Scotch-Brite® Non-Scratch Scour Pads 624-12, 12/4
No Scratch Scour Pads are designed for fast and effective scouring for tough jobs without scratching
Special Price
$2.83
Regular Price
$3.33
| UPC | 00076308727031 |
|---|---|
| 3M ID | 7100082884 |
| Packaging | Pack |
Sorry, We Are Out of Stock
- Get up to 15% OFF
- Exclusive Deals and Discounts
- Secure Shopping Experience
- Fast and Friendly Customer Support
No need to worry about scratching your favorite stainless steel & non-stick cookware with Scotch-Brite Non-Scratch Scour Pads. Just a little bit of your favorite detergent is all it takes to watch those messes disappear. Its long-lasting scrubbing fibers provide fast and effective scouring without scratching sensitive surfaces like non-stick cookware.
- Fast and effective scouring for tough jobs
- Safe for non-stick cookware
- Non-Scratch Cleaning
- Long Lasting
- Scrubbing Fibers Made From 100% Recycled Content
| 3M ID | 7100082884 |
|---|---|
| Keywords | scouring pad, scotch brite scouring pads, scotch brite pad, scouring pads, scotch brite scrub pad, scotch bright pad, scour pad, scotch brite scouring pads, scotchbrite pad, heavy duty scour pad, scotch brite scouring pad |
| Global Product Hierarchy | Cleaning Supplies > Scrubbing Pads & Sponges |
| Color Family | Blue |
| Package Quantity | 4 |
| Product Color | Blue |
| Product Type | simple |
| Quantity | 0 |
| Trademark 1 | Scotch-Brite® |
| Country of Origin | Cameroon |
| Sales Unit | PK |
| SAP Shelf Life In Days | 0 |
| Base - Billing Unit | PAK |
| Base - Customary Height Dimension | 6 |
| Base - Customary Length Dimension | 1.25 |
| Base - Customary Width Dimension | 3.87519685 |
| Base - Metric Gross Weight | 40.823 G |
| Base - Metric Height Dimension | 15.24 CM |
| Base - Metric Length Dimension | 3.175 CM |
| Base - Metric Width Dimension | 9.843 CM |
| Base - Item Quantity | 1 |
| Base - Unit | PAK |
| Consumer - Billing Unit | PAK |
| Consumer - Customary Cubic Dimension | 29.06396167123043 ci |
| Consumer - Customary Gross Weight | 0.08999930929173257 lbs |
| Consumer - Customary Net Weight | 0.07694132950252228 lbs |
| Consumer - Customary Height Dimension | 6.0 in |
| Consumer - Customary Length Dimension | 1.25 in |
| Consumer - Customary Width Dimension | 3.8751968503937007 in |
| Consumer - Metric Cubic Dimension | 476.273 CCM |
| Consumer - Metric Net Weight | 34.9 G |
| Consumer - Metric Height Dimension | 15.24 CM |
| Consumer - Metric Length Dimension | 3.175 CM |
| Consumer - Metric Width Dimension | 9.843 CM |
| Consumer - Item Quantity | 1 |
| Consumer - Total Unit Quantity | 1 |
| Consumer - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Consumer - Item Unit | PACK |
| Consumer - Unit | PAK |
| Shipper - Billing Unit | PAK |
| Shipper - Customary Cubic Dimension | 508.17370335528074 ci |
| Shipper - Customary Gross Weight | 1.4989229205949828 lbs |
| Shipper - Customary Net Weight | 0.9232959540302673 lbs |
| Shipper - Customary Height Dimension | 6.653543307086614 in |
| Shipper - Customary Length Dimension | 8.858267716535433 in |
| Shipper - Customary Width Dimension | 8.622047244094489 in |
| Shipper - Metric Cubic Dimension | 8327.475 CCM |
| Shipper - Metric Weight | 679.9 G |
| Shipper - Metric Net Weight | 418.8 G |
| Shipper - Metric Height Dimension | 16.9 CM |
| Shipper - Metric Length Dimension | 22.5 CM |
| Shipper - Metric Width Dimension | 21.9 CM |
| Shipper - Item Quantity | 12 |
| Shipper - Total Unit Quantity | 12 |
| Shipper - Previous Packaging Level Quantity | 12 |
| Shipper - Previous Packaging Level Unit | PACK |
| Shipper - Item Unit | PACK |
| Shipper - Unit | CS |
| Pallet - Billing Unit | PAK |
| Pallet - Customary Cubic Dimension | 108866.35946500239 ci |
| Pallet - Customary Gross Weight | 299.8286765714335 lbs |
| Pallet - Customary Net Weight | 161.57679195529678 lbs |
| Pallet - Customary Height Dimension | 49.21259842519685 in |
| Pallet - Customary Length Dimension | 48.031496062992126 in |
| Pallet - Customary Width Dimension | 46.06299212598425 in |
| Pallet - Metric Cubic Dimension | 1.784 M3 |
| Pallet - Metric Net Weight | 73.29 KG |
| Pallet - Metric Height Dimension | 1.25 M |
| Pallet - Metric Length Dimension | 1.22 M |
| Pallet - Metric Width Dimension | 1.17 M |
| Pallet - Item Quantity | 2100 |
| Pallet - Total Unit Quantity | 2100 |
| Pallet - Previous Packaging Level Quantity | 175 |
| Pallet - Previous Packaging Level Unit | BOX |
| Pallet - Item Unit | PACK |
| Pallet - Unit | PAL |
| Pallet - Pallet Layer Quantity | 7 |
| Pallet - Shipping Container Per Layer Quantity | 25 |
Write Your Own Review


