Scotch-Brite® No Scratch Scour Pad 622-10, 10/2
Special Price
$1.56
Regular Price
$1.83
| UPC | 00051141949185 |
|---|---|
| 3M ID | 7000123033 |
| Packaging | Pack |
Sorry, We Are Out of Stock
- Get up to 15% OFF
- Exclusive Deals and Discounts
- Secure Shopping Experience
- Fast and Friendly Customer Support
No need to worry about scratching your favorite stainless steel and non-stick cookware. Add a little of your favorite detergent to this everyday wonder and watch those messes disappear. Its great for all pots and pans... nonstick cookware too!
- Fast and effective scouring for tough jobs
- Safe for non-stick cookware
- Non-Scratch Cleaning
- Long Lasting
- Scrubbing Fibers Made From 100% Recycled Content
| 3M ID | 7000123033 |
|---|---|
| Keywords | scouring pad, scotch brite scouring pads, scotch brite pad, scouring pads, scotch brite scrub pad, scotch bright pad, scour pad, scotch brite scouring pads, scotchbrite pad, heavy duty scour pad, scotch brite scouring pad |
| Global Product Hierarchy | Cleaning Supplies > Scrubbing Pads & Sponges |
| Color Family | Multi-color |
| Package Quantity | 2 |
| Product Color | Multi-color |
| Product Sub-Category | Non-Scratch Scouring Pads |
| Product Type | simple |
| Quantity | 0 |
| Trademark 1 | Scotch-Brite® |
| Why Buy Statement | Ideal for household cleaning tasks. |
| Country of Origin | Cameroon |
| Sales Unit | PK |
| SAP Shelf Life In Days | 0 |
| Base - Billing Unit | PAK |
| Base - Customary Height Dimension | 6 |
| Base - Customary Length Dimension | 0.938188976 |
| Base - Customary Width Dimension | 3.87519685 |
| Base - Metric Gross Weight | 42.638 G |
| Base - Metric Height Dimension | 15.24 CM |
| Base - Metric Length Dimension | 2.383 CM |
| Base - Metric Width Dimension | 9.843 CM |
| Base - Item Quantity | 1 |
| Base - Unit | PAK |
| Consumer - Billing Unit | PAK |
| Consumer - Customary Cubic Dimension | 21.813974730311667 ci |
| Consumer - Customary Gross Weight | 0.0940006993503881 lbs |
| Consumer - Customary Net Weight | 0.07253208425882472 lbs |
| Consumer - Customary Height Dimension | 6.0 in |
| Consumer - Customary Length Dimension | 0.9381889763779527 in |
| Consumer - Customary Width Dimension | 3.8751968503937007 in |
| Consumer - Metric Cubic Dimension | 357.467 CCM |
| Consumer - Metric Net Weight | 32.9 G |
| Consumer - Metric Height Dimension | 15.24 CM |
| Consumer - Metric Length Dimension | 2.383 CM |
| Consumer - Metric Width Dimension | 9.843 CM |
| Consumer - Item Quantity | 1 |
| Consumer - Total Unit Quantity | 1 |
| Consumer - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Consumer - Item Unit | PACK |
| Consumer - Unit | PAK |
| Shipper - Billing Unit | PAK |
| Shipper - Customary Cubic Dimension | 218.12131813240003 ci |
| Shipper - Customary Gross Weight | 0.9460035670353097 lbs |
| Shipper - Customary Net Weight | 0.7253208425882472 lbs |
| Shipper - Customary Height Dimension | 6.6141732283464565 in |
| Shipper - Customary Length Dimension | 7.755905511811024 in |
| Shipper - Customary Width Dimension | 4.251968503937008 in |
| Shipper - Metric Cubic Dimension | 3574.368 CCM |
| Shipper - Metric Weight | 429.1 G |
| Shipper - Metric Net Weight | 329.0 G |
| Shipper - Metric Height Dimension | 16.8 CM |
| Shipper - Metric Length Dimension | 19.7 CM |
| Shipper - Metric Width Dimension | 10.8 CM |
| Shipper - Item Quantity | 10 |
| Shipper - Total Unit Quantity | 10 |
| Shipper - Previous Packaging Level Quantity | 10 |
| Shipper - Previous Packaging Level Unit | SLEV |
| Shipper - Item Unit | PACK |
| Shipper - Unit | CS |
| Pallet - Billing Unit | PAK |
| Pallet - Customary Cubic Dimension | 93976.56590588772 ci |
| Pallet - Customary Gross Weight | 427.6967886386625 lbs |
| Pallet - Customary Net Weight | 299.5575079889461 lbs |
| Pallet - Customary Height Dimension | 46.45669291338583 in |
| Pallet - Customary Length Dimension | 48.031496062992126 in |
| Pallet - Customary Width Dimension | 42.125984251968504 in |
| Pallet - Metric Cubic Dimension | 1.54 M3 |
| Pallet - Metric Net Weight | 135.877 KG |
| Pallet - Metric Height Dimension | 118.0 CM |
| Pallet - Metric Length Dimension | 122.0 CM |
| Pallet - Metric Width Dimension | 107.0 CM |
| Pallet - Item Quantity | 4130 |
| Pallet - Total Unit Quantity | 4130 |
| Pallet - Previous Packaging Level Quantity | 413 |
| Pallet - Previous Packaging Level Unit | BOX |
| Pallet - Item Unit | PACK |
| Pallet - Unit | PAL |
| Pallet - Pallet Layer Quantity | 7 |
| Pallet - Shipping Container Per Layer Quantity | 59 |
Write Your Own Review


