Scotch® Adhesive Dots 010-200UT-CFT, Clear
Special Price
$2.64
Regular Price
$3.10
| UPC | 00051141920177 |
|---|---|
| 3M ID | 7010333105 |
| Packaging | Pack |
Sorry, We Are Out of Stock
- Get up to 15% OFF
- Exclusive Deals and Discounts
- Secure Shopping Experience
- Fast and Friendly Customer Support
Scotch® Adhesive Dots are perfect for sticking embellishments to paper, wood, metal, foam and other surfaces. Great for card making and scrapbooking. The "no touch" dispenser keeps the dots free from oils, light and dirt.
- Easy dispensing
- Permanent
- Photo safe
- Great for card making and scrapbooking
- Clear
| 3M ID | 7010333105 |
|---|---|
| Keywords | glue, adhesive, scotch adhesive, adhesive dots, spray adhesive, crafting adhesive, scrapbooking adhesive, adhesives, glue adhesive, removeable adhesives |
| Global Product Hierarchy | Tapes > Office Tapes > Roller & Runner Tapes |
| Color Family | Transparent |
| Product Type | simple |
| Quantity | 0 |
| Trademark 1 | Scotch® |
| Country of Origin | Denmark |
| SAP Shelf Life In Days | 0 |
| Base - Billing Unit | PAK |
| Base - Metric Gross Weight | 33.112 G |
| Base - Metric Height Dimension | 110.592 MM |
| Base - Metric Length Dimension | 24.994 MM |
| Base - Metric Width Dimension | 89.99 MM |
| Base - Item Quantity | 1 |
| Base - Unit | PAK |
| Consumer - Billing Unit | PAK |
| Consumer - Customary Gross Weight | 0.07299946425465667 lbs |
| Consumer - Customary Net Weight | 0.04599945100487471 lbs |
| Consumer - Customary Height Dimension | 4.354015748031496 in |
| Consumer - Customary Length Dimension | 0.984015748031496 in |
| Consumer - Customary Width Dimension | 3.542913385826772 in |
| Consumer - Metric Cubic Dimension | 0.263 QT |
| Consumer - Metric Net Weight | 20.865 G |
| Consumer - Metric Height Dimension | 110.592 MM |
| Consumer - Metric Length Dimension | 24.994 MM |
| Consumer - Metric Width Dimension | 89.99 MM |
| Consumer - Item Quantity | 1 |
| Consumer - Total Unit Quantity | 1 |
| Consumer - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Consumer - Item Unit | PACK |
| Consumer - Unit | PAK |
| Inner - Billing Unit | PAK |
| Inner - Customary Cubic Dimension | 104.38678948224039 ci |
| Inner - Customary Gross Weight | 0.5239991140062608 lbs |
| Inner - Customary Net Weight | 0.27599670602924825 lbs |
| Inner - Customary Height Dimension | 4.4877952755905515 in |
| Inner - Customary Length Dimension | 3.739763779527559 in |
| Inner - Customary Width Dimension | 6.219685039370079 in |
| Inner - Metric Cubic Dimension | 1710.593 CCM |
| Inner - Metric Net Weight | 125.19 G |
| Inner - Metric Height Dimension | 11.399 CM |
| Inner - Metric Length Dimension | 9.499 CM |
| Inner - Metric Width Dimension | 15.798 CM |
| Inner - Item Quantity | 6 |
| Inner - Total Unit Quantity | 6 |
| Inner - Previous Packaging Level Quantity | 6 |
| Inner - Item Unit | PACK |
| Inner - Previous Packaging Level Unit | PACK |
| Inner - Unit | KAR |
| Shipper - Billing Unit | PAK |
| Shipper - Customary Cubic Dimension | 789.6524966278279 ci |
| Shipper - Customary Gross Weight | 3.5609990529602604 lbs |
| Shipper - Customary Net Weight | 1.6559802361754894 lbs |
| Shipper - Customary Height Dimension | 14.374803149606299 in |
| Shipper - Customary Length Dimension | 8.062992125984252 in |
| Shipper - Customary Width Dimension | 6.812992125984252 in |
| Shipper - Metric Cubic Dimension | 12940.086 CCM |
| Shipper - Metric Weight | 1615.242 G |
| Shipper - Metric Net Weight | 751.14 G |
| Shipper - Metric Height Dimension | 36.512 CM |
| Shipper - Metric Length Dimension | 20.48 CM |
| Shipper - Metric Width Dimension | 17.305 CM |
| Shipper - Item Quantity | 36 |
| Shipper - Total Unit Quantity | 36 |
| Shipper - Previous Packaging Level Quantity | 6 |
| Shipper - Previous Packaging Level Unit | CTNS |
| Shipper - Item Unit | PACK |
| Shipper - Unit | CS |
| Pallet - Billing Unit | PAK |
| Pallet - Customary Cubic Dimension | 87569.07277594083 ci |
| Pallet - Customary Gross Weight | 327.99934443341715 lbs |
| Pallet - Customary Net Weight | 129.16663479149793 lbs |
| Pallet - Customary Height Dimension | 45.62992125984252 in |
| Pallet - Customary Length Dimension | 47.99212598425197 in |
| Pallet - Customary Width Dimension | 40.0 in |
| Pallet - Metric Cubic Dimension | 1.435 M3 |
| Pallet - Metric Net Weight | 58.589 KG |
| Pallet - Metric Height Dimension | 1.159 M |
| Pallet - Metric Length Dimension | 1.219 M |
| Pallet - Metric Width Dimension | 1.016 M |
| Pallet - Item Quantity | 2808 |
| Pallet - Total Unit Quantity | 2808 |
| Pallet - Previous Packaging Level Quantity | 78 |
| Pallet - Previous Packaging Level Unit | BOX |
| Pallet - Item Unit | PACK |
| Pallet - Unit | PAL |
| Pallet - Pallet Layer Quantity | 6 |
| Pallet - Shipping Container Per Layer Quantity | 13 |
Write Your Own Review


