Scotch-Brite® Soap-Dispensing Brush 495, 6/1
Fill the Scotch Brite® Soap-Dispensing Brush with your favorite dish shop. This great product offers you soap at the press of a button
Special Price
$2.68
Regular Price
$3.15
| UPC | 50051131187554 |
|---|---|
| 3M ID | 7100282595 |
| Packaging | Each |
Sorry, We Are Out of Stock
- Get up to 15% OFF
- Exclusive Deals and Discounts
- Secure Shopping Experience
- Fast and Friendly Customer Support
Fill the Scotch Brite® Soap-Dispensing Brush with your favorite dish shop. This great product offers you soap at the press of a button. One of Scotch Brite's handled cleaning tool brushes that make cleaning easier and keep your hands out of the mess. The tools have comfort grip handles that make them more comfortable to hold and handle.
- Soap at the press of a button
- Fill with your favorite dish soap
- Great for pots, pans and more!
- Keep your hands out of the mess
- Scotch-Brite is long lasting and reusable
| 3M ID | 7100282595 |
|---|---|
| Keywords | dishwand, dish wand, refillable dish wand, kitchen sponge, dishwands, kitchen scub, kitchen sponge |
| Global Product Hierarchy | Default Category/Cleaning Supplies/Handled Brushes, Pads & Refills |
| Product Type | simple |
| Quantity | 0 |
| Reusable | Yes |
| Trademark 1 | Scotch-Brite® |
| Country of Origin | China |
| SAP Shelf Life In Days | 0 |
| Base - Billing Unit | EA |
| Base - Customary Height Dimension | 5.590944882 |
| Base - Customary Length Dimension | 2.558661417 |
| Base - Customary Width Dimension | 3.975984252 |
| Base - Metric Gross Weight | 86.182 G |
| Base - Metric Height Dimension | 14.201 CM |
| Base - Metric Length Dimension | 6.499 CM |
| Base - Metric Width Dimension | 10.099 CM |
| Base - Item Quantity | 1 |
| Base - Unit | EA |
| Consumer - Billing Unit | EA |
| Consumer - Customary Cubic Dimension | 56.877729897192076 ci |
| Consumer - Customary Gross Weight | 0.1899987867961712 lbs |
| Consumer - Customary Net Weight | 0.18299910997180133 lbs |
| Consumer - Customary Height Dimension | 5.590944881889763 in |
| Consumer - Customary Length Dimension | 2.558661417322835 in |
| Consumer - Customary Width Dimension | 3.975984251968504 in |
| Consumer - Metric Cubic Dimension | 932.059 CCM |
| Consumer - Metric Net Weight | 83.007 G |
| Consumer - Metric Height Dimension | 14.201 CM |
| Consumer - Metric Length Dimension | 6.499 CM |
| Consumer - Metric Width Dimension | 10.099 CM |
| Consumer - Item Quantity | 1 |
| Consumer - Total Unit Quantity | 1 |
| Consumer - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Consumer - Item Unit | EACH |
| Consumer - Unit | EA |
| Shipper - Billing Unit | EA |
| Shipper - Customary Cubic Dimension | 307.92910798420024 ci |
| Shipper - Customary Gross Weight | 1.3570995473314509 lbs |
| Shipper - Customary Net Weight | 1.097994659830808 lbs |
| Shipper - Customary Height Dimension | 5.668897637795276 in |
| Shipper - Customary Length Dimension | 8.46496062992126 in |
| Shipper - Customary Width Dimension | 6.416929133858268 in |
| Shipper - Metric Cubic Dimension | 5046.054 CCM |
| Shipper - Metric Weight | 615.57 G |
| Shipper - Metric Net Weight | 498.042 G |
| Shipper - Metric Height Dimension | 14.399 CM |
| Shipper - Metric Length Dimension | 21.501 CM |
| Shipper - Metric Width Dimension | 16.299 CM |
| Shipper - Item Quantity | 6 |
| Shipper - Total Unit Quantity | 6 |
| Shipper - Previous Packaging Level Quantity | 6 |
| Shipper - Previous Packaging Level Unit | EACH |
| Shipper - Item Unit | EACH |
| Shipper - Unit | CS |
| Pallet - Billing Unit | EA |
| Pallet - Customary Cubic Dimension | 97821.06178385585 ci |
| Pallet - Customary Gross Weight | 449.9987510812847 lbs |
| Pallet - Customary Net Weight | 335.9866921923753 lbs |
| Pallet - Customary Height Dimension | 50.78740157480315 in |
| Pallet - Customary Length Dimension | 47.99212598425197 in |
| Pallet - Customary Width Dimension | 40.15748031496063 in |
| Pallet - Metric Cubic Dimension | 1.603 M3 |
| Pallet - Metric Net Weight | 152.401 KG |
| Pallet - Metric Height Dimension | 1.29 M |
| Pallet - Metric Length Dimension | 1.219 M |
| Pallet - Metric Width Dimension | 1.02 M |
| Pallet - Item Quantity | 1836 |
| Pallet - Total Unit Quantity | 1836 |
| Pallet - Previous Packaging Level Quantity | 306 |
| Pallet - Previous Packaging Level Unit | BOX |
| Pallet - Item Unit | EACH |
| Pallet - Unit | PAL |
| Pallet - Pallet Layer Quantity | 9 |
| Pallet - Shipping Container Per Layer Quantity | 34 |
Write Your Own Review


