Scotch-Brite® Grout & Detail Brush, 511P-6, 6/1
Special Price
$2.81
Regular Price
$3.30
| UPC | 50638060268457 |
|---|---|
| 3M ID | 7100183443 |
| Packaging | Each |
Sorry, We Are Out of Stock
- Get up to 15% OFF
- Exclusive Deals and Discounts
- Secure Shopping Experience
- Fast and Friendly Customer Support
Easily clean in nooks and crannies with the Scotch-Brite Grout & Detail Brush. Its powerful non-scratch bristles are safe on grout, tile, bathroom fixtures, faucets, drains, and more! The Scotch-Brite® Grout & Detail Brush features antimicrobial bristle protection* that works to prevent bacterial odors. Get the most out of this durable, reusable brush with a thorough cleaning after use.
- Antimicrobial bristle protection*
- Safe on grout, tile, bathroom fixtures, faucets, drains, and more!
- Perfect for hard-to-clean grout lines and other small spaces
- Powerful cleaning, no scratching
- Scotch-Brite® is long-lasting and reusable
- *This Scotch-Brite® Cleaning Tool contains an antimicrobial agent in the bristles that protects the product from bacterial odors. Product does not protect users or others from food-borne or disease-causing bacteria. Clean thoroughly after use
| 3M ID | 7100183443 |
|---|---|
| Keywords | dishwand, dish wand, refillable dish wand, kitchen sponge, dishwands, kitchen scub, kitchen sponge |
| Global Product Hierarchy | Default Category/Cleaning Supplies/Handled Brushes, Pads & Refills |
| Color Family | Multi-color |
| Material | Plastic |
| Product Sub-Category | Bristled Brushes |
| Product Type | simple |
| Product Usage | Bathroom Grout |
| Quantity | 0 |
| Reusable | Yes |
| Trademark 1 | Scotch-Brite® |
| Type of Cleaning | Tight Spaces |
| Country of Origin | China |
| SAP Shelf Life In Days | 0 |
| Base - Billing Unit | EA |
| Base - Metric Gross Weight | 58.967 G |
| Base - Metric Height Dimension | 31.242 CM |
| Base - Metric Length Dimension | 4.191 CM |
| Base - Metric Width Dimension | 6.985 CM |
| Base - Item Quantity | 1 |
| Base - Unit | EA |
| Consumer - Billing Unit | EA |
| Consumer - Customary Cubic Dimension | 55.81127894539254 ci |
| Consumer - Customary Gross Weight | 0.12999998214255676 lbs |
| Consumer - Customary Net Weight | 0.12799818480191807 lbs |
| Consumer - Customary Height Dimension | 12.3 in |
| Consumer - Customary Length Dimension | 1.65 in |
| Consumer - Customary Width Dimension | 2.75 in |
| Consumer - Metric Cubic Dimension | 914.583 CCM |
| Consumer - Metric Net Weight | 58.059 G |
| Consumer - Metric Height Dimension | 31.242 CM |
| Consumer - Metric Length Dimension | 4.191 CM |
| Consumer - Metric Width Dimension | 6.985 CM |
| Consumer - Item Quantity | 1 |
| Consumer - Total Unit Quantity | 1 |
| Consumer - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Consumer - Item Unit | EACH |
| Consumer - Unit | EA |
| Shipper - Billing Unit | EA |
| Shipper - Customary Cubic Dimension | 225.77967596880075 ci |
| Shipper - Customary Gross Weight | 0.9889981174066045 lbs |
| Shipper - Customary Net Weight | 0.7679891088115085 lbs |
| Shipper - Customary Height Dimension | 3.25 in |
| Shipper - Customary Length Dimension | 10.68779527559055 in |
| Shipper - Customary Width Dimension | 6.5 in |
| Shipper - Metric Cubic Dimension | 3699.866 CCM |
| Shipper - Metric Weight | 448.602 G |
| Shipper - Metric Net Weight | 348.354 G |
| Shipper - Metric Height Dimension | 8.255 CM |
| Shipper - Metric Length Dimension | 27.147 CM |
| Shipper - Metric Width Dimension | 16.51 CM |
| Shipper - Item Quantity | 6 |
| Shipper - Total Unit Quantity | 6 |
| Shipper - Previous Packaging Level Quantity | 6 |
| Shipper - Previous Packaging Level Unit | EACH |
| Shipper - Item Unit | EACH |
| Shipper - Unit | CS |
| Pallet - Billing Unit | EA |
| Pallet - Customary Cubic Dimension | 90681.28372477218 ci |
| Pallet - Customary Gross Weight | 371.99920272027504 lbs |
| Pallet - Customary Net Weight | 249.59635013260916 lbs |
| Pallet - Customary Height Dimension | 47.24409448818898 in |
| Pallet - Customary Length Dimension | 47.99212598425197 in |
| Pallet - Customary Width Dimension | 40.0 in |
| Pallet - Metric Cubic Dimension | 1.486 M3 |
| Pallet - Metric Net Weight | 113.215 KG |
| Pallet - Metric Height Dimension | 1.2 M |
| Pallet - Metric Length Dimension | 1.219 M |
| Pallet - Metric Width Dimension | 1.016 M |
| Pallet - Item Quantity | 1950 |
| Pallet - Total Unit Quantity | 1950 |
| Pallet - Previous Packaging Level Quantity | 325 |
| Pallet - Previous Packaging Level Unit | BOX |
| Pallet - Item Unit | EACH |
| Pallet - Unit | PAL |
| Pallet - Pallet Layer Quantity | 13 |
| Pallet - Shipping Container Per Layer Quantity | 25 |
Write Your Own Review


