Scotch-Brite™ Squeegee Replacement Blade 411, 7.75 in, 6/Case
Flexible, heat resistant blade replacement for use with the Scotch Brite™ Squeegee 410.
Special Price
$17.89
Regular Price
$21.04
| UPC | 50048011263521 |
|---|---|
| 3M ID | 7000002138 |
| Packaging | Case |
Sorry, We Are Out of Stock
- Get up to 15% OFF
- Exclusive Deals and Discounts
- Secure Shopping Experience
- Fast and Friendly Customer Support
Flexible, heat resistant blade replacement for use with the Scotch-Brite™ Squeegee 410.
- Provides a flexible, heat resistant, urber blade
- For use with the Scotch-Brite™ Squeegee 410.
- For griddle cleaning
| 3M ID | 7000002138 |
|---|---|
| Global Product Hierarchy | Cleaning Supplies > Cleaning Equipment > Squeegees |
| Commercial Kitchen Cleaning | Flat Top Griddle Cleaning |
| Product Color | Black |
| Product Type | simple |
| Quantity | 0 |
| Trademark 1 | Scotch-Brite™ |
| Country of Origin | Germany |
| Sales Unit | EA |
| SAP Shelf Life In Days | 0 |
| Base - Billing Unit | EA |
| Base - Metric Gross Weight | 16.617 G |
| Base - Item Quantity | 1 |
| Base - Unit | EA |
| Unit of Use - Billing Unit | EA |
| Unit of Use - Customary Cubic Dimension | 11.946984523890308 ci |
| Unit of Use - Customary Gross Weight | 0.03663421410726111 lbs |
| Unit of Use - Customary Net Weight | 0.024984988173412177 lbs |
| Unit of Use - Metric Cubic Dimension | 195.776 CCM |
| Unit of Use - Metric Net Weight | 11.333 G |
| Unit of Use - Item Quantity | 1 |
| Unit of Use - Total Unit Quantity | 1 |
| Unit of Use - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Unit of Use - Item Unit | PCS |
| Unit of Use - Unit | EA |
| Shipper - Billing Unit | EA |
| Shipper - Customary Cubic Dimension | 71.68190714334185 ci |
| Shipper - Customary Gross Weight | 0.21980087539832294 lbs |
| Shipper - Customary Net Weight | 0.14990992904047307 lbs |
| Shipper - Customary Height Dimension | 0.8267716535433071 in |
| Shipper - Customary Length Dimension | 11.968503937007874 in |
| Shipper - Customary Width Dimension | 7.244094488188976 in |
| Shipper - Metric Cubic Dimension | 1174.656 CCM |
| Shipper - Metric Weight | 99.7 G |
| Shipper - Metric Net Weight | 67.998 G |
| Shipper - Metric Height Dimension | 0.021 M |
| Shipper - Metric Length Dimension | 0.304 M |
| Shipper - Metric Width Dimension | 0.184 M |
| Shipper - Item Quantity | 6 |
| Shipper - Total Unit Quantity | 6 |
| Shipper - Previous Packaging Level Quantity | 6 |
| Shipper - Previous Packaging Level Unit | PCS |
| Shipper - Item Unit | PCS |
| Shipper - Unit | CS |
| Pallet - Total Unit Quantity | 999 |
| Pallet - Previous Packaging Level Unit | ENV |
| Pallet - Pallet Layer Quantity | 1 |
| Pallet - Shipping Container Per Layer Quantity | 999 |
Write Your Own Review


