Scotch-Brite® Streak-Free Squeegee, SQP-4, 4/1
Special Price
$5.02
Regular Price
$5.90
| UPC | 50638060268433 |
|---|---|
| 3M ID | 7100183445 |
| Packaging | Each |
Sorry, We Are Out of Stock
- Get up to 15% OFF
- Exclusive Deals and Discounts
- Secure Shopping Experience
- Fast and Friendly Customer Support
Clean your mirrors and shower doors with no left-behind streaks using the Scotch-Brite Dual Blade Squeegee.
- Cleans without leaving streaks
- Soft-touch handle provides a no-slip grip
- Use with just water or your favorite cleaner
- Safe on mirrors, glass shower doors, windows, tile, and more!
- Durable Scotch-Brite tool is long-lasting and reusable
| 3M ID | 7100183445 |
|---|---|
| Keywords | cleaning cloth, cleaning cloths, microfiber cloth, microfiber cloths, cloths for cleaning, squeegee |
| Global Product Hierarchy | Cleaning Supplies > Cleaning Equipment > Squeegees |
| Color Family | Multi-color |
| Material | Plastic |
| Product Type | simple |
| Product Usage | General Cleaning Mirrors Shower Doors Windows |
| Quantity | 0 |
| Reusable | Yes |
| Trademark 1 | Scotch-Brite® |
| Type of Cleaning | Deep Cleaning |
| Country of Origin | China |
| SAP Shelf Life In Days | 0 |
| Base - Billing Unit | EA |
| Base - Metric Gross Weight | 93.44 G |
| Base - Metric Height Dimension | 19.05 CM |
| Base - Metric Length Dimension | 3.81 CM |
| Base - Metric Width Dimension | 25.88 CM |
| Base - Item Quantity | 1 |
| Base - Unit | EA |
| Consumer - Billing Unit | EA |
| Consumer - Customary Cubic Dimension | 114.6259635038955 ci |
| Consumer - Customary Gross Weight | 0.20599993778554962 lbs |
| Consumer - Customary Net Weight | 0.1809995172537845 lbs |
| Consumer - Customary Height Dimension | 7.5 in |
| Consumer - Customary Length Dimension | 1.5 in |
| Consumer - Customary Width Dimension | 10.188976377952756 in |
| Consumer - Metric Cubic Dimension | 1878.383 CCM |
| Consumer - Metric Net Weight | 82.1 G |
| Consumer - Metric Height Dimension | 19.05 CM |
| Consumer - Metric Length Dimension | 3.81 CM |
| Consumer - Metric Width Dimension | 25.88 CM |
| Consumer - Item Quantity | 1 |
| Consumer - Total Unit Quantity | 1 |
| Consumer - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Consumer - Item Unit | EACH |
| Consumer - Unit | EA |
| Shipper - Billing Unit | EA |
| Shipper - Customary Cubic Dimension | 313.008236252693 ci |
| Shipper - Customary Gross Weight | 1.095999476358035 lbs |
| Shipper - Customary Net Weight | 0.723998069015138 lbs |
| Shipper - Customary Height Dimension | 3.25 in |
| Shipper - Customary Length Dimension | 11.5 in |
| Shipper - Customary Width Dimension | 8.374803149606299 in |
| Shipper - Metric Cubic Dimension | 5129.286 CCM |
| Shipper - Metric Weight | 497.137 G |
| Shipper - Metric Net Weight | 328.4 G |
| Shipper - Metric Height Dimension | 8.255 CM |
| Shipper - Metric Length Dimension | 29.21 CM |
| Shipper - Metric Width Dimension | 21.272 CM |
| Shipper - Item Quantity | 4 |
| Shipper - Total Unit Quantity | 4 |
| Shipper - Previous Packaging Level Quantity | 4 |
| Shipper - Previous Packaging Level Unit | EACH |
| Shipper - Item Unit | EACH |
| Shipper - Unit | CS |
| Pallet - Billing Unit | EA |
| Pallet - Customary Cubic Dimension | 90681.28372477218 ci |
| Pallet - Customary Gross Weight | 306.9981093376857 lbs |
| Pallet - Customary Net Weight | 169.416429998591 lbs |
| Pallet - Customary Height Dimension | 47.24409448818898 in |
| Pallet - Customary Length Dimension | 47.99212598425197 in |
| Pallet - Customary Width Dimension | 40.0 in |
| Pallet - Metric Cubic Dimension | 1.486 M3 |
| Pallet - Metric Net Weight | 76.846 KG |
| Pallet - Metric Height Dimension | 1.2 M |
| Pallet - Metric Length Dimension | 1.219 M |
| Pallet - Metric Width Dimension | 1.016 M |
| Pallet - Item Quantity | 936 |
| Pallet - Total Unit Quantity | 936 |
| Pallet - Previous Packaging Level Quantity | 234 |
| Pallet - Previous Packaging Level Unit | BOX |
| Pallet - Item Unit | EACH |
| Pallet - Unit | PAL |
| Pallet - Pallet Layer Quantity | 13 |
| Pallet - Shipping Container Per Layer Quantity | 18 |
Write Your Own Review

