Scotch® Glue Pen 019-ESF, 1.56 fl. oz. (47 ml)
Scotch Glue Pen with 2-Way Applicator precisely dispenses just the right amount of glue.
Whether you want to cover a large area with the sponge tip, or apply the slightest dab with the
precision tip, this product produces expert results for your projects.
Special Price
$3.68
Regular Price
$4.33
| UPC | 00051131845794 |
|---|---|
| 3M ID | 7100222272 |
| Packaging | Pack |
Sorry, We Are Out of Stock
- Get up to 15% OFF
- Exclusive Deals and Discounts
- Secure Shopping Experience
- Fast and Friendly Customer Support
Scotch® Glue Pen with 2 Way Applicator precisely dispenses just the right amount of glue. Whether you want to cover a large area with the sponge tip, or apply the slightest dab with the precision tip, this product produces expert results for your projects.
- Precise application
- Contains precision tip and sponge tip
- Photo safe
- Designed for paper and photos
- 1.56 fl. Oz
| 3M ID | 7100222272 |
|---|---|
| Keywords | Scotch, glue stick, 3M glue stick, scotch glue stick |
| Global Product Hierarchy | Adhesives, Sealants & Fillers > Glue Sticks & Tubes |
| Color Family | Transparent |
| Product Color | Transparent |
| Product Type | simple |
| Quantity | 0 |
| Trademark 1 | Scotch® |
| Country of Origin | South Korea |
| Sales Unit | PK |
| SAP Shelf Life In Days | 0 |
| Base - Billing Unit | PAK |
| Base - Customary Height Dimension | 7.62480315 |
| Base - Customary Length Dimension | 1.25 |
| Base - Customary Width Dimension | 3.751968504 |
| Base - Metric Gross Weight | 88.088 G |
| Base - Metric Height Dimension | 19.367 CM |
| Base - Metric Length Dimension | 3.175 CM |
| Base - Metric Width Dimension | 9.53 CM |
| Base - Item Quantity | 1 |
| Base - Unit | PAK |
| Consumer - Billing Unit | PAK |
| Consumer - Customary Cubic Dimension | 35.75991403951312 ci |
| Consumer - Customary Gross Weight | 0.19420079751341496 lbs |
| Consumer - Customary Net Weight | 0.1711999696996667 lbs |
| Consumer - Customary Height Dimension | 7.624803149606299 in |
| Consumer - Customary Length Dimension | 1.25 in |
| Consumer - Customary Width Dimension | 3.751968503937008 in |
| Consumer - Metric Cubic Dimension | 0.586 CDM |
| Consumer - Metric Net Weight | 77.655 G |
| Consumer - Metric Height Dimension | 19.367 CM |
| Consumer - Metric Length Dimension | 3.175 CM |
| Consumer - Metric Width Dimension | 9.53 CM |
| Consumer - Item Quantity | 1 |
| Consumer - Total Unit Quantity | 1 |
| Consumer - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Consumer - Item Unit | EACH |
| Consumer - Unit | PAK |
| Inner - Billing Unit | PAK |
| Inner - Customary Cubic Dimension | 106.82993610081708 ci |
| Inner - Customary Gross Weight | 0.8935996873139643 lbs |
| Inner - Customary Net Weight | 0.6847998787986668 lbs |
| Inner - Customary Height Dimension | 5.124803149606299 in |
| Inner - Customary Length Dimension | 7.75 in |
| Inner - Customary Width Dimension | 2.689763779527559 in |
| Inner - Metric Cubic Dimension | 1750.629 CCM |
| Inner - Metric Net Weight | 310.62 G |
| Inner - Metric Height Dimension | 13.017 CM |
| Inner - Metric Length Dimension | 19.685 CM |
| Inner - Metric Width Dimension | 6.832 CM |
| Inner - Item Quantity | 4 |
| Inner - Total Unit Quantity | 4 |
| Inner - Previous Packaging Level Quantity | 4 |
| Inner - Item Unit | EACH |
| Inner - Previous Packaging Level Unit | CARD |
| Inner - Unit | KAR |
| Shipper - Billing Unit | PAK |
| Shipper - Customary Cubic Dimension | 804.3484787756977 ci |
| Shipper - Customary Gross Weight | 5.782599473619894 lbs |
| Shipper - Customary Net Weight | 4.108799272792001 lbs |
| Shipper - Customary Height Dimension | 8.624803149606299 in |
| Shipper - Customary Length Dimension | 10.812992125984252 in |
| Shipper - Customary Width Dimension | 8.624803149606299 in |
| Shipper - Metric Cubic Dimension | 13180.91 CCM |
| Shipper - Metric Weight | 2622.943 G |
| Shipper - Metric Net Weight | 1863.72 G |
| Shipper - Metric Height Dimension | 21.907 CM |
| Shipper - Metric Length Dimension | 27.465 CM |
| Shipper - Metric Width Dimension | 21.907 CM |
| Shipper - Item Quantity | 24 |
| Shipper - Total Unit Quantity | 24 |
| Shipper - Previous Packaging Level Quantity | 6 |
| Shipper - Previous Packaging Level Unit | CTNS |
| Shipper - Item Unit | EACH |
| Shipper - Unit | CS |
| Pallet - Billing Unit | PAK |
| Pallet - Customary Cubic Dimension | 89887.97505154065 ci |
| Pallet - Customary Gross Weight | 569.9985650111354 lbs |
| Pallet - Customary Net Weight | 369.7923754758044 lbs |
| Pallet - Customary Height Dimension | 46.8503937007874 in |
| Pallet - Customary Length Dimension | 47.99212598425197 in |
| Pallet - Customary Width Dimension | 40.0 in |
| Pallet - Metric Cubic Dimension | 1.473 M3 |
| Pallet - Metric Net Weight | 167.735 KG |
| Pallet - Metric Height Dimension | 1.19 M |
| Pallet - Metric Length Dimension | 1.219 M |
| Pallet - Metric Width Dimension | 1.016 M |
| Pallet - Item Quantity | 2160 |
| Pallet - Total Unit Quantity | 2160 |
| Pallet - Previous Packaging Level Quantity | 90 |
| Pallet - Previous Packaging Level Unit | BOX |
| Pallet - Item Unit | EACH |
| Pallet - Unit | PAL |
| Pallet - Pallet Layer Quantity | 5 |
| Pallet - Shipping Container Per Layer Quantity | 18 |
Write Your Own Review


