Scotch® Glue Pen 019-CFT, 1.6 fl. oz. (47 ml)
Scotch Glue Pen with 2-Way Applicator precisely dispenses just the right amount of glue. Whether you want to cover a large area with the sponge tip, or apply the slightest dab with the precision tip, this product produces expert results for your projects.
Special Price
$3.68
Regular Price
$4.33
| UPC | 00051131845794 |
|---|---|
| 3M ID | 7100222313 |
| Packaging | Each |
Sorry, We Are Out of Stock
- Get up to 15% OFF
- Exclusive Deals and Discounts
- Secure Shopping Experience
- Fast and Friendly Customer Support
Scotch® Glue Pen with 2 Way Applicator precisely dispenses just the right amount of glue. Whether you want to cover a large area with the sponge tip, or apply the slightest dab with the precision tip, this product produces expert results for your projects.
- Precise application
- Contains precision tip and sponge tip
- Photo safe
- Designed for paper and photos
- 1.6 fl. Oz
| 3M ID | 7100222313 |
|---|---|
| Keywords | Scotch, glue stick, 3M glue stick, scotch glue stick |
| Global Product Hierarchy | Adhesives, Sealants & Fillers > Glue Sticks & Tubes |
| Color Family | Transparent |
| Product Color | Transparent |
| Product Type | simple |
| Quantity | 0 |
| Trademark 1 | Scotch® |
| Country of Origin | South Korea |
| SAP Shelf Life In Days | 0 |
| Base - Billing Unit | EA |
| Base - Metric Gross Weight | 88.632 G |
| Base - Metric Height Dimension | 19.367 CM |
| Base - Metric Length Dimension | 3.175 CM |
| Base - Metric Width Dimension | 9.53 CM |
| Base - Item Quantity | 1 |
| Base - Unit | EA |
| Consumer - Billing Unit | EA |
| Consumer - Customary Cubic Dimension | 35.75991403951312 ci |
| Consumer - Customary Gross Weight | 0.1954001122197007 lbs |
| Consumer - Customary Net Weight | 0.17189883507079276 lbs |
| Consumer - Customary Height Dimension | 7.624803149606299 in |
| Consumer - Customary Length Dimension | 1.25 in |
| Consumer - Customary Width Dimension | 3.751968503937008 in |
| Consumer - Metric Cubic Dimension | 0.586 CDM |
| Consumer - Metric Net Weight | 77.972 G |
| Consumer - Metric Height Dimension | 19.367 CM |
| Consumer - Metric Length Dimension | 3.175 CM |
| Consumer - Metric Width Dimension | 9.53 CM |
| Consumer - Item Quantity | 1 |
| Consumer - Total Unit Quantity | 1 |
| Consumer - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Consumer - Item Unit | EACH |
| Consumer - Unit | EA |
| Inner - Billing Unit | EA |
| Inner - Customary Cubic Dimension | 106.75176468463174 ci |
| Inner - Customary Gross Weight | 0.897598872749998 lbs |
| Inner - Customary Net Weight | 0.687595340283171 lbs |
| Inner - Customary Height Dimension | 7.75 in |
| Inner - Customary Length Dimension | 5.124803149606299 in |
| Inner - Customary Width Dimension | 2.687795275590551 in |
| Inner - Metric Cubic Dimension | 1749.348 CCM |
| Inner - Metric Net Weight | 311.888 G |
| Inner - Metric Height Dimension | 19.685 CM |
| Inner - Metric Length Dimension | 13.017 CM |
| Inner - Metric Width Dimension | 6.827 CM |
| Inner - Item Quantity | 4 |
| Inner - Total Unit Quantity | 4 |
| Inner - Previous Packaging Level Quantity | 4 |
| Inner - Item Unit | EACH |
| Inner - Previous Packaging Level Unit | EACH |
| Inner - Unit | KAR |
| Shipper - Billing Unit | EA |
| Shipper - Customary Cubic Dimension | 804.3484787756977 ci |
| Shipper - Customary Gross Weight | 5.806698203499322 lbs |
| Shipper - Customary Net Weight | 4.125572041699026 lbs |
| Shipper - Customary Height Dimension | 8.624803149606299 in |
| Shipper - Customary Length Dimension | 10.812992125984252 in |
| Shipper - Customary Width Dimension | 8.624803149606299 in |
| Shipper - Metric Cubic Dimension | 13180.91 CCM |
| Shipper - Metric Weight | 2633.874 G |
| Shipper - Metric Net Weight | 1871.328 G |
| Shipper - Metric Height Dimension | 21.907 CM |
| Shipper - Metric Length Dimension | 27.465 CM |
| Shipper - Metric Width Dimension | 21.907 CM |
| Shipper - Item Quantity | 24 |
| Shipper - Total Unit Quantity | 24 |
| Shipper - Previous Packaging Level Quantity | 6 |
| Shipper - Previous Packaging Level Unit | CTNS |
| Shipper - Item Unit | EACH |
| Shipper - Unit | CS |
| Pallet - Billing Unit | EA |
| Pallet - Customary Cubic Dimension | 92573.01979170888 ci |
| Pallet - Customary Gross Weight | 582.9992246121776 lbs |
| Pallet - Customary Net Weight | 371.30254197177084 lbs |
| Pallet - Customary Height Dimension | 48.110236220472444 in |
| Pallet - Customary Length Dimension | 48.110236220472444 in |
| Pallet - Customary Width Dimension | 40.0 in |
| Pallet - Metric Cubic Dimension | 1.517 M3 |
| Pallet - Metric Net Weight | 168.42 KG |
| Pallet - Metric Height Dimension | 1.222 M |
| Pallet - Metric Length Dimension | 1.222 M |
| Pallet - Metric Width Dimension | 1.016 M |
| Pallet - Item Quantity | 2160 |
| Pallet - Total Unit Quantity | 2160 |
| Pallet - Previous Packaging Level Quantity | 90 |
| Pallet - Previous Packaging Level Unit | BOX |
| Pallet - Item Unit | EACH |
| Pallet - Unit | PAL |
| Pallet - Pallet Layer Quantity | 5 |
| Pallet - Shipping Container Per Layer Quantity | 18 |
Write Your Own Review


