Scotch-Brite® Multi-Purpose Sponges 7274-10, 4 each/pack, 10 packs/case
Special Price
$2.08
Regular Price
$2.45
| UPC | 00053200072742 |
|---|---|
| 3M ID | 7100349500 |
| Packaging | Pack |
Sorry, We Are Out of Stock
- Get up to 15% OFF
- Exclusive Deals and Discounts
- Secure Shopping Experience
- Fast and Friendly Customer Support
| 3M ID | 7100349500 |
|---|---|
| Keywords | Ocelo, O Cel o, O-Cel-O, sponges, sponge, kitchen sponges, heavy duty spongne, heavy duty sponges, no scratch sponge, no scratch sponges |
| Global Product Hierarchy | Cleaning Supplies > Scrubbing Pads & Sponges |
| Product Type | simple |
| Quantity | 0 |
| Trademark 1 | Scotch-Brite® |
| Country of Origin | United States |
| SAP Shelf Life In Days | 0 |
| Base - Billing Unit | PAK |
| Base - Metric Gross Weight | 60.146 G |
| Base - Metric Height Dimension | 11.43 CM |
| Base - Metric Length Dimension | 3.492 CM |
| Base - Metric Width Dimension | 15.24 CM |
| Base - Item Quantity | 1 |
| Base - Unit | PAK |
| Consumer - Billing Unit | PAK |
| Consumer - Customary Cubic Dimension | 37.11964510543194 ci |
| Consumer - Customary Gross Weight | 0.13259923221371647 lbs |
| Consumer - Customary Net Weight | 0.13059963949569964 lbs |
| Consumer - Customary Height Dimension | 4.5 in |
| Consumer - Customary Length Dimension | 1.3748031496062991 in |
| Consumer - Customary Width Dimension | 6.0 in |
| Consumer - Metric Cubic Dimension | 608.282 CCM |
| Consumer - Metric Net Weight | 59.239 G |
| Consumer - Metric Height Dimension | 11.43 CM |
| Consumer - Metric Length Dimension | 3.492 CM |
| Consumer - Metric Width Dimension | 15.24 CM |
| Consumer - Item Quantity | 1 |
| Consumer - Total Unit Quantity | 1 |
| Consumer - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Consumer - Item Unit | PACK |
| Consumer - Unit | PAK |
| Shipper - Billing Unit | PAK |
| Shipper - Customary Cubic Dimension | 456.42776521773516 ci |
| Shipper - Customary Gross Weight | 1.7259990506454066 lbs |
| Shipper - Customary Net Weight | 1.3059963949569964 lbs |
| Shipper - Customary Height Dimension | 5.124803149606299 in |
| Shipper - Customary Length Dimension | 14.25 in |
| Shipper - Customary Width Dimension | 6.25 in |
| Shipper - Metric Cubic Dimension | 7479.511 CCM |
| Shipper - Metric Weight | 782.9 G |
| Shipper - Metric Net Weight | 592.39 G |
| Shipper - Metric Height Dimension | 13.017 CM |
| Shipper - Metric Length Dimension | 36.195 CM |
| Shipper - Metric Width Dimension | 15.875 CM |
| Shipper - Item Quantity | 10 |
| Shipper - Total Unit Quantity | 10 |
| Shipper - Previous Packaging Level Quantity | 10 |
| Shipper - Previous Packaging Level Unit | PACK |
| Shipper - Item Unit | PACK |
| Shipper - Unit | CS |
| Pallet - Billing Unit | PAK |
| Pallet - Customary Cubic Dimension | 97821.06178385585 ci |
| Pallet - Customary Gross Weight | 344.9991894704931 lbs |
| Pallet - Customary Net Weight | 223.32606697065913 lbs |
| Pallet - Customary Height Dimension | 50.98425196850393 in |
| Pallet - Customary Length Dimension | 47.99212598425197 in |
| Pallet - Customary Width Dimension | 40.0 in |
| Pallet - Metric Cubic Dimension | 1.603 M3 |
| Pallet - Metric Net Weight | 101.299 KG |
| Pallet - Metric Height Dimension | 1.295 M |
| Pallet - Metric Length Dimension | 1.219 M |
| Pallet - Metric Width Dimension | 1.016 M |
| Pallet - Item Quantity | 1710 |
| Pallet - Total Unit Quantity | 1710 |
| Pallet - Previous Packaging Level Quantity | 171 |
| Pallet - Previous Packaging Level Unit | BOX |
| Pallet - Item Unit | PACK |
| Pallet - Unit | PAL |
| Pallet - Pallet Layer Quantity | 9 |
| Pallet - Shipping Container Per Layer Quantity | 19 |
Write Your Own Review


