Scotch-Brite™ Scotchbrick™ Griddle Scrubber 9537CC, 4 in x 6 in x 3 in, 4/Bag, 3 Bags/Case
This easy to use, one piece griddle scrubber is for flat griddles at any operating temperature. The built in, heat resistant handle helps protect hands from burns, grease and grime. The heavy duty, open, non woven pad construction resists clogging and easily rinses clean – allowing numerous uses. Causes no unpleasant odors or residues and is dishwasher safe.
Special Price
$79.66
Regular Price
$93.72
| UPC | 50048011592096 |
|---|---|
| 3M ID | 7100036207 |
| Packaging | Each |
Sorry, We Are Out of Stock
- Get up to 15% OFF
- Exclusive Deals and Discounts
- Secure Shopping Experience
- Fast and Friendly Customer Support
- Heavy duty , open, non-woven pad quickly and efficiently removes burnt-on food and rinses clean easy
- One piece handle and pad helps protect hands from burns
- Leaves less residue on cooking surfaces
| 3M ID | 7100036207 |
|---|---|
| Global Product Hierarchy | Default Category/Cleaning Supplies/Handled Brushes, Pads & Refills |
| Color Family | Red |
| Commercial Kitchen Cleaning | Flat Top Griddle Cleaning |
| Material | Fiber |
| Product Color | Red |
| Product Type | simple |
| Quantity | 0 |
| Reusable | Yes |
| Trademark 1 | Scotch-Brite™ |
| Trademark 2 | Scotchbrick™ |
| Type of Cleaning | Deep Cleaning |
| Country of Origin | Cameroon |
| Sales Unit | EA |
| SAP Shelf Life In Days | 0 |
| Base - Billing Unit | EA |
| Base - Customary Height Dimension | 6.1 |
| Base - Customary Length Dimension | 2.8 |
| Base - Customary Width Dimension | 6 |
| Base - Metric Gross Weight | 122.47 G |
| Base - Metric Height Dimension | 154.94 MM |
| Base - Metric Length Dimension | 71.12 MM |
| Base - Metric Width Dimension | 152.4 MM |
| Base - Item Quantity | 1 |
| Base - Unit | EA |
| Consumer - Billing Unit | EA |
| Consumer - Customary Cubic Dimension | 102.47998055051228 ci |
| Consumer - Customary Gross Weight | 0.27000013249781957 lbs |
| Consumer - Customary Net Weight | 0.21164377169748247 lbs |
| Consumer - Customary Height Dimension | 6.1 in |
| Consumer - Customary Length Dimension | 2.8 in |
| Consumer - Customary Width Dimension | 6.0 in |
| Consumer - Metric Cubic Dimension | 1679.346 CCM |
| Consumer - Metric Net Weight | 96.0 G |
| Consumer - Metric Height Dimension | 154.94 MM |
| Consumer - Metric Length Dimension | 71.12 MM |
| Consumer - Metric Width Dimension | 152.4 MM |
| Consumer - Item Quantity | 1 |
| Consumer - Total Unit Quantity | 1 |
| Consumer - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Consumer - Item Unit | PADS |
| Consumer - Unit | EA |
| Inner - Billing Unit | EA |
| Inner - Item Quantity | 4 |
| Inner - Total Unit Quantity | 4 |
| Inner - Previous Packaging Level Quantity | 4 |
| Inner - Item Unit | PADS |
| Inner - Previous Packaging Level Unit | CARD |
| Inner - Unit | BAG |
| Shipper - Billing Unit | EA |
| Shipper - Customary Cubic Dimension | 764.4203378957939 ci |
| Shipper - Customary Gross Weight | 3.3201616685042565 lbs |
| Shipper - Customary Net Weight | 2.5397252603697895 lbs |
| Shipper - Customary Height Dimension | 6.338582677165355 in |
| Shipper - Customary Length Dimension | 12.401574803149606 in |
| Shipper - Customary Width Dimension | 9.724409448818898 in |
| Shipper - Metric Cubic Dimension | 12526.605 CCM |
| Shipper - Metric Weight | 1.506 KG |
| Shipper - Metric Net Weight | 1.152 KG |
| Shipper - Metric Height Dimension | 0.161 M |
| Shipper - Metric Length Dimension | 0.315 M |
| Shipper - Metric Width Dimension | 0.247 M |
| Shipper - Item Quantity | 12 |
| Shipper - Total Unit Quantity | 12 |
| Shipper - Previous Packaging Level Quantity | 3 |
| Shipper - Previous Packaging Level Unit | BAG |
| Shipper - Item Unit | PADS |
| Shipper - Unit | CS |
| Pallet - Billing Unit | EA |
| Pallet - Customary Cubic Dimension | 87630.09652003556 ci |
| Pallet - Customary Gross Weight | 328.4887706554676 lbs |
| Pallet - Customary Net Weight | 228.57527343328107 lbs |
| Pallet - Customary Height Dimension | 43.30708661417323 in |
| Pallet - Customary Length Dimension | 48.031496062992126 in |
| Pallet - Customary Width Dimension | 42.125984251968504 in |
| Pallet - Metric Cubic Dimension | 1.436 M3 |
| Pallet - Metric Net Weight | 103.68 KG |
| Pallet - Metric Height Dimension | 1.1 M |
| Pallet - Metric Length Dimension | 1.22 M |
| Pallet - Metric Width Dimension | 1.07 M |
| Pallet - Item Quantity | 1080 |
| Pallet - Total Unit Quantity | 1080 |
| Pallet - Previous Packaging Level Quantity | 90 |
| Pallet - Previous Packaging Level Unit | BOX |
| Pallet - Item Unit | PADS |
| Pallet - Unit | PAL |
| Pallet - Pallet Layer Quantity | 6 |
| Pallet - Shipping Container Per Layer Quantity | 15 |
Write Your Own Review


