
Scotch® Adhesive Dot Roller is the fast, no mess way to apply double sided adhesive, and it's refillable. The adhesive rolls on easily, and unlike glue or glue sticks, there is no drying time and no wrinkling. Roller applies a fine dot pattern of double sided adhesive for a clean cut and secure hold. Great for home, office, and school projects.
- Fast and easy way to roll on double sided adhesive
- Neat application, with no drying time and no wrinkling
- Great for paper-based home, office and school projects
- Applicator great for creating poster boards, arts and crafts projects, mounting photos, mounting receipts, and more!
- Photo safe
- Refillable
| 3M ID | 7100271439 |
|---|---|
| Keywords | glue, adhesive, scotch adhesive, adhesive dots, spray adhesive, crafting adhesive, scrapbooking adhesive, adhesives, glue adhesive, removeable adhesives |
| Global Product Hierarchy | Tapes > Office Tapes > Roller & Runner Tapes |
| Color Family | Transparent |
| Product Color | Transparent |
| Product Type | simple |
| Quantity | 0 |
| Trademark 1 | Scotch® |
| Country of Origin | Japan |
| SAP Shelf Life In Days | 0 |
| Base - Billing Unit | PAK |
| Base - Metric Gross Weight | 144.242 G |
| Base - Metric Height Dimension | 5.3 CM |
| Base - Metric Length Dimension | 9.999 CM |
| Base - Metric Width Dimension | 9.4 CM |
| Base - Item Quantity | 1 |
| Base - Unit | PAK |
| Consumer - Billing Unit | PAK |
| Consumer - Customary Cubic Dimension | 30.398978120790886 ci |
| Consumer - Customary Gross Weight | 0.3179991762207111 lbs |
| Consumer - Customary Net Weight | 0.2729984192635339 lbs |
| Consumer - Customary Height Dimension | 2.0866141732283463 in |
| Consumer - Customary Length Dimension | 3.9366141732283464 in |
| Consumer - Customary Width Dimension | 3.7007874015748032 in |
| Consumer - Metric Cubic Dimension | 498.15 CCM |
| Consumer - Metric Net Weight | 123.83 G |
| Consumer - Metric Height Dimension | 5.3 CM |
| Consumer - Metric Length Dimension | 9.999 CM |
| Consumer - Metric Width Dimension | 9.4 CM |
| Consumer - Item Quantity | 1 |
| Consumer - Total Unit Quantity | 1 |
| Consumer - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Consumer - Item Unit | PACK |
| Consumer - Unit | PAK |
| Shipper - Billing Unit | PAK |
| Shipper - Customary Cubic Dimension | 457.54706273192073 ci |
| Shipper - Customary Gross Weight | 4.115999570274958 lbs |
| Shipper - Customary Net Weight | 3.2759810311624067 lbs |
| Shipper - Customary Height Dimension | 6.937795275590551 in |
| Shipper - Customary Length Dimension | 8.374803149606299 in |
| Shipper - Customary Width Dimension | 7.874803149606299 in |
| Shipper - Metric Cubic Dimension | 7497.853 CCM |
| Shipper - Metric Weight | 1866.986 G |
| Shipper - Metric Net Weight | 1485.96 G |
| Shipper - Metric Height Dimension | 17.622 CM |
| Shipper - Metric Length Dimension | 21.272 CM |
| Shipper - Metric Width Dimension | 20.002 CM |
| Shipper - Item Quantity | 12 |
| Shipper - Total Unit Quantity | 12 |
| Shipper - Previous Packaging Level Quantity | 12 |
| Shipper - Previous Packaging Level Unit | CTNS |
| Shipper - Item Unit | PACK |
| Shipper - Unit | CS |
| Pallet - Billing Unit | PAK |
| Pallet - Customary Cubic Dimension | 89216.7138664986 ci |
| Pallet - Customary Gross Weight | 770.9984186903321 lbs |
| Pallet - Customary Net Weight | 589.6770265337576 lbs |
| Pallet - Customary Height Dimension | 46.496062992125985 in |
| Pallet - Customary Length Dimension | 47.99212598425197 in |
| Pallet - Customary Width Dimension | 40.0 in |
| Pallet - Metric Cubic Dimension | 1.462 M3 |
| Pallet - Metric Net Weight | 267.473 KG |
| Pallet - Metric Height Dimension | 1.181 M |
| Pallet - Metric Length Dimension | 1.219 M |
| Pallet - Metric Width Dimension | 1.016 M |
| Pallet - Item Quantity | 2160 |
| Pallet - Total Unit Quantity | 2160 |
| Pallet - Previous Packaging Level Quantity | 180 |
| Pallet - Previous Packaging Level Unit | BOX |
| Pallet - Item Unit | PACK |
| Pallet - Unit | PAL |
| Pallet - Pallet Layer Quantity | 6 |
| Pallet - Shipping Container Per Layer Quantity | 30 |
Write Your Own Review


