Scotch-Brite® Zero Scratch Scour Pad 623-10, 10/3
Special Price
$2.32
Regular Price
$2.73
| UPC | 00051141373195 |
|---|---|
| 3M ID | 7100334111 |
Sorry, We Are Out of Stock
- Get up to 15% OFF
- Exclusive Deals and Discounts
- Secure Shopping Experience
- Fast and Friendly Customer Support
No need to worry about scratching your favorite stainless steel & non-stick cookware. Add a little of your favorite detergent to this everyday wonder and watch those messes disappear. Its great for all pots and pans... nonstick cookware too!
- Fast and effective scouring for tough jobs
- Safe for non-stick cookware
- Non-Scratch Cleaning
- Long Lasting
- Scrubbing Fibers Made From 100% Recycled Content
| 3M ID | 7100334111 |
|---|---|
| Keywords | scouring pad, scotch brite scouring pads, scotch brite pad, scouring pads, scotch brite scrub pad, scotch bright pad, scour pad, scotch brite scouring pads, scotchbrite pad, heavy duty scour pad, scotch brite scouring pad |
| Global Product Hierarchy | Cleaning Supplies > Scrubbing Pads & Sponges |
| Product Type | simple |
| Quantity | 0 |
| Trademark 1 | Scotch-Brite® |
| Country of Origin | Cameroon |
| SAP Shelf Life In Days | 0 |
| Base - Billing Unit | PAK |
| Base - Customary Height Dimension | 6 |
| Base - Customary Length Dimension | 0.937007874 |
| Base - Customary Width Dimension | 3.87007874 |
| Base - Metric Gross Weight | 122.2 G |
| Base - Metric Height Dimension | 15.24 CM |
| Base - Metric Length Dimension | 2.38 CM |
| Base - Metric Width Dimension | 9.83 CM |
| Base - Item Quantity | 1 |
| Base - Unit | PAK |
| Consumer - Billing Unit | PAK |
| Consumer - Customary Cubic Dimension | 21.757771862000418 ci |
| Consumer - Customary Gross Weight | 0.2694048843899204 lbs |
| Consumer - Customary Net Weight | 0.177405982380171 lbs |
| Consumer - Customary Height Dimension | 6.0 in |
| Consumer - Customary Length Dimension | 0.937007874015748 in |
| Consumer - Customary Width Dimension | 3.87007874015748 in |
| Consumer - Metric Cubic Dimension | 356.546 CCM |
| Consumer - Metric Net Weight | 80.47 G |
| Consumer - Metric Height Dimension | 15.24 CM |
| Consumer - Metric Length Dimension | 2.38 CM |
| Consumer - Metric Width Dimension | 9.83 CM |
| Consumer - Item Quantity | 1 |
| Consumer - Total Unit Quantity | 1 |
| Consumer - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Consumer - Item Unit | PACK |
| Consumer - Unit | PAK |
| Shipper - Billing Unit | PAK |
| Shipper - Customary Cubic Dimension | 398.2756764726128 ci |
| Shipper - Customary Gross Weight | 2.948050030030267 lbs |
| Shipper - Customary Net Weight | 1.7740598238017098 lbs |
| Shipper - Customary Height Dimension | 6.625196850393701 in |
| Shipper - Customary Length Dimension | 13.938188976377953 in |
| Shipper - Customary Width Dimension | 4.312992125984252 in |
| Shipper - Metric Cubic Dimension | 6526.569 CCM |
| Shipper - Metric Weight | 1337.213 G |
| Shipper - Metric Net Weight | 804.7 G |
| Shipper - Metric Height Dimension | 16.828 CM |
| Shipper - Metric Length Dimension | 35.403 CM |
| Shipper - Metric Width Dimension | 10.955 CM |
| Shipper - Item Quantity | 10 |
| Shipper - Total Unit Quantity | 10 |
| Shipper - Previous Packaging Level Quantity | 10 |
| Shipper - Previous Packaging Level Unit | PACK |
| Shipper - Item Unit | PACK |
| Shipper - Unit | CS |
| Pallet - Billing Unit | PAK |
| Pallet - Customary Cubic Dimension | 94005.91832679728 ci |
| Pallet - Customary Gross Weight | 876.0905744512413 lbs |
| Pallet - Customary Net Weight | 509.1551694310907 lbs |
| Pallet - Customary Height Dimension | 46.62992125984252 in |
| Pallet - Customary Length Dimension | 48.0 in |
| Pallet - Customary Width Dimension | 42.0 in |
| Pallet - Metric Cubic Dimension | 1540.481 CDM |
| Pallet - Metric Net Weight | 230948.9 G |
| Pallet - Metric Height Dimension | 118.44 CM |
| Pallet - Metric Length Dimension | 121.92 CM |
| Pallet - Metric Width Dimension | 106.68 CM |
| Pallet - Item Quantity | 2870 |
| Pallet - Total Unit Quantity | 2870 |
| Pallet - Previous Packaging Level Quantity | 287 |
| Pallet - Previous Packaging Level Unit | BOX |
| Pallet - Item Unit | PACK |
| Pallet - Unit | PAL |
| Pallet - Pallet Layer Quantity | 7 |
| Pallet - Shipping Container Per Layer Quantity | 41 |
Write Your Own Review


