Scotch-Brite™ Griddle Polishing Pad 46-20, 4 in x 5.25 in
Aggressive cleaning pad for griddles
Special Price
$23.99
Regular Price
$28.23
| UPC | 50048011592621 |
|---|---|
| 3M ID | 7010028897 |
| Packaging | Case |
Sorry, We Are Out of Stock
- Get up to 15% OFF
- Exclusive Deals and Discounts
- Secure Shopping Experience
- Fast and Friendly Customer Support
- Polishes griddle surface while it cleans it
- Use between screen and holder to maximize screen life
- Certified by HACCP International as "Food Safe" and "Fit for Purpose".
- Aggressive, heavy duty and open pad construction to provide fast cleaning and multiple uses, resist clogging, and rinse clean easily
- Heat resistant pad to allow for cleaning griddle at operating temperature throughout the day
| 3M ID | 7010028897 |
|---|---|
| Global Product Hierarchy | Cleaning Supplies > Scrubbing Pads & Sponges |
| Color Family | Gray |
| Commercial Kitchen Cleaning | Flat Top Griddle Cleaning |
| Material | Fiber |
| Product Color | Gray |
| Product Type | simple |
| Quantity | 0 |
| Trademark 1 | Scotch-Brite™ |
| Country of Origin | Mexico |
| SAP Shelf Life In Days | 0 |
| Base - Billing Unit | EA |
| Base - Metric Gross Weight | 22.68 G |
| Base - Item Quantity | 1 |
| Base - Unit | EA |
| Unit of Use - Billing Unit | EA |
| Unit of Use - Customary Cubic Dimension | 17.072368790406873 ci |
| Unit of Use - Customary Gross Weight | 0.050000841063530234 lbs |
| Unit of Use - Customary Net Weight | 0.039903669455462844 lbs |
| Unit of Use - Metric Cubic Dimension | 279.766 CCM |
| Unit of Use - Metric Net Weight | 18.1 G |
| Unit of Use - Item Quantity | 1 |
| Unit of Use - Total Unit Quantity | 1 |
| Unit of Use - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Unit of Use - Item Unit | EACH |
| Unit of Use - Unit | EA |
| Shipper - Billing Unit | EA |
| Shipper - Customary Cubic Dimension | 341.44755887936975 ci |
| Shipper - Customary Gross Weight | 1.0000168212706046 lbs |
| Shipper - Customary Net Weight | 0.7980733891092568 lbs |
| Shipper - Customary Height Dimension | 6.181102362204724 in |
| Shipper - Customary Length Dimension | 8.937007874015748 in |
| Shipper - Customary Width Dimension | 6.181102362204724 in |
| Shipper - Metric Cubic Dimension | 5595.323 CCM |
| Shipper - Metric Weight | 453.6 G |
| Shipper - Metric Net Weight | 362.0 G |
| Shipper - Metric Height Dimension | 15.7 CM |
| Shipper - Metric Length Dimension | 22.7 CM |
| Shipper - Metric Width Dimension | 15.7 CM |
| Shipper - Item Quantity | 20 |
| Shipper - Total Unit Quantity | 20 |
| Shipper - Previous Packaging Level Quantity | 20 |
| Shipper - Previous Packaging Level Unit | EACH |
| Shipper - Item Unit | EACH |
| Shipper - Unit | CS |
| Pallet - Billing Unit | EA |
| Pallet - Customary Cubic Dimension | 100628.15401221353 ci |
| Pallet - Customary Gross Weight | 291.0101860840384 lbs |
| Pallet - Customary Net Weight | 201.11449405553273 lbs |
| Pallet - Customary Height Dimension | 48.425196850393704 in |
| Pallet - Customary Length Dimension | 48.425196850393704 in |
| Pallet - Customary Width Dimension | 42.91338582677165 in |
| Pallet - Metric Cubic Dimension | 1.649 M3 |
| Pallet - Metric Net Weight | 91.224 KG |
| Pallet - Metric Height Dimension | 1.23 M |
| Pallet - Metric Length Dimension | 1.23 M |
| Pallet - Metric Width Dimension | 1.09 M |
| Pallet - Item Quantity | 5040 |
| Pallet - Total Unit Quantity | 5040 |
| Pallet - Previous Packaging Level Quantity | 252 |
| Pallet - Previous Packaging Level Unit | BOX |
| Pallet - Item Unit | EACH |
| Pallet - Unit | PAL |
| Pallet - Pallet Layer Quantity | 7 |
| Pallet - Shipping Container Per Layer Quantity | 36 |
Write Your Own Review

