Scotch-Brite™ Scour Sponge 96HEX-FL NA, 4.45 in x 3.85 in, (113 mm x 98 mm), 4 Sponges/Flow Bag, 4 Bags/Case
Three layer commercial kitchen cleaning tool. Featuring a heavy duty power dot side that is engineered to cut through tough messes. The medium duty scour pad side scours away fine particles. Finally, the foam sponge in the middle carries soap and water to make cleaning easy.
Special Price
$0.84
Regular Price
$0.98
| 3M ID | 7100206482 |
|---|---|
| Packaging | Case |
Sorry, We Are Out of Stock
- Get up to 15% OFF
- Exclusive Deals and Discounts
- Secure Shopping Experience
- Fast and Friendly Customer Support
| 3M ID | 7100206482 |
|---|---|
| Global Product Hierarchy | Cleaning Supplies > Scrubbing Pads & Sponges |
| Product Type | simple |
| Quantity | 0 |
| Trademark 1 | Scotch-Brite™ |
| Type of Cleaning | Scour |
| Country of Origin | Mexico |
| Sales Unit | EA |
| SAP Shelf Life In Days | 0 |
| Base - Billing Unit | EA |
| Base - Metric Gross Weight | 25.004 G |
| Base - Item Quantity | 1 |
| Base - Unit | EA |
| Unit of Use - Billing Unit | EA |
| Unit of Use - Customary Cubic Dimension | 27.42150759892071 ci |
| Unit of Use - Customary Gross Weight | 0.05512438403670679 lbs |
| Unit of Use - Customary Net Weight | 0.03699797683986616 lbs |
| Unit of Use - Metric Cubic Dimension | 449.358 CCM |
| Unit of Use - Metric Net Weight | 16.782 G |
| Unit of Use - Item Quantity | 1 |
| Unit of Use - Total Unit Quantity | 1 |
| Unit of Use - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Unit of Use - Item Unit | EACH |
| Unit of Use - Unit | EA |
| Consumer - Billing Unit | EA |
| Consumer - Customary Cubic Dimension | 86.87608713800105 ci |
| Consumer - Customary Gross Weight | 0.14799852122733018 lbs |
| Consumer - Customary Net Weight | 0.14799190735946463 lbs |
| Consumer - Customary Height Dimension | 7.8799212598425195 in |
| Consumer - Customary Length Dimension | 2.45 in |
| Consumer - Customary Width Dimension | 4.5 in |
| Consumer - Metric Cubic Dimension | 1423.644 CCM |
| Consumer - Metric Net Weight | 67.128 G |
| Consumer - Metric Height Dimension | 20.015 CM |
| Consumer - Metric Length Dimension | 6.223 CM |
| Consumer - Metric Width Dimension | 11.43 CM |
| Consumer - Item Quantity | 4 |
| Consumer - Total Unit Quantity | 4 |
| Consumer - Previous Packaging Level Quantity | 4 |
| Consumer - Previous Packaging Level Unit | EACH |
| Consumer - Item Unit | EACH |
| Consumer - Unit | BAG |
| Shipper - Billing Unit | EA |
| Shipper - Customary Cubic Dimension | 438.7441826064755 ci |
| Shipper - Customary Gross Weight | 0.881998963077796 lbs |
| Shipper - Customary Net Weight | 0.5919676294378585 lbs |
| Shipper - Customary Height Dimension | 8.780708661417323 in |
| Shipper - Customary Length Dimension | 9.75 in |
| Shipper - Customary Width Dimension | 5.124803149606299 in |
| Shipper - Metric Cubic Dimension | 7189.729 CCM |
| Shipper - Metric Weight | 400.068 G |
| Shipper - Metric Net Weight | 268.512 G |
| Shipper - Metric Height Dimension | 22.303 CM |
| Shipper - Metric Length Dimension | 24.765 CM |
| Shipper - Metric Width Dimension | 13.017 CM |
| Shipper - Item Quantity | 16 |
| Shipper - Total Unit Quantity | 16 |
| Shipper - Previous Packaging Level Quantity | 4 |
| Shipper - Previous Packaging Level Unit | BAG |
| Shipper - Item Unit | EACH |
| Shipper - Unit | CS |
| Pallet - Billing Unit | EA |
| Pallet - Customary Cubic Dimension | 80612.36594914134 ci |
| Pallet - Customary Gross Weight | 163.00000813505747 lbs |
| Pallet - Customary Net Weight | 85.243336434429 lbs |
| Pallet - Customary Height Dimension | 40.0 in |
| Pallet - Customary Length Dimension | 48.0 in |
| Pallet - Customary Width Dimension | 42.0 in |
| Pallet - Metric Cubic Dimension | 1.321 M3 |
| Pallet - Metric Net Weight | 38665.727 G |
| Pallet - Metric Height Dimension | 101.6 CM |
| Pallet - Metric Length Dimension | 121.92 CM |
| Pallet - Metric Width Dimension | 106.68 CM |
| Pallet - Item Quantity | 2304 |
| Pallet - Total Unit Quantity | 2304 |
| Pallet - Previous Packaging Level Quantity | 144 |
| Pallet - Previous Packaging Level Unit | BOX |
| Pallet - Item Unit | EACH |
| Pallet - Unit | PAL |
| Pallet - Pallet Layer Quantity | 4 |
| Pallet - Shipping Container Per Layer Quantity | 36 |
Write Your Own Review


