Scotch-Brite® Dish Brush 750-4, 1 ea/pk, 4 pks/cs
Keeps hands out of the mess!
Special Price
$2.71
Regular Price
$3.18
| UPC | 00051141994758 |
|---|---|
| 3M ID | 7100246890 |
| Packaging | Pack |
Sorry, We Are Out of Stock
- Get up to 15% OFF
- Exclusive Deals and Discounts
- Secure Shopping Experience
- Fast and Friendly Customer Support
Scotch-Brite™ Soap Dispensing Dishwand keeps hands out of the mess. America's #1 Selling Dishwand.
- Non-scratch cleaning power for everyday jobs
- Safe on: Non-stick cookware, countertops, showers and tubs and more
- Bristle rinses clean
- Works with all Scotch-Brite™ Refills
- Scraper helps remove stuck-on food
- When it is time to change the head, hold the dishwand with head facing up. Push tab away from handle, slide refill off and push forward to remove. Slide new head onto handle and click into place. Leave Soap Stopper in place to slow soap flow
- Store with handle pointing down to avoid soap leakage
- Top shelf dishwasher safe and reuse
- Scotch-Brite™ dishwands are long lasting and reusable
| 3M ID | 7100246890 |
|---|---|
| Keywords | dishwand, dish wand, refillable dish wand, kitchen sponge, dishwands, kitchen scub, kitchen sponge |
| Global Product Hierarchy | Default Category/Cleaning Supplies/Handled Brushes, Pads & Refills |
| Color Family | Multi-color |
| Product Type | simple |
| Quantity | 0 |
| Reusable | Yes |
| Trademark 1 | Scotch-Brite® |
| Country of Origin | China |
| SAP Shelf Life In Days | 0 |
| Base - Billing Unit | PAK |
| Base - Metric Gross Weight | 84.368 G |
| Base - Metric Height Dimension | 30.353 CM |
| Base - Metric Length Dimension | 6.35 CM |
| Base - Metric Width Dimension | 5.588 CM |
| Base - Item Quantity | 1 |
| Base - Unit | PAK |
| Consumer - Billing Unit | PAK |
| Consumer - Customary Cubic Dimension | 65.72495231604637 ci |
| Consumer - Customary Gross Weight | 0.18599960136013752 lbs |
| Consumer - Customary Net Weight | 0.181998211301482 lbs |
| Consumer - Customary Height Dimension | 11.95 in |
| Consumer - Customary Length Dimension | 2.5 in |
| Consumer - Customary Width Dimension | 2.2 in |
| Consumer - Metric Cubic Dimension | 1077.039 CCM |
| Consumer - Metric Net Weight | 82.553 G |
| Consumer - Metric Height Dimension | 30.353 CM |
| Consumer - Metric Length Dimension | 6.35 CM |
| Consumer - Metric Width Dimension | 5.588 CM |
| Consumer - Item Quantity | 1 |
| Consumer - Total Unit Quantity | 1 |
| Consumer - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Consumer - Item Unit | EACH |
| Consumer - Unit | PAK |
| Shipper - Billing Unit | PAK |
| Shipper - Customary Cubic Dimension | 259.34792223915156 ci |
| Shipper - Customary Gross Weight | 0.9639999014974613 lbs |
| Shipper - Customary Net Weight | 0.727992845205928 lbs |
| Shipper - Customary Height Dimension | 5.124803149606299 in |
| Shipper - Customary Length Dimension | 9.874803149606299 in |
| Shipper - Customary Width Dimension | 5.124803149606299 in |
| Shipper - Metric Cubic Dimension | 4249.951 CCM |
| Shipper - Metric Weight | 437.263 G |
| Shipper - Metric Net Weight | 330.212 G |
| Shipper - Metric Height Dimension | 13.017 CM |
| Shipper - Metric Length Dimension | 25.082 CM |
| Shipper - Metric Width Dimension | 13.017 CM |
| Shipper - Item Quantity | 4 |
| Shipper - Total Unit Quantity | 4 |
| Shipper - Previous Packaging Level Quantity | 4 |
| Shipper - Previous Packaging Level Unit | EACH |
| Shipper - Item Unit | EACH |
| Shipper - Unit | CS |
| Pallet - Billing Unit | PAK |
| Pallet - Customary Cubic Dimension | 97149.8005988138 ci |
| Pallet - Customary Gross Weight | 362.99993317788835 lbs |
| Pallet - Customary Net Weight | 235.87036968897868 lbs |
| Pallet - Customary Height Dimension | 50.62992125984252 in |
| Pallet - Customary Length Dimension | 47.99212598425197 in |
| Pallet - Customary Width Dimension | 40.0 in |
| Pallet - Metric Cubic Dimension | 1.592 M3 |
| Pallet - Metric Net Weight | 106.989 KG |
| Pallet - Metric Height Dimension | 1.286 M |
| Pallet - Metric Length Dimension | 1.219 M |
| Pallet - Metric Width Dimension | 1.016 M |
| Pallet - Item Quantity | 1296 |
| Pallet - Total Unit Quantity | 1296 |
| Pallet - Previous Packaging Level Quantity | 324 |
| Pallet - Previous Packaging Level Unit | BOX |
| Pallet - Item Unit | EACH |
| Pallet - Unit | PAL |
| Pallet - Pallet Layer Quantity | 9 |
| Pallet - Shipping Container Per Layer Quantity | 36 |
Write Your Own Review


