Scotch® Box Lock™ Packaging Tape 3950S-LR3-4GC, 1.88 in x 38.2 yd (48 mm x 34.9 m)
Special Price
$14.37
Regular Price
$16.90
| UPC | 00638060922934 |
|---|---|
| 3M ID | 7100327026 |
Sorry, We Are Out of Stock
- Get up to 15% OFF
- Exclusive Deals and Discounts
- Secure Shopping Experience
- Fast and Friendly Customer Support
| 3M ID | 7100327026 |
|---|---|
| Global Product Hierarchy | Tapes > Packaging Tapes > Box Sealing Tapes |
| Product Number | 3950 |
| Product Type | simple |
| Quantity | 0 |
| Trademark 1 | Scotch® |
| Country of Origin | United States |
| SAP Shelf Life In Days | 0 |
| Base - Billing Unit | PAK |
| Base - Metric Gross Weight | 430.0 G |
| Base - Metric Height Dimension | 14.3 CM |
| Base - Metric Length Dimension | 10.7 CM |
| Base - Metric Width Dimension | 10.7 CM |
| Base - Item Quantity | 1 |
| Base - Unit | PAK |
| Consumer - Billing Unit | PAK |
| Consumer - Customary Cubic Dimension | 99.90850099810436 ci |
| Consumer - Customary Gross Weight | 0.9479877273949736 lbs |
| Consumer - Customary Net Weight | 0.938066925596654 lbs |
| Consumer - Customary Height Dimension | 5.6299212598425195 in |
| Consumer - Customary Length Dimension | 4.21259842519685 in |
| Consumer - Customary Width Dimension | 4.21259842519685 in |
| Consumer - Metric Cubic Dimension | 1637.207 CCM |
| Consumer - Metric Net Weight | 425.5 G |
| Consumer - Metric Height Dimension | 14.3 CM |
| Consumer - Metric Length Dimension | 10.7 CM |
| Consumer - Metric Width Dimension | 10.7 CM |
| Consumer - Item Quantity | 1 |
| Consumer - Total Unit Quantity | 1 |
| Consumer - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Consumer - Item Unit | PACK |
| Consumer - Unit | PAK |
| Shipper - Billing Unit | PAK |
| Shipper - Customary Cubic Dimension | 669.523839047678 ci |
| Shipper - Customary Gross Weight | 4.849949305805122 lbs |
| Shipper - Customary Net Weight | 3.752267702386616 lbs |
| Shipper - Customary Height Dimension | 6.417322834645669 in |
| Shipper - Customary Length Dimension | 10.433070866141732 in |
| Shipper - Customary Width Dimension | 10.0 in |
| Shipper - Metric Cubic Dimension | 10971.53 CCM |
| Shipper - Metric Weight | 2199.9 G |
| Shipper - Metric Net Weight | 1702.0 G |
| Shipper - Metric Height Dimension | 16.3 CM |
| Shipper - Metric Length Dimension | 26.5 CM |
| Shipper - Metric Width Dimension | 25.4 CM |
| Shipper - Item Quantity | 4 |
| Shipper - Total Unit Quantity | 4 |
| Shipper - Previous Packaging Level Quantity | 4 |
| Shipper - Previous Packaging Level Unit | PACK |
| Shipper - Item Unit | PACK |
| Shipper - Unit | CS |
| Pallet - Billing Unit | PAK |
| Pallet - Customary Cubic Dimension | 86592.6928704251 ci |
| Pallet - Customary Gross Weight | 630.5220698487499 lbs |
| Pallet - Customary Net Weight | 450.272124286394 lbs |
| Pallet - Customary Height Dimension | 44.881889763779526 in |
| Pallet - Customary Length Dimension | 48.031496062992126 in |
| Pallet - Customary Width Dimension | 40.15748031496063 in |
| Pallet - Metric Cubic Dimension | 1.419 M3 |
| Pallet - Metric Net Weight | 204.24 KG |
| Pallet - Metric Height Dimension | 1.14 M |
| Pallet - Metric Length Dimension | 1.22 M |
| Pallet - Metric Width Dimension | 1.02 M |
| Pallet - Item Quantity | 480 |
| Pallet - Total Unit Quantity | 480 |
| Pallet - Previous Packaging Level Quantity | 120 |
| Pallet - Previous Packaging Level Unit | BOX |
| Pallet - Item Unit | PACK |
| Pallet - Unit | PAL |
| Pallet - Pallet Layer Quantity | 6 |
| Pallet - Shipping Container Per Layer Quantity | 20 |
Write Your Own Review


