Scotch-Brite® Soap Pump Brush 495, 6/1
Special Price
$2.68
Regular Price
$3.15
| UPC | 50051131187554 |
|---|---|
| 3M ID | 7010332890 |
| Packaging | Each |
Sorry, We Are Out of Stock
- Get up to 15% OFF
- Exclusive Deals and Discounts
- Secure Shopping Experience
- Fast and Friendly Customer Support
Fill the Scotch Brite® Soap Pump Brush with your favorite dish shop. This great product offers you soap at the press of a button. One of Scotch Brite's handled cleaning tool brushes that make cleaning easier and keep your hands out of the mess. The tools have comfort grip handles that make them more comfortable to hold and handle.
- Soap at the press of a button
- Fill with your favorite dish soap
- Great for pots, pans and more!
- Keep your hands out of the mess
- Scotch-Brite is long lasting and reusable
| 3M ID | 7010332890 |
|---|---|
| Keywords | dishwand, dish wand, refillable dish wand, kitchen sponge, dishwands, kitchen scub, kitchen sponge |
| Global Product Hierarchy | Default Category/Cleaning Supplies/Handled Brushes, Pads & Refills |
| Color Family | Multi-color |
| Material | Plastic |
| Product Type | simple |
| Quantity | 0 |
| Reusable | Yes |
| Trademark 1 | Scotch-Brite® |
| Why Buy Statement | This great product offers you soap at the press of a button |
| Country of Origin | China |
| SAP Shelf Life In Days | 0 |
| Base - Billing Unit | EA |
| Base - Metric Gross Weight | 77.111 G |
| Base - Metric Height Dimension | 152.4 MM |
| Base - Metric Length Dimension | 64.77 MM |
| Base - Metric Width Dimension | 100.79 MM |
| Base - Item Quantity | 1 |
| Base - Unit | EA |
| Consumer - Billing Unit | EA |
| Consumer - Customary Cubic Dimension | 60.71209583364049 ci |
| Consumer - Customary Gross Weight | 0.17000065499338096 lbs |
| Consumer - Customary Net Weight | 0.15449995333916222 lbs |
| Consumer - Customary Height Dimension | 6.0 in |
| Consumer - Customary Length Dimension | 2.55 in |
| Consumer - Customary Width Dimension | 3.9681102362204723 in |
| Consumer - Metric Cubic Dimension | 994.893 CCM |
| Consumer - Metric Net Weight | 70.08 G |
| Consumer - Metric Height Dimension | 152.4 MM |
| Consumer - Metric Length Dimension | 64.77 MM |
| Consumer - Metric Width Dimension | 100.79 MM |
| Consumer - Item Quantity | 1 |
| Consumer - Total Unit Quantity | 1 |
| Consumer - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Consumer - Item Unit | EACH |
| Consumer - Unit | EA |
| Shipper - Billing Unit | EA |
| Shipper - Customary Cubic Dimension | 349.75563651914706 ci |
| Shipper - Customary Gross Weight | 1.2519985730800542 lbs |
| Shipper - Customary Net Weight | 0.9269997200349732 lbs |
| Shipper - Customary Height Dimension | 5.5 in |
| Shipper - Customary Length Dimension | 9.25 in |
| Shipper - Customary Width Dimension | 6.874803149606299 in |
| Shipper - Metric Cubic Dimension | 5731.468 CCM |
| Shipper - Metric Weight | 567.897 G |
| Shipper - Metric Net Weight | 420.48 G |
| Shipper - Metric Height Dimension | 13.97 CM |
| Shipper - Metric Length Dimension | 23.495 CM |
| Shipper - Metric Width Dimension | 17.462 CM |
| Shipper - Item Quantity | 6 |
| Shipper - Total Unit Quantity | 6 |
| Shipper - Previous Packaging Level Quantity | 6 |
| Shipper - Previous Packaging Level Unit | CARD |
| Shipper - Item Unit | EACH |
| Shipper - Unit | CS |
| Pallet - Billing Unit | EA |
| Pallet - Customary Cubic Dimension | 102702.96131143444 ci |
| Pallet - Customary Gross Weight | 388.9990477573509 lbs |
| Pallet - Customary Net Weight | 250.29080625849153 lbs |
| Pallet - Customary Height Dimension | 50.98425196850393 in |
| Pallet - Customary Length Dimension | 47.99212598425197 in |
| Pallet - Customary Width Dimension | 41.968503937007874 in |
| Pallet - Metric Cubic Dimension | 1.683 M3 |
| Pallet - Metric Net Weight | 113.53 KG |
| Pallet - Metric Height Dimension | 1.295 M |
| Pallet - Metric Length Dimension | 1.219 M |
| Pallet - Metric Width Dimension | 1.066 M |
| Pallet - Item Quantity | 1620 |
| Pallet - Total Unit Quantity | 1620 |
| Pallet - Previous Packaging Level Quantity | 270 |
| Pallet - Previous Packaging Level Unit | BOX |
| Pallet - Item Unit | EACH |
| Pallet - Unit | PAL |
| Pallet - Pallet Layer Quantity | 9 |
| Pallet - Shipping Container Per Layer Quantity | 30 |
Write Your Own Review


