Scotch-Brite™ Microfiber Hardwood Floor Mop Refill M-005-R, 6/1, 1 pack
Special Price
$5.82
Regular Price
$6.85
| UPC | 50051131832362 |
|---|---|
| 3M ID | 7100075663 |
| Packaging | Each |
Sorry, We Are Out of Stock
- Get up to 15% OFF
- Exclusive Deals and Discounts
- Secure Shopping Experience
- Fast and Friendly Customer Support
As cleaning tool experts for over 50 years, Scotch Brite Brand is the only brand with the breadth of cleaning tools for all your home cleaning needs. Whether in the kitchen for scrubbing dishes, wiping counters, and cleaning appliances, or in your bathroom's hard to reach places like shower tile and under the toilet rim, or even removing pet hair and lint from your clothing. Scotch Brite brand cleaning tools help you get the job done right because we know clean feels good.
- Use with the Scotch-Brite™ Microfiber Hardwood Floor Mop
- Refill for Scotch-Brite™ Microfiber Hardwood Floor Mop
- Traps and lifts dust and dirt
- Reusable and machine washable
- 1 Pack
| 3M ID | 7100075663 |
|---|---|
| Keywords | mop, mops, kitchen cleaning, kitchen cleaning tools, dustpan, dustpans, hardwood floor mops |
| Global Product Hierarchy | Cleaning Supplies > Cleaning Equipment > Floor Cleaning Tools > Sweepers, Mops & Refills |
| Color Family | Green |
| Product Color | Green |
| Product Type | simple |
| Quantity | 0 |
| Reusable | Yes |
| Trademark 1 | Scotch-Brite™ |
| Why Buy Statement | Cleaning tools to make your home or office shine |
| Country of Origin | Viet Nam |
| SAP Shelf Life In Days | 0 |
| Base - Billing Unit | EA |
| Base - Metric Gross Weight | 115.666 G |
| Base - Metric Height Dimension | 24.13 CM |
| Base - Metric Length Dimension | 1.524 CM |
| Base - Metric Width Dimension | 17.78 CM |
| Base - Item Quantity | 1 |
| Base - Unit | EA |
| Consumer - Billing Unit | EA |
| Consumer - Customary Cubic Dimension | 39.909528637954914 ci |
| Consumer - Customary Gross Weight | 0.2549998801787605 lbs |
| Consumer - Customary Net Weight | 0.15649954605717906 lbs |
| Consumer - Customary Height Dimension | 9.5 in |
| Consumer - Customary Length Dimension | 0.6 in |
| Consumer - Customary Width Dimension | 7.0 in |
| Consumer - Metric Cubic Dimension | 0.654 CDM |
| Consumer - Metric Net Weight | 70.987 G |
| Consumer - Metric Height Dimension | 24.13 CM |
| Consumer - Metric Length Dimension | 1.524 CM |
| Consumer - Metric Width Dimension | 17.78 CM |
| Consumer - Item Quantity | 1 |
| Consumer - Total Unit Quantity | 1 |
| Consumer - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Consumer - Item Unit | EACH |
| Consumer - Unit | EA |
| Shipper - Billing Unit | EA |
| Shipper - Customary Cubic Dimension | 326.78398033961423 ci |
| Shipper - Customary Gross Weight | 1.77400029899092 lbs |
| Shipper - Customary Net Weight | 0.9389972763430743 lbs |
| Shipper - Customary Height Dimension | 4.8 in |
| Shipper - Customary Length Dimension | 9.2 in |
| Shipper - Customary Width Dimension | 7.4 in |
| Shipper - Metric Cubic Dimension | 5355.03 CCM |
| Shipper - Metric Weight | 804.673 G |
| Shipper - Metric Net Weight | 425.922 G |
| Shipper - Metric Height Dimension | 12.192 CM |
| Shipper - Metric Length Dimension | 23.368 CM |
| Shipper - Metric Width Dimension | 18.796 CM |
| Shipper - Item Quantity | 6 |
| Shipper - Total Unit Quantity | 6 |
| Shipper - Previous Packaging Level Quantity | 6 |
| Shipper - Previous Packaging Level Unit | BAG |
| Shipper - Item Unit | EACH |
| Shipper - Unit | CS |
| Pallet - Billing Unit | EA |
| Pallet - Customary Cubic Dimension | 92511.99604761414 ci |
| Pallet - Customary Gross Weight | 464.0003093526463 lbs |
| Pallet - Customary Net Weight | 219.72591822918008 lbs |
| Pallet - Customary Height Dimension | 48.188976377952756 in |
| Pallet - Customary Length Dimension | 47.99212598425197 in |
| Pallet - Customary Width Dimension | 40.0 in |
| Pallet - Metric Cubic Dimension | 1.516 M3 |
| Pallet - Metric Net Weight | 99.666 KG |
| Pallet - Metric Height Dimension | 1.224 M |
| Pallet - Metric Length Dimension | 1.219 M |
| Pallet - Metric Width Dimension | 1.016 M |
| Pallet - Item Quantity | 1404 |
| Pallet - Total Unit Quantity | 1404 |
| Pallet - Previous Packaging Level Quantity | 234 |
| Pallet - Previous Packaging Level Unit | BOX |
| Pallet - Item Unit | EACH |
| Pallet - Unit | PAL |
| Pallet - Pallet Layer Quantity | 9 |
| Pallet - Shipping Container Per Layer Quantity | 26 |
Write Your Own Review


