Scotch-Brite® Deep Clean Brush 501
Great for General Household Cleaning!
Special Price
$3.06
Regular Price
$3.60
| UPC | 50051141254857 |
|---|---|
| 3M ID | 7100238168 |
| Packaging | Each |
Sorry, We Are Out of Stock
- Get up to 15% OFF
- Exclusive Deals and Discounts
- Secure Shopping Experience
- Fast and Friendly Customer Support
Quickly and easily clean around your home with a brush that fits in the palm of your hand - the Scotch-Brite® Deep Clean Brush.
- Antimicrobial bristle protection*
- Safe on tile floors and walls, shower doors, tubs, and more!
- Comfortable, easy-to-hold shape
- Scotch-Brite is long-lasting and reusable
- *This Scotch-Brite® Cleaning Tool contains an antimicrobial agent in the bristles that protects the product from bacterial odors. Product does not protect users or others from food-borne or disease-causing bacteria. Clean thoroughly after use
| 3M ID | 7100238168 |
|---|---|
| Keywords | mop, mops, kitchen cleaning, kitchen cleaning tools, dustpan, dustpans, hardwood floor mops |
| Global Product Hierarchy | Cleaning Supplies > Cleaning Equipment > Floor Cleaning Tools > Sweepers, Mops & Refills |
| Color Family | Multi-color |
| Product Type | simple |
| Product Usage | Bathtubs Floor Care Shower Doors Showers Tile |
| Quantity | 0 |
| Reusable | Yes |
| Trademark 1 | Scotch-Brite® |
| Type of Cleaning | Deep Cleaning |
| Country of Origin | China |
| SAP Shelf Life In Days | 0 |
| Base - Billing Unit | EA |
| Base - Metric Gross Weight | 167.194 G |
| Base - Metric Height Dimension | 16.637 CM |
| Base - Metric Length Dimension | 5.461 CM |
| Base - Metric Width Dimension | 6.858 CM |
| Base - Item Quantity | 1 |
| Base - Unit | EA |
| Consumer - Billing Unit | EA |
| Consumer - Customary Cubic Dimension | 38.02273549428988 ci |
| Consumer - Customary Gross Weight | 0.36859967463738424 lbs |
| Consumer - Customary Net Weight | 0.3679515155865607 lbs |
| Consumer - Customary Height Dimension | 6.55 in |
| Consumer - Customary Length Dimension | 2.15 in |
| Consumer - Customary Width Dimension | 2.7 in |
| Consumer - Metric Cubic Dimension | 623.081 CCM |
| Consumer - Metric Net Weight | 166.9 G |
| Consumer - Metric Height Dimension | 16.637 CM |
| Consumer - Metric Length Dimension | 5.461 CM |
| Consumer - Metric Width Dimension | 6.858 CM |
| Consumer - Item Quantity | 1 |
| Consumer - Total Unit Quantity | 1 |
| Consumer - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Consumer - Item Unit | EACH |
| Consumer - Unit | EA |
| Shipper - Billing Unit | EA |
| Shipper - Customary Cubic Dimension | 222.4834174077797 ci |
| Shipper - Customary Gross Weight | 2.351891412988274 lbs |
| Shipper - Customary Net Weight | 2.207709093519364 lbs |
| Shipper - Customary Height Dimension | 2.559055118110236 in |
| Shipper - Customary Length Dimension | 13.976377952755906 in |
| Shipper - Customary Width Dimension | 6.2204724409448815 in |
| Shipper - Metric Cubic Dimension | 3645.85 CCM |
| Shipper - Metric Weight | 1066.8 G |
| Shipper - Metric Net Weight | 1001.4 G |
| Shipper - Metric Height Dimension | 6.5 CM |
| Shipper - Metric Length Dimension | 35.5 CM |
| Shipper - Metric Width Dimension | 15.8 CM |
| Shipper - Item Quantity | 6 |
| Shipper - Total Unit Quantity | 6 |
| Shipper - Previous Packaging Level Quantity | 6 |
| Shipper - Previous Packaging Level Unit | EACH |
| Shipper - Item Unit | EACH |
| Shipper - Unit | CS |
| Pallet - Billing Unit | EA |
| Pallet - Customary Cubic Dimension | 108317.1457681498 ci |
| Pallet - Customary Gross Weight | 934.7599916638809 lbs |
| Pallet - Customary Net Weight | 838.9294555373583 lbs |
| Pallet - Customary Height Dimension | 53.54330708661417 in |
| Pallet - Customary Length Dimension | 48.031496062992126 in |
| Pallet - Customary Width Dimension | 42.125984251968504 in |
| Pallet - Metric Cubic Dimension | 1.775 M3 |
| Pallet - Metric Net Weight | 380.532 KG |
| Pallet - Metric Height Dimension | 1.36 M |
| Pallet - Metric Length Dimension | 1.22 M |
| Pallet - Metric Width Dimension | 1.07 M |
| Pallet - Item Quantity | 2280 |
| Pallet - Total Unit Quantity | 2280 |
| Pallet - Previous Packaging Level Quantity | 380 |
| Pallet - Previous Packaging Level Unit | BOX |
| Pallet - Item Unit | EACH |
| Pallet - Unit | PAL |
| Pallet - Pallet Layer Quantity | 19 |
| Pallet - Shipping Container Per Layer Quantity | 20 |
Write Your Own Review

