Scotch-Brite® Hand and Nail Brush, 504P-6, 6/1
Special Price
$1.80
Regular Price
$2.12
| UPC | 00051141994444 |
|---|---|
| 3M ID | 7100169167 |
| Packaging | Each |
Sorry, We Are Out of Stock
- Get up to 15% OFF
- Exclusive Deals and Discounts
- Secure Shopping Experience
- Fast and Friendly Customer Support
This multipurpose brush has strong bristles, great for removing dirt under fingernails, and deep cleaning your home.
- Antimicrobial Bristle Protection*
- Fits in the palm of your hand
- Non-slip handle, even when wet
- Long lasting & reusable
- No scratch cleaning
- Safe On: tile & grout, cutting boards, utensils and more!
- Top Rack Dishwasher Safe
- * This Scotch-Brite® cleaning tool contains an antimicrobial agent in the bristles that protects the product from bacterial odors. Product does not protect users or others from food-borne or disease-causing bacteria. Clean thoroughly after use
| 3M ID | 7100169167 |
|---|---|
| Keywords | dishwand, dish wand, refillable dish wand, kitchen sponge, dishwands, kitchen scub, kitchen sponge |
| Global Product Hierarchy | Default Category/Cleaning Supplies/Handled Brushes, Pads & Refills |
| Color Family | Multi-color |
| Material | Plastic |
| Product Type | simple |
| Quantity | 0 |
| Reusable | Yes |
| Trademark 1 | Scotch-Brite® |
| Country of Origin | China |
| SAP Shelf Life In Days | 0 |
| Base - Billing Unit | EA |
| Base - Metric Gross Weight | 47.809 G |
| Base - Metric Height Dimension | 11.049 CM |
| Base - Metric Length Dimension | 6.35 CM |
| Base - Metric Width Dimension | 3.429 CM |
| Base - Item Quantity | 1 |
| Base - Unit | EA |
| Consumer - Billing Unit | EA |
| Consumer - Customary Cubic Dimension | 14.681275425542976 ci |
| Consumer - Customary Gross Weight | 0.10540080292796812 lbs |
| Consumer - Customary Net Weight | 0.10509876962877485 lbs |
| Consumer - Customary Height Dimension | 4.35 in |
| Consumer - Customary Length Dimension | 2.5 in |
| Consumer - Customary Width Dimension | 1.35 in |
| Consumer - Metric Cubic Dimension | 240.583 CCM |
| Consumer - Metric Net Weight | 47.672 G |
| Consumer - Metric Height Dimension | 11.049 CM |
| Consumer - Metric Length Dimension | 6.35 CM |
| Consumer - Metric Width Dimension | 3.429 CM |
| Consumer - Item Quantity | 1 |
| Consumer - Total Unit Quantity | 1 |
| Consumer - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Consumer - Item Unit | EACH |
| Consumer - Unit | EA |
| Shipper - Billing Unit | EA |
| Shipper - Customary Cubic Dimension | 91.81022299052472 ci |
| Shipper - Customary Gross Weight | 0.7460442952336257 lbs |
| Shipper - Customary Net Weight | 0.6305926177726491 lbs |
| Shipper - Customary Height Dimension | 2.952755905511811 in |
| Shipper - Customary Length Dimension | 6.692913385826771 in |
| Shipper - Customary Width Dimension | 4.645669291338582 in |
| Shipper - Metric Cubic Dimension | 1504.5 CCM |
| Shipper - Metric Weight | 338.4 G |
| Shipper - Metric Net Weight | 286.032 G |
| Shipper - Metric Height Dimension | 7.5 CM |
| Shipper - Metric Length Dimension | 17.0 CM |
| Shipper - Metric Width Dimension | 11.8 CM |
| Shipper - Item Quantity | 6 |
| Shipper - Total Unit Quantity | 6 |
| Shipper - Previous Packaging Level Quantity | 6 |
| Shipper - Previous Packaging Level Unit | PACK |
| Shipper - Item Unit | EACH |
| Shipper - Unit | CS |
| Pallet - Billing Unit | EA |
| Pallet - Customary Cubic Dimension | 93976.56590588772 ci |
| Pallet - Customary Gross Weight | 661.3867865546327 lbs |
| Pallet - Customary Net Weight | 529.6980634837398 lbs |
| Pallet - Customary Height Dimension | 46.45669291338583 in |
| Pallet - Customary Length Dimension | 48.031496062992126 in |
| Pallet - Customary Width Dimension | 42.125984251968504 in |
| Pallet - Metric Cubic Dimension | 1.54 M3 |
| Pallet - Metric Net Weight | 240.267 KG |
| Pallet - Metric Height Dimension | 1.18 M |
| Pallet - Metric Length Dimension | 1.22 M |
| Pallet - Metric Width Dimension | 1.07 M |
| Pallet - Item Quantity | 5040 |
| Pallet - Total Unit Quantity | 5040 |
| Pallet - Previous Packaging Level Quantity | 840 |
| Pallet - Previous Packaging Level Unit | BOX |
| Pallet - Item Unit | EACH |
| Pallet - Unit | PAL |
| Pallet - Pallet Layer Quantity | 14 |
| Pallet - Shipping Container Per Layer Quantity | 60 |
Write Your Own Review

