Scotch-Brite™ Griddle Pad Holder 961, 3.5 in x 2.4 in x 4.75 in, 1 ea/Carton, 10 Cartons/Case
Specially designed for use with Scotch-Brite™ hand pads to make clean up jobs faster, easier, and safer. Distributes pressure evenly over pad surface for efficient cleaning action and improved pad life.
Special Price
$66.56
Regular Price
$78.31
| UPC | 50048011094934 |
|---|---|
| 3M ID | 7100247093 |
| Packaging | Each |
Sorry, We Are Out of Stock
- Get up to 15% OFF
- Exclusive Deals and Discounts
- Secure Shopping Experience
- Fast and Friendly Customer Support
- Specially designed for use with Scotch Brite™ hand pads to make scrubbing faster, easier, and safer
- Distributes pressure evenly over pad surface for efficient cleaning action and improved pad life.
- Handle helps protect hands from burns
| 3M ID | 7100247093 |
|---|---|
| Global Product Hierarchy | Default Category/Cleaning Supplies/Handled Brushes, Pads & Refills |
| Color Family | Gray |
| Commercial Kitchen Cleaning | Pot and Pan Cleaning |
| Material | Plastic |
| Product Color | Light Gray |
| Product Type | simple |
| Quantity | 0 |
| Reusable | Yes |
| Trademark 1 | 3M™ |
| Trademark 2 | Twist-Lok™ |
| Type of Cleaning | Deep Cleaning |
| Country of Origin | United States |
| Sales Unit | EA |
| SAP Shelf Life In Days | 0 |
| Base - Billing Unit | EA |
| Base - Customary Height Dimension | 4.75 |
| Base - Customary Length Dimension | 2.5 |
| Base - Customary Width Dimension | 3.5 |
| Base - Metric Gross Weight | 108.408 G |
| Base - Metric Height Dimension | 12.065 CM |
| Base - Metric Length Dimension | 6.35 CM |
| Base - Metric Width Dimension | 8.89 CM |
| Base - Item Quantity | 1 |
| Base - Unit | EA |
| Consumer - Billing Unit | EA |
| Consumer - Customary Cubic Dimension | 41.562478794248925 ci |
| Consumer - Customary Gross Weight | 0.2389987291893821 lbs |
| Consumer - Customary Net Weight | 0.1989980563385579 lbs |
| Consumer - Customary Height Dimension | 4.75 in |
| Consumer - Customary Length Dimension | 2.5 in |
| Consumer - Customary Width Dimension | 3.5 in |
| Consumer - Metric Cubic Dimension | 681.087 CCM |
| Consumer - Metric Net Weight | 90.264 G |
| Consumer - Metric Height Dimension | 12.065 CM |
| Consumer - Metric Length Dimension | 6.35 CM |
| Consumer - Metric Width Dimension | 8.89 CM |
| Consumer - Item Quantity | 1 |
| Consumer - Total Unit Quantity | 1 |
| Consumer - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Consumer - Item Unit | HOLD |
| Consumer - Unit | EA |
| Shipper - Billing Unit | EA |
| Shipper - Customary Cubic Dimension | 557.960535212409 ci |
| Shipper - Customary Gross Weight | 2.38999831500693 lbs |
| Shipper - Customary Net Weight | 1.989980563385579 lbs |
| Shipper - Customary Height Dimension | 5.57992125984252 in |
| Shipper - Customary Length Dimension | 13.20984251968504 in |
| Shipper - Customary Width Dimension | 7.5696850393700785 in |
| Shipper - Metric Cubic Dimension | 9143.335 CCM |
| Shipper - Metric Weight | 1084.085 G |
| Shipper - Metric Net Weight | 902.64 G |
| Shipper - Metric Height Dimension | 14.173 CM |
| Shipper - Metric Length Dimension | 33.553 CM |
| Shipper - Metric Width Dimension | 19.227 CM |
| Shipper - Item Quantity | 10 |
| Shipper - Total Unit Quantity | 10 |
| Shipper - Previous Packaging Level Quantity | 10 |
| Shipper - Previous Packaging Level Unit | CTNS |
| Shipper - Item Unit | HOLD |
| Shipper - Unit | CS |
| Pallet - Billing Unit | EA |
| Pallet - Customary Cubic Dimension | 88789.54765783547 ci |
| Pallet - Customary Gross Weight | 352.9997649651823 lbs |
| Pallet - Customary Net Weight | 264.66715037556736 lbs |
| Pallet - Customary Height Dimension | 44.05984251968504 in |
| Pallet - Customary Length Dimension | 48.0 in |
| Pallet - Customary Width Dimension | 42.0 in |
| Pallet - Metric Cubic Dimension | 1.455 M3 |
| Pallet - Metric Net Weight | 120.051 KG |
| Pallet - Metric Height Dimension | 111.912 CM |
| Pallet - Metric Length Dimension | 121.92 CM |
| Pallet - Metric Width Dimension | 106.68 CM |
| Pallet - Item Quantity | 1330 |
| Pallet - Total Unit Quantity | 1330 |
| Pallet - Previous Packaging Level Quantity | 133 |
| Pallet - Previous Packaging Level Unit | BOX |
| Pallet - Item Unit | HOLD |
| Pallet - Unit | PAL |
| Pallet - Pallet Layer Quantity | 7 |
| Pallet - Shipping Container Per Layer Quantity | 19 |
Write Your Own Review


