Scotch-Brite® Heavy Duty Scour Pad 223-10, 10/3
Special Price
$2.32
Regular Price
$2.73
| UPC | 00051131502185 |
|---|---|
| 3M ID | 7100334771 |
| Packaging | Pack |
Sorry, We Are Out of Stock
- Get up to 15% OFF
- Exclusive Deals and Discounts
- Secure Shopping Experience
- Fast and Friendly Customer Support
Scotch Brite® Heavy Duty Scour Pad is for when its time to pull out all the stops. With its heavy duty cleaning strength, you'll save on elbow grease when scrubbing the kitchen clean. Great for any serious indoor and outdoor scouring jobs.
- Cleans tough, baked-on messes
- Ideal for cast-iron pots, stove burners, broilers, garden tools and grills
- Great for the kitchen, garage and outdoors
- Heavy duty cleaning
- Ideal for household cleaning tasks
- Scrubbing Fibers Made From 100% Recycled Content
| 3M ID | 7100334771 |
|---|---|
| Keywords | scouring pad, scotch brite scouring pads, scotch brite pad, scouring pads, scotch brite scrub pad, scotch bright pad, scour pad, scotch brite scouring pads, scotchbrite pad, heavy duty scour pad, scotch brite scouring pad |
| Global Product Hierarchy | Cleaning Supplies > Scrubbing Pads & Sponges |
| Product Type | simple |
| Quantity | 0 |
| Trademark 1 | Scotch-Brite® |
| Country of Origin | Cameroon |
| SAP Shelf Life In Days | 0 |
| Base - Billing Unit | PAK |
| Base - Customary Height Dimension | 6 |
| Base - Customary Length Dimension | 0.9 |
| Base - Customary Width Dimension | 3.9 |
| Base - Metric Gross Weight | 52.6 G |
| Base - Metric Height Dimension | 15.24 CM |
| Base - Metric Length Dimension | 2.286 CM |
| Base - Metric Width Dimension | 9.906 CM |
| Base - Item Quantity | 1 |
| Base - Unit | PAK |
| Consumer - Billing Unit | PAK |
| Consumer - Customary Cubic Dimension | 21.060026372021248 ci |
| Consumer - Customary Gross Weight | 0.11596314990924561 lbs |
| Consumer - Customary Net Weight | 0.10339680096470759 lbs |
| Consumer - Customary Height Dimension | 6.0 in |
| Consumer - Customary Length Dimension | 0.9 in |
| Consumer - Customary Width Dimension | 3.9 in |
| Consumer - Metric Cubic Dimension | 345.112 CCM |
| Consumer - Metric Net Weight | 46.9 G |
| Consumer - Metric Height Dimension | 15.24 CM |
| Consumer - Metric Length Dimension | 2.286 CM |
| Consumer - Metric Width Dimension | 9.906 CM |
| Consumer - Item Quantity | 1 |
| Consumer - Total Unit Quantity | 1 |
| Consumer - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Consumer - Item Unit | PACK |
| Consumer - Unit | PAK |
| Shipper - Billing Unit | PAK |
| Shipper - Customary Cubic Dimension | 313.50582386204144 ci |
| Shipper - Customary Gross Weight | 1.3199075637008622 lbs |
| Shipper - Customary Net Weight | 1.0339680096470758 lbs |
| Shipper - Customary Height Dimension | 6.6141732283464565 in |
| Shipper - Customary Length Dimension | 10.94488188976378 in |
| Shipper - Customary Width Dimension | 4.330708661417323 in |
| Shipper - Metric Cubic Dimension | 5137.44 CCM |
| Shipper - Metric Weight | 598.7 G |
| Shipper - Metric Net Weight | 469.0 G |
| Shipper - Metric Height Dimension | 16.8 CM |
| Shipper - Metric Length Dimension | 27.8 CM |
| Shipper - Metric Width Dimension | 11.0 CM |
| Shipper - Item Quantity | 10 |
| Shipper - Total Unit Quantity | 10 |
| Shipper - Previous Packaging Level Quantity | 10 |
| Shipper - Previous Packaging Level Unit | PACK |
| Shipper - Item Unit | PACK |
| Shipper - Unit | CS |
| Pallet - Billing Unit | PAK |
| Pallet - Customary Cubic Dimension | 93999.26673869096 ci |
| Pallet - Customary Gross Weight | 410.0598076638723 lbs |
| Pallet - Customary Net Weight | 296.74881876871075 lbs |
| Pallet - Customary Height Dimension | 46.45669291338583 in |
| Pallet - Customary Length Dimension | 48.031496062992126 in |
| Pallet - Customary Width Dimension | 42.125984251968504 in |
| Pallet - Metric Cubic Dimension | 1540.372 CDM |
| Pallet - Metric Net Weight | 134.603 KG |
| Pallet - Metric Height Dimension | 118.0 CM |
| Pallet - Metric Length Dimension | 122.0 CM |
| Pallet - Metric Width Dimension | 107.0 CM |
| Pallet - Item Quantity | 2870 |
| Pallet - Total Unit Quantity | 2870 |
| Pallet - Previous Packaging Level Quantity | 287 |
| Pallet - Previous Packaging Level Unit | BOX |
| Pallet - Item Unit | PACK |
| Pallet - Unit | PAL |
| Pallet - Pallet Layer Quantity | 7 |
| Pallet - Shipping Container Per Layer Quantity | 41 |
Write Your Own Review


