Scotch-Brite® Multi-Purpose Wipes, 9053-40-6, 7.8 in x 15.7 in (20 cm x 40 cm) 40 Sheets, total 34.4 SQ FT, 6/1
Special Price
$5.47
Regular Price
$6.43
| UPC | 50076308914832 |
|---|---|
| 3M ID | 7010410844 |
| Packaging | Roll |
Sorry, We Are Out of Stock
- Get up to 15% OFF
- Exclusive Deals and Discounts
- Secure Shopping Experience
- Fast and Friendly Customer Support
Scotch-Brite® Reusable Wipes are a great alternative to paper towels. These long-lasting and non-scratch wipes can be used all around the home.
- More durable than paper towels
- Rinses easily, dries quickly
- Great for use all around the home
- Use wet or dry
- Wipe, clean, polish or dust
| 3M ID | 7010410844 |
|---|---|
| Keywords | microfiber cloth, kitchen cloth, cleaning cloth, reusable wipe, reusable cloth, reusable cloths, kitchen cloths |
| Global Product Hierarchy | Cleaning Supplies > Cloths & Wipes > Cleaning Cloths |
| Color Family | Blue |
| Package Quantity | 40 |
| Product Color | Blue |
| Product Type | simple |
| Quantity | 0 |
| Reusable | Yes |
| Trademark 1 | Scotch-Brite® |
| Country of Origin | China |
| SAP Shelf Life In Days | 0 |
| Base - Billing Unit | ROL |
| Base - Metric Gross Weight | 179.804 G |
| Base - Metric Height Dimension | 20.574 CM |
| Base - Metric Length Dimension | 8.255 CM |
| Base - Metric Width Dimension | 18.41 CM |
| Base - Item Quantity | 1 |
| Base - Unit | ROL |
| Consumer - Billing Unit | ROL |
| Consumer - Customary Cubic Dimension | 190.8044052308577 ci |
| Consumer - Customary Gross Weight | 0.3963999658988973 lbs |
| Consumer - Customary Net Weight | 0.3924007804628636 lbs |
| Consumer - Customary Height Dimension | 8.1 in |
| Consumer - Customary Length Dimension | 3.25 in |
| Consumer - Customary Width Dimension | 7.248031496062992 in |
| Consumer - Metric Cubic Dimension | 3126.724 CCM |
| Consumer - Metric Net Weight | 177.99 G |
| Consumer - Metric Height Dimension | 20.574 CM |
| Consumer - Metric Length Dimension | 8.255 CM |
| Consumer - Metric Width Dimension | 18.41 CM |
| Consumer - Item Quantity | 1 |
| Consumer - Total Unit Quantity | 1 |
| Consumer - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Consumer - Item Unit | RLS |
| Consumer - Unit | ROL |
| Shipper - Billing Unit | ROL |
| Shipper - Customary Cubic Dimension | 869.4999909684859 ci |
| Shipper - Customary Gross Weight | 2.894299125886972 lbs |
| Shipper - Customary Net Weight | 2.3544046827771816 lbs |
| Shipper - Customary Height Dimension | 9.25 in |
| Shipper - Customary Length Dimension | 11.75 in |
| Shipper - Customary Width Dimension | 8.0 in |
| Shipper - Metric Cubic Dimension | 14248.552 CCM |
| Shipper - Metric Weight | 1312.832 G |
| Shipper - Metric Net Weight | 1067.94 G |
| Shipper - Metric Height Dimension | 23.495 CM |
| Shipper - Metric Length Dimension | 29.845 CM |
| Shipper - Metric Width Dimension | 20.32 CM |
| Shipper - Item Quantity | 6 |
| Shipper - Total Unit Quantity | 6 |
| Shipper - Previous Packaging Level Quantity | 6 |
| Shipper - Previous Packaging Level Unit | PACK |
| Shipper - Item Unit | RLS |
| Shipper - Unit | CS |
| Pallet - Billing Unit | ROL |
| Pallet - Customary Cubic Dimension | 98126.18050432952 ci |
| Pallet - Customary Gross Weight | 339.99910536414006 lbs |
| Pallet - Customary Net Weight | 235.44046827771817 lbs |
| Pallet - Customary Height Dimension | 51.10236220472441 in |
| Pallet - Customary Length Dimension | 47.99212598425197 in |
| Pallet - Customary Width Dimension | 40.0 in |
| Pallet - Metric Cubic Dimension | 1.608 M3 |
| Pallet - Metric Net Weight | 106.794 KG |
| Pallet - Metric Height Dimension | 1.298 M |
| Pallet - Metric Length Dimension | 1.219 M |
| Pallet - Metric Width Dimension | 1.016 M |
| Pallet - Item Quantity | 600 |
| Pallet - Total Unit Quantity | 600 |
| Pallet - Previous Packaging Level Quantity | 100 |
| Pallet - Previous Packaging Level Unit | BOX |
| Pallet - Item Unit | RLS |
| Pallet - Unit | PAL |
| Pallet - Pallet Layer Quantity | 5 |
| Pallet - Shipping Container Per Layer Quantity | 20 |
Write Your Own Review


