Scotch-Brite™ Squeegee 410, 7.8 in x 0.18 in x 17.7 in, 1/Case
Specially designed for use with the Scotch Brite™ Quick Clean Griddle Cleaning System. Squeegee features a flexible, heat resistant seven inch rubber blade attached to a long handle to help safely remove liquid residue from the griddle surface to the grease trap.
Special Price
$21.08
Regular Price
$24.80
| UPC | 50048011260131 |
|---|---|
| 3M ID | 7100134340 |
| Packaging | Case |
Sorry, We Are Out of Stock
- Get up to 15% OFF
- Exclusive Deals and Discounts
- Secure Shopping Experience
- Fast and Friendly Customer Support
Specially designed for use with the Scotch-Brite™ Quick Clean Griddle Cleaning System. Squeegee features a flexible, heat-resistant seven-inch rubber blade attached to a long handle to help safely remove liquid residue from the griddle surface to the grease trap.
- Squeegee features a flexible, heat-resistant seven-inch rubber blade attached to a long handle.
- Use to help safely remove liquid residue from the griddle surface to the grease trap.
- For griddle cleaning
| 3M ID | 7100134340 |
|---|---|
| Global Product Hierarchy | Cleaning Supplies > Cleaning Equipment > Squeegees |
| Commercial Kitchen Cleaning | Flat Top Griddle Cleaning |
| Material | Metal |
| Product Color | Black Silver |
| Product Type | simple |
| Quantity | 0 |
| Trademark 1 | Scotch-Brite™ |
| Type of Cleaning | Deep Cleaning |
| Country of Origin | United States |
| Sales Unit | EA |
| SAP Shelf Life In Days | 0 |
| Base - Billing Unit | EA |
| Base - Metric Gross Weight | 453.6 G |
| Base - Item Quantity | 1 |
| Base - Unit | EA |
| Unit of Use - Billing Unit | EA |
| Unit of Use - Customary Cubic Dimension | 323.2393551401276 ci |
| Unit of Use - Customary Gross Weight | 1.0000168212706046 lbs |
| Unit of Use - Customary Net Weight | 0.6000982776672368 lbs |
| Unit of Use - Metric Cubic Dimension | 5296.944 CCM |
| Unit of Use - Metric Net Weight | 272.2 G |
| Unit of Use - Item Quantity | 1 |
| Unit of Use - Total Unit Quantity | 1 |
| Unit of Use - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Unit of Use - Item Unit | EACH |
| Unit of Use - Unit | EA |
| Shipper - Billing Unit | EA |
| Shipper - Customary Cubic Dimension | 323.2393551401276 ci |
| Shipper - Customary Gross Weight | 1.0000168212706046 lbs |
| Shipper - Customary Net Weight | 0.6000982776672368 lbs |
| Shipper - Customary Height Dimension | 1.889763779527559 in |
| Shipper - Customary Length Dimension | 20.590551181102363 in |
| Shipper - Customary Width Dimension | 8.307086614173228 in |
| Shipper - Metric Cubic Dimension | 5296.944 CCM |
| Shipper - Metric Weight | 453.6 G |
| Shipper - Metric Net Weight | 272.2 G |
| Shipper - Metric Height Dimension | 4.8 CM |
| Shipper - Metric Length Dimension | 52.3 CM |
| Shipper - Metric Width Dimension | 21.1 CM |
| Shipper - Item Quantity | 1 |
| Shipper - Total Unit Quantity | 1 |
| Shipper - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Shipper - Previous Packaging Level Unit | EACH |
| Shipper - Item Unit | EACH |
| Shipper - Unit | CS |
| Pallet - Billing Unit | EA |
| Pallet - Customary Cubic Dimension | 91596.63988619315 ci |
| Pallet - Customary Gross Weight | 288.80556346218964 lbs |
| Pallet - Customary Net Weight | 151.82574609885964 lbs |
| Pallet - Customary Height Dimension | 45.275590551181104 in |
| Pallet - Customary Length Dimension | 48.031496062992126 in |
| Pallet - Customary Width Dimension | 42.125984251968504 in |
| Pallet - Metric Cubic Dimension | 1.501 M3 |
| Pallet - Metric Net Weight | 68.867 KG |
| Pallet - Metric Height Dimension | 1.15 M |
| Pallet - Metric Length Dimension | 1.22 M |
| Pallet - Metric Width Dimension | 1.07 M |
| Pallet - Item Quantity | 253 |
| Pallet - Total Unit Quantity | 253 |
| Pallet - Previous Packaging Level Quantity | 253 |
| Pallet - Previous Packaging Level Unit | BOX |
| Pallet - Item Unit | EACH |
| Pallet - Unit | PAL |
| Pallet - Pallet Layer Quantity | 23 |
| Pallet - Shipping Container Per Layer Quantity | 11 |
Write Your Own Review


