Scotch® Shipping Packaging Tape THD-FD-20A
Scotch® Shipping Packaging Tape THD-FD-20A
Special Price
$198.89
Regular Price
$233.98
| UPC | 00638060662366 |
|---|---|
| 3M ID | 7100221114 |
| Packaging | Roll |
Sorry, We Are Out of Stock
- Get up to 15% OFF
- Exclusive Deals and Discounts
- Secure Shopping Experience
- Fast and Friendly Customer Support
| 3M ID | 7100221114 |
|---|---|
| Keywords | packaging tape, scotch packaging tape, moving tape, moving tapes, packaging moving tape |
| Global Product Hierarchy | Tapes > Packaging Tapes > Box Sealing Tapes |
| Product Type | simple |
| Quantity | 0 |
| Trademark 1 | Scotch® |
| Country of Origin | United States |
| Sales Unit | RO |
| SAP Shelf Life In Days | 0 |
| Base - Billing Unit | ROL |
| Base - Customary Height Dimension | 6 |
| Base - Customary Length Dimension | 2.25 |
| Base - Customary Width Dimension | 4.25 |
| Base - Metric Gross Weight | 231.332 G |
| Base - Metric Height Dimension | 152.4 MM |
| Base - Metric Length Dimension | 57.15 MM |
| Base - Metric Width Dimension | 107.95 MM |
| Base - Item Quantity | 1 |
| Base - Unit | ROL |
| Consumer - Billing Unit | ROL |
| Consumer - Customary Cubic Dimension | 57.36231944904835 ci |
| Consumer - Customary Gross Weight | 0.509999760357521 lbs |
| Consumer - Customary Net Weight | 0.5080001676395042 lbs |
| Consumer - Customary Height Dimension | 6.0 in |
| Consumer - Customary Length Dimension | 2.25 in |
| Consumer - Customary Width Dimension | 4.25 in |
| Consumer - Metric Cubic Dimension | 0.94 CDM |
| Consumer - Metric Net Weight | 230.425 G |
| Consumer - Metric Height Dimension | 152.4 MM |
| Consumer - Metric Length Dimension | 57.15 MM |
| Consumer - Metric Width Dimension | 107.95 MM |
| Consumer - Item Quantity | 1 |
| Consumer - Total Unit Quantity | 1 |
| Consumer - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Consumer - Item Unit | PACK |
| Consumer - Unit | ROL |
| Shipper - Billing Unit | ROL |
| Shipper - Customary Cubic Dimension | 10171.376641965882 ci |
| Shipper - Customary Gross Weight | 37.69900274116163 lbs |
| Shipper - Customary Net Weight | 30.48001005837025 lbs |
| Shipper - Customary Height Dimension | 31.0 in |
| Shipper - Customary Length Dimension | 21.8748031496063 in |
| Shipper - Customary Width Dimension | 15.0 in |
| Shipper - Metric Cubic Dimension | 166.679 CDM |
| Shipper - Metric Weight | 17099.98 G |
| Shipper - Metric Net Weight | 13825.5 G |
| Shipper - Metric Height Dimension | 78.74 CM |
| Shipper - Metric Length Dimension | 55.562 CM |
| Shipper - Metric Width Dimension | 38.1 CM |
| Shipper - Item Quantity | 60 |
| Shipper - Total Unit Quantity | 60 |
| Shipper - Previous Packaging Level Quantity | 60 |
| Shipper - Previous Packaging Level Unit | PACK |
| Shipper - Item Unit | PACK |
| Shipper - Unit | CS |
| Pallet - Billing Unit | ROL |
| Pallet - Customary Cubic Dimension | 68834.78333885802 ci |
| Pallet - Customary Gross Weight | 238.9987291893821 lbs |
| Pallet - Customary Net Weight | 152.39894798054033 lbs |
| Pallet - Customary Height Dimension | 35.86614173228347 in |
| Pallet - Customary Length Dimension | 47.99212598425197 in |
| Pallet - Customary Width Dimension | 40.0 in |
| Pallet - Metric Cubic Dimension | 1.128 M3 |
| Pallet - Metric Net Weight | 69.127 KG |
| Pallet - Metric Height Dimension | 0.911 M |
| Pallet - Metric Length Dimension | 1.219 M |
| Pallet - Metric Width Dimension | 1.016 M |
| Pallet - Item Quantity | 300 |
| Pallet - Total Unit Quantity | 300 |
| Pallet - Previous Packaging Level Quantity | 5 |
| Pallet - Previous Packaging Level Unit | BOX |
| Pallet - Item Unit | PACK |
| Pallet - Unit | PAL |
| Pallet - Pallet Layer Quantity | 1 |
| Pallet - Shipping Container Per Layer Quantity | 5 |
Write Your Own Review


