Scotch® Dispenser Weight Attachment, 1/Case
This is a weight kit for the main line dispenser tabletop P-56.
Special Price
$75.03
Regular Price
$88.27
| UPC | 00051131069688 |
|---|---|
| 3M ID | 7000130968 |
| Packaging | Case |
Sorry, We Are Out of Stock
- Get up to 15% OFF
- Exclusive Deals and Discounts
- Secure Shopping Experience
- Fast and Friendly Customer Support
- Weighted base
| 3M ID | 7000130968 |
|---|---|
| Global Product Hierarchy | Tapes > Tape Applicators, Dispensers & Kits > Tape Applicator & Dispenser Parts & Accessories |
| Product Number | PN6968 |
| Product Type | simple |
| Quantity | 0 |
| Trademark 1 | Scotch® |
| Country of Origin | United States |
| Sales Unit | EA |
| SAP Shelf Life In Days | 0 |
| Base - Billing Unit | EA |
| Base - Metric Gross Weight | 4.332 KG |
| Base - Item Quantity | 1 |
| Base - Unit | EA |
| Unit of Use - Billing Unit | EA |
| Unit of Use - Customary Cubic Dimension | 139.16251257699366 ci |
| Unit of Use - Customary Gross Weight | 9.550425197848897 lbs |
| Unit of Use - Customary Net Weight | 8.999269542386703 lbs |
| Unit of Use - Metric Cubic Dimension | 2280.465 CCM |
| Unit of Use - Metric Net Weight | 4.082 KG |
| Unit of Use - Item Quantity | 1 |
| Unit of Use - Total Unit Quantity | 1 |
| Unit of Use - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Unit of Use - Item Unit | EACH |
| Unit of Use - Unit | EA |
| Shipper - Billing Unit | EA |
| Shipper - Customary Cubic Dimension | 139.16251257699366 ci |
| Shipper - Customary Gross Weight | 9.550425197848897 lbs |
| Shipper - Customary Net Weight | 8.999269542386703 lbs |
| Shipper - Customary Height Dimension | 1.7716535433070866 in |
| Shipper - Customary Length Dimension | 10.669291338582678 in |
| Shipper - Customary Width Dimension | 7.362204724409449 in |
| Shipper - Metric Cubic Dimension | 2280.465 CCM |
| Shipper - Metric Weight | 4.332 KG |
| Shipper - Metric Net Weight | 4.082 KG |
| Shipper - Metric Height Dimension | 0.045 M |
| Shipper - Metric Length Dimension | 0.271 M |
| Shipper - Metric Width Dimension | 0.187 M |
| Shipper - Item Quantity | 1 |
| Shipper - Total Unit Quantity | 1 |
| Shipper - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Shipper - Previous Packaging Level Unit | EACH |
| Shipper - Item Unit | EACH |
| Shipper - Unit | CS |
| Pallet - Billing Unit | EA |
| Pallet - Customary Cubic Dimension | 27394.16896156627 ci |
| Pallet - Customary Gross Weight | 1424.1862137143091 lbs |
| Pallet - Customary Net Weight | 1295.8948141036851 lbs |
| Pallet - Customary Height Dimension | 13.779527559055119 in |
| Pallet - Customary Length Dimension | 47.63779527559055 in |
| Pallet - Customary Width Dimension | 41.732283464566926 in |
| Pallet - Metric Cubic Dimension | 448.91 CDM |
| Pallet - Metric Net Weight | 587.808 KG |
| Pallet - Metric Height Dimension | 0.35 M |
| Pallet - Metric Length Dimension | 1.21 M |
| Pallet - Metric Width Dimension | 1.06 M |
| Pallet - Item Quantity | 144 |
| Pallet - Total Unit Quantity | 144 |
| Pallet - Previous Packaging Level Quantity | 144 |
| Pallet - Previous Packaging Level Unit | BOX |
| Pallet - Item Unit | EACH |
| Pallet - Unit | PAL |
| Pallet - Pallet Layer Quantity | 6 |
| Pallet - Shipping Container Per Layer Quantity | 24 |
Write Your Own Review


