Scotch-Brite™ Heavy Duty Griddle Pad Holder 482, 10 ea/Case
Helps protect hands from grease, burns and provides better cleaning leverage.
Special Price
$237.30
Regular Price
$279.18
| UPC | 50048011083006 |
|---|---|
| 3M ID | 7100085576 |
| Packaging | Each |
Sorry, We Are Out of Stock
- Get up to 15% OFF
- Exclusive Deals and Discounts
- Secure Shopping Experience
- Fast and Friendly Customer Support
There are many different tools that can be used to clean griddles. The Scotch-Brite™ Griddle Pad Holder helps you maintain fast and effective scouring on the surfaces that need the most thorough clean. Scrapers, grill stones, grill bricks — choose the tool that can replace them all by picking the Scotch-Brite™ Griddle Pad Holder.
- For use with Scotch-Brite™ Heavy Duty Griddle Pad No. 82.
- Use to clean griddles
- Can replace Grill Bricks
| 3M ID | 7100085576 |
|---|---|
| Global Product Hierarchy | Default Category/Cleaning Supplies/Handled Brushes, Pads & Refills |
| Color Family | Brown |
| Product Type | simple |
| Quantity | 0 |
| Reusable | Yes |
| Trademark 1 | Scotch-Brite™ |
| Type of Cleaning | Deep Cleaning |
| Country of Origin | United States |
| Sales Unit | EA |
| SAP Shelf Life In Days | 0 |
| Base - Billing Unit | EA |
| Base - Customary Height Dimension | 6.062992126 |
| Base - Customary Length Dimension | 4.921259843 |
| Base - Customary Width Dimension | 3.267716535 |
| Base - Metric Gross Weight | 307.5 G |
| Base - Metric Height Dimension | 15.4 CM |
| Base - Metric Length Dimension | 12.5 CM |
| Base - Metric Width Dimension | 8.3 CM |
| Base - Item Quantity | 1 |
| Base - Unit | EA |
| Consumer - Billing Unit | EA |
| Consumer - Customary Cubic Dimension | 97.5006871273585 ci |
| Consumer - Customary Gross Weight | 0.6779214562184985 lbs |
| Consumer - Customary Net Weight | 0.6000982776672368 lbs |
| Consumer - Customary Height Dimension | 6.062992125984252 in |
| Consumer - Customary Length Dimension | 4.921259842519685 in |
| Consumer - Customary Width Dimension | 3.267716535433071 in |
| Consumer - Metric Cubic Dimension | 1597.75 CCM |
| Consumer - Metric Net Weight | 272.2 G |
| Consumer - Metric Height Dimension | 15.4 CM |
| Consumer - Metric Length Dimension | 12.5 CM |
| Consumer - Metric Width Dimension | 8.3 CM |
| Consumer - Item Quantity | 1 |
| Consumer - Total Unit Quantity | 1 |
| Consumer - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Consumer - Item Unit | EACH |
| Consumer - Unit | EA |
| Shipper - Billing Unit | EA |
| Shipper - Customary Cubic Dimension | 972.9013690310845 ci |
| Shipper - Customary Gross Weight | 6.779999407838364 lbs |
| Shipper - Customary Net Weight | 6.000982776672368 lbs |
| Shipper - Customary Height Dimension | 9.874803149606299 in |
| Shipper - Customary Length Dimension | 16.25 in |
| Shipper - Customary Width Dimension | 6.062992125984252 in |
| Shipper - Metric Cubic Dimension | 15942.997 CCM |
| Shipper - Metric Weight | 3075.356 G |
| Shipper - Metric Net Weight | 2722.0 G |
| Shipper - Metric Height Dimension | 25.082 CM |
| Shipper - Metric Length Dimension | 41.275 CM |
| Shipper - Metric Width Dimension | 15.4 CM |
| Shipper - Item Quantity | 10 |
| Shipper - Total Unit Quantity | 10 |
| Shipper - Previous Packaging Level Quantity | 10 |
| Shipper - Previous Packaging Level Unit | EACH |
| Shipper - Item Unit | EACH |
| Shipper - Unit | CS |
| Pallet - Billing Unit | EA |
| Pallet - Customary Cubic Dimension | 109598.64439413918 ci |
| Pallet - Customary Gross Weight | 674.9981266219271 lbs |
| Pallet - Customary Net Weight | 570.0933637838749 lbs |
| Pallet - Customary Height Dimension | 54.37007874015748 in |
| Pallet - Customary Length Dimension | 47.99212598425197 in |
| Pallet - Customary Width Dimension | 42.00787401574803 in |
| Pallet - Metric Cubic Dimension | 1.796 M3 |
| Pallet - Metric Net Weight | 258.59 KG |
| Pallet - Metric Height Dimension | 1.381 M |
| Pallet - Metric Length Dimension | 1.219 M |
| Pallet - Metric Width Dimension | 1.067 M |
| Pallet - Item Quantity | 950 |
| Pallet - Total Unit Quantity | 950 |
| Pallet - Previous Packaging Level Quantity | 95 |
| Pallet - Previous Packaging Level Unit | BOX |
| Pallet - Item Unit | EACH |
| Pallet - Unit | PAL |
| Pallet - Pallet Layer Quantity | 5 |
| Pallet - Shipping Container Per Layer Quantity | 19 |
Write Your Own Review

