Scotch-Brite™ Griddle Scrubber 9537, 4 in x 6 in x 3 in, 12/Case
Easy to use, one piece griddle scrubber with a built in, heat resistant handle
Special Price
$76.62
Regular Price
$90.14
| UPC | 00048011592039 |
|---|---|
| 3M ID | 7100082545 |
| Packaging | Case |
Sorry, We Are Out of Stock
- Get up to 15% OFF
- Exclusive Deals and Discounts
- Secure Shopping Experience
- Fast and Friendly Customer Support
- Heavy duty , open, non-woven pad quickly and efficiently removes burnt-on food and rinses clean easy
- One piece handel and pad helps protect hands from burns
- Leaves less residue on cooking surfaces
| 3M ID | 7100082545 |
|---|---|
| Global Product Hierarchy | Default Category/Cleaning Supplies/Handled Brushes, Pads & Refills |
| Color Family | Red |
| Commercial Kitchen Cleaning | Flat Top Griddle Cleaning |
| Material | Plastic |
| Product Type | simple |
| Quantity | 0 |
| Trademark 1 | Scotch-Brite™ |
| Country of Origin | Cameroon |
| SAP Shelf Life In Days | 0 |
| Base - Billing Unit | EA |
| Base - Metric Gross Weight | 106.594 G |
| Base - Metric Height Dimension | 76.2 MM |
| Base - Metric Length Dimension | 101.6 MM |
| Base - Metric Width Dimension | 152.4 MM |
| Base - Item Quantity | 1 |
| Base - Unit | EA |
| Unit of Use - Billing Unit | EA |
| Unit of Use - Customary Cubic Dimension | 72.00002392130769 ci |
| Unit of Use - Customary Gross Weight | 0.23499954375334842 lbs |
| Unit of Use - Customary Net Weight | 0.20833242851946562 lbs |
| Unit of Use - Customary Height Dimension | 3.0 in |
| Unit of Use - Customary Length Dimension | 4.0 in |
| Unit of Use - Customary Width Dimension | 6.0 in |
| Unit of Use - Metric Cubic Dimension | 1179.869 CCM |
| Unit of Use - Metric Net Weight | 94.498 G |
| Unit of Use - Metric Height Dimension | 76.2 MM |
| Unit of Use - Metric Length Dimension | 101.6 MM |
| Unit of Use - Metric Width Dimension | 152.4 MM |
| Unit of Use - Item Quantity | 1 |
| Unit of Use - Total Unit Quantity | 1 |
| Unit of Use - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Unit of Use - Item Unit | PADS |
| Unit of Use - Unit | EA |
| Shipper - Billing Unit | EA |
| Shipper - Customary Cubic Dimension | 807.6180089368053 ci |
| Shipper - Customary Gross Weight | 3.286999735026407 lbs |
| Shipper - Customary Net Weight | 2.4999891422335874 lbs |
| Shipper - Customary Height Dimension | 6.7 in |
| Shipper - Customary Length Dimension | 12.3 in |
| Shipper - Customary Width Dimension | 9.8 in |
| Shipper - Metric Cubic Dimension | 13234.488 CCM |
| Shipper - Metric Weight | 1490.958 G |
| Shipper - Metric Net Weight | 1133.976 G |
| Shipper - Metric Height Dimension | 17.018 CM |
| Shipper - Metric Length Dimension | 31.242 CM |
| Shipper - Metric Width Dimension | 24.892 CM |
| Shipper - Item Quantity | 12 |
| Shipper - Total Unit Quantity | 12 |
| Shipper - Previous Packaging Level Quantity | 12 |
| Shipper - Previous Packaging Level Unit | PADS |
| Shipper - Item Unit | PADS |
| Shipper - Unit | CS |
| Pallet - Billing Unit | EA |
| Pallet - Customary Cubic Dimension | 87630.09652003556 ci |
| Pallet - Customary Gross Weight | 332.89801589916516 lbs |
| Pallet - Customary Net Weight | 224.99937554064235 lbs |
| Pallet - Customary Height Dimension | 43.30708661417323 in |
| Pallet - Customary Length Dimension | 48.031496062992126 in |
| Pallet - Customary Width Dimension | 42.125984251968504 in |
| Pallet - Metric Cubic Dimension | 1.436 M3 |
| Pallet - Metric Net Weight | 102.058 KG |
| Pallet - Metric Height Dimension | 1.1 M |
| Pallet - Metric Length Dimension | 1.22 M |
| Pallet - Metric Width Dimension | 1.07 M |
| Pallet - Item Quantity | 1080 |
| Pallet - Total Unit Quantity | 1080 |
| Pallet - Previous Packaging Level Quantity | 90 |
| Pallet - Previous Packaging Level Unit | BOX |
| Pallet - Item Unit | PADS |
| Pallet - Unit | PAL |
| Pallet - Pallet Layer Quantity | 6 |
| Pallet - Shipping Container Per Layer Quantity | 15 |
Write Your Own Review


