Scotch-Brite® Disposable Refills for Toilet Cleaning System, 558-RF-4, 4/1
Special Price
$4.56
Regular Price
$5.37
| UPC | 50076308874532 |
|---|---|
| 3M ID | 7010409275 |
| Packaging | Each |
Sorry, We Are Out of Stock
- Get up to 15% OFF
- Exclusive Deals and Discounts
- Secure Shopping Experience
- Fast and Friendly Customer Support
Continue to power through rust, grime & hard water stains with Scotch-Brite® Disposible Toilet Scrubber Refills.
- Packaging may vary
- Uniquely shaped to access stains hidden under the rim
- Built-in bleach-free cleaner scrubs away rust & hard water stains
- Reusable handle and caddy available separately to discreetly store in the bathroom
- Scotch-Brite® is long-lasting and reusable
- Contains 10 disposable scrubber refills
| 3M ID | 7010409275 |
|---|---|
| Keywords | sponge, sponges, kitchen sponge, kitchen sponges, large sponge, cleaning sponge, sponge cloth, cleaning supplies |
| Global Product Hierarchy | Default Category/Cleaning Supplies/Handled Brushes, Pads & Refills |
| Color Family | Multi-color |
| Material | Plastic |
| Product Type | simple |
| Product Usage | Bathroom Toilet |
| Quantity | 0 |
| Reusable | No |
| Trademark 1 | Scotch-Brite® |
| Type of Cleaning | Handled Tools |
| Country of Origin | Mexico |
| SAP Shelf Life In Days | 0 |
| Base - Billing Unit | EA |
| Base - Metric Gross Weight | 185.519 G |
| Base - Metric Height Dimension | 167.005 MM |
| Base - Metric Length Dimension | 79.375 MM |
| Base - Metric Width Dimension | 117.47 MM |
| Base - Item Quantity | 1 |
| Base - Unit | EA |
| Consumer - Billing Unit | EA |
| Consumer - Customary Gross Weight | 0.40899938418276305 lbs |
| Consumer - Customary Net Weight | 0.31700048217301363 lbs |
| Consumer - Customary Height Dimension | 6.575 in |
| Consumer - Customary Length Dimension | 3.125 in |
| Consumer - Customary Width Dimension | 4.624803149606299 in |
| Consumer - Metric Cubic Dimension | 0.055 FT3 |
| Consumer - Metric Net Weight | 143.789 G |
| Consumer - Metric Height Dimension | 167.005 MM |
| Consumer - Metric Length Dimension | 79.375 MM |
| Consumer - Metric Width Dimension | 117.47 MM |
| Consumer - Item Quantity | 1 |
| Consumer - Total Unit Quantity | 1 |
| Consumer - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Consumer - Item Unit | EACH |
| Consumer - Unit | EA |
| Shipper - Billing Unit | EA |
| Shipper - Customary Cubic Dimension | 477.8608907611516 ci |
| Shipper - Customary Gross Weight | 1.9429978506913597 lbs |
| Shipper - Customary Net Weight | 1.2680019286920545 lbs |
| Shipper - Customary Height Dimension | 7.159842519685039 in |
| Shipper - Customary Length Dimension | 9.800787401574803 in |
| Shipper - Customary Width Dimension | 6.80984251968504 in |
| Shipper - Metric Cubic Dimension | 7830.737 CCM |
| Shipper - Metric Weight | 881.329 G |
| Shipper - Metric Net Weight | 575.156 G |
| Shipper - Metric Height Dimension | 18.186 CM |
| Shipper - Metric Length Dimension | 24.894 CM |
| Shipper - Metric Width Dimension | 17.297 CM |
| Shipper - Item Quantity | 4 |
| Shipper - Total Unit Quantity | 4 |
| Shipper - Previous Packaging Level Quantity | 4 |
| Shipper - Previous Packaging Level Unit | CTNS |
| Shipper - Item Unit | EACH |
| Shipper - Unit | CS |
| Pallet - Billing Unit | EA |
| Pallet - Customary Cubic Dimension | 91657.66363028789 ci |
| Pallet - Customary Gross Weight | 376.99928682662807 lbs |
| Pallet - Customary Net Weight | 213.02386545875981 lbs |
| Pallet - Customary Height Dimension | 47.75590551181102 in |
| Pallet - Customary Length Dimension | 47.99212598425197 in |
| Pallet - Customary Width Dimension | 40.0 in |
| Pallet - Metric Cubic Dimension | 1.502 M3 |
| Pallet - Metric Net Weight | 96.626 KG |
| Pallet - Metric Height Dimension | 1.213 M |
| Pallet - Metric Length Dimension | 1.219 M |
| Pallet - Metric Width Dimension | 1.016 M |
| Pallet - Item Quantity | 672 |
| Pallet - Total Unit Quantity | 672 |
| Pallet - Previous Packaging Level Quantity | 168 |
| Pallet - Previous Packaging Level Unit | BOX |
| Pallet - Item Unit | EACH |
| Pallet - Unit | PAL |
| Pallet - Pallet Layer Quantity | 6 |
| Pallet - Shipping Container Per Layer Quantity | 28 |
Write Your Own Review


