Scotch-Brite™ Griddle Polishing Pad 46CC, 4 in x 5.25 in, 10/Pack, 6 Pack/Case
Aggressive cleaning pad for griddles
Special Price
$76.98
Regular Price
$90.56
| UPC | 50048011205064 |
|---|---|
| 3M ID | 7100064717 |
| Packaging | Pack |
Sorry, We Are Out of Stock
- Get up to 15% OFF
- Exclusive Deals and Discounts
- Secure Shopping Experience
- Fast and Friendly Customer Support
- Polishes griddle surface while it cleans it
- Use between screen and holder to maximize screen life
- Certified by HACCP International as "Food Safe" and "Fit for Purpose".
- Aggressive, heavy duty and open pad construction to provide fast cleaning and multiple uses, resist clogging, and rinse clean easily
- Heat resistant pad to allow for cleaning griddle at operating temperature throughout the day
| 3M ID | 7100064717 |
|---|---|
| Global Product Hierarchy | Cleaning Supplies > Scrubbing Pads & Sponges |
| Color Family | Gray |
| Commercial Kitchen Cleaning | Flat Top Griddle Cleaning |
| Material | Fiber |
| Package Quantity | 10 |
| Product Color | Gray |
| Product Type | simple |
| Quantity | 0 |
| Trademark 1 | Scotch-Brite™ |
| Country of Origin | Mexico |
| Sales Unit | PK |
| SAP Shelf Life In Days | 0 |
| Base - Billing Unit | PAK |
| Base - Customary Height Dimension | 4.5 |
| Base - Customary Length Dimension | 2.5 |
| Base - Customary Width Dimension | 0.25 |
| Base - Metric Gross Weight | 156.489 G |
| Base - Metric Height Dimension | 114.3 MM |
| Base - Metric Length Dimension | 63.5 MM |
| Base - Metric Width Dimension | 6.35 MM |
| Base - Item Quantity | 1 |
| Base - Unit | PAK |
| Consumer - Billing Unit | PAK |
| Consumer - Customary Gross Weight | 0.3449991894704931 lbs |
| Consumer - Customary Net Weight | 0.33995280828908125 lbs |
| Consumer - Customary Height Dimension | 4.5 in |
| Consumer - Customary Length Dimension | 2.5 in |
| Consumer - Customary Width Dimension | 0.25 in |
| Consumer - Metric Cubic Dimension | 46088.617 MMQ |
| Consumer - Metric Net Weight | 154.2 G |
| Consumer - Metric Height Dimension | 114.3 MM |
| Consumer - Metric Length Dimension | 63.5 MM |
| Consumer - Metric Width Dimension | 6.35 MM |
| Consumer - Item Quantity | 1 |
| Consumer - Total Unit Quantity | 1 |
| Consumer - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Consumer - Item Unit | PACK |
| Consumer - Unit | PAK |
| Shipper - Billing Unit | PAK |
| Shipper - Customary Cubic Dimension | 1061.3511975055446 ci |
| Shipper - Customary Gross Weight | 2.5600077884907986 lbs |
| Shipper - Customary Net Weight | 2.0397168497344875 lbs |
| Shipper - Customary Height Dimension | 11.653149606299213 in |
| Shipper - Customary Length Dimension | 10.279921259842519 in |
| Shipper - Customary Width Dimension | 8.859842519685039 in |
| Shipper - Metric Cubic Dimension | 17392.43 CCM |
| Shipper - Metric Weight | 1161.2 G |
| Shipper - Metric Net Weight | 925.2 G |
| Shipper - Metric Height Dimension | 29.599 CM |
| Shipper - Metric Length Dimension | 26.111 CM |
| Shipper - Metric Width Dimension | 22.504 CM |
| Shipper - Item Quantity | 6 |
| Shipper - Total Unit Quantity | 6 |
| Shipper - Previous Packaging Level Quantity | 6 |
| Shipper - Previous Packaging Level Unit | PACK |
| Shipper - Item Unit | PACK |
| Shipper - Unit | CS |
| Pallet - Billing Unit | PAK |
| Pallet - Customary Cubic Dimension | 104065.28588647729 ci |
| Pallet - Customary Gross Weight | 235.894620537819 lbs |
| Pallet - Customary Net Weight | 163.177347978759 lbs |
| Pallet - Customary Height Dimension | 51.619685039370076 in |
| Pallet - Customary Length Dimension | 48.0 in |
| Pallet - Customary Width Dimension | 42.0 in |
| Pallet - Metric Cubic Dimension | 1705324.5 CCM |
| Pallet - Metric Net Weight | 74.016 KG |
| Pallet - Metric Height Dimension | 131.114 CM |
| Pallet - Metric Length Dimension | 121.92 CM |
| Pallet - Metric Width Dimension | 106.68 CM |
| Pallet - Item Quantity | 480 |
| Pallet - Total Unit Quantity | 480 |
| Pallet - Previous Packaging Level Quantity | 80 |
| Pallet - Previous Packaging Level Unit | BOX |
| Pallet - Item Unit | PACK |
| Pallet - Unit | PAL |
| Pallet - Pallet Layer Quantity | 4 |
| Pallet - Shipping Container Per Layer Quantity | 20 |
Write Your Own Review


