Niagara™ Heavy Duty Scouring Pad 86N-45, 4 in x 5.25 in, 60/Case
Heavy Duty Scrubber
Special Price
$17.52
Regular Price
$20.61
| UPC | 50051125858408 |
|---|---|
| 3M ID | 7100052215 |
| Packaging | Case |
Sorry, We Are Out of Stock
- Get up to 15% OFF
- Exclusive Deals and Discounts
- Secure Shopping Experience
- Fast and Friendly Customer Support
- Open construction scouring pad with tough fibers and abrasives
- Replaces steel wool
- Use for heavily baked-on food
| 3M ID | 7100052215 |
|---|---|
| Global Product Hierarchy | Cleaning Supplies > Scrubbing Pads & Sponges |
| Color Family | Green |
| Commercial Kitchen Cleaning | Pot and Pan Cleaning |
| Material | Fiber |
| Product Color | Green |
| Product Type | simple |
| Quantity | 0 |
| Trademark 1 | Niagara™ |
| Country of Origin | Mexico |
| Sales Unit | EA |
| SAP Shelf Life In Days | 0 |
| Base - Billing Unit | EA |
| Base - Metric Gross Weight | 11.003 G |
| Base - Item Quantity | 1 |
| Base - Unit | EA |
| Unit of Use - Billing Unit | EA |
| Unit of Use - Customary Cubic Dimension | 14.358093676817274 ci |
| Unit of Use - Customary Gross Weight | 0.02425746270820208 lbs |
| Unit of Use - Customary Net Weight | 0.017636980974790207 lbs |
| Unit of Use - Metric Cubic Dimension | 235.287 CCM |
| Unit of Use - Metric Net Weight | 8.0 G |
| Unit of Use - Item Quantity | 1 |
| Unit of Use - Total Unit Quantity | 1 |
| Unit of Use - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Unit of Use - Item Unit | EACH |
| Unit of Use - Unit | EA |
| Shipper - Billing Unit | EA |
| Shipper - Customary Cubic Dimension | 861.4862918702215 ci |
| Shipper - Customary Gross Weight | 1.4554918549445617 lbs |
| Shipper - Customary Net Weight | 1.0582188584874124 lbs |
| Shipper - Customary Height Dimension | 9.646062992125984 in |
| Shipper - Customary Length Dimension | 14.448818897637794 in |
| Shipper - Customary Width Dimension | 6.181102362204724 in |
| Shipper - Metric Cubic Dimension | 14117.231 CCM |
| Shipper - Metric Weight | 660.2 G |
| Shipper - Metric Net Weight | 480.0 G |
| Shipper - Metric Height Dimension | 24.501 CM |
| Shipper - Metric Length Dimension | 36.7 CM |
| Shipper - Metric Width Dimension | 15.7 CM |
| Shipper - Item Quantity | 60 |
| Shipper - Total Unit Quantity | 60 |
| Shipper - Previous Packaging Level Quantity | 60 |
| Shipper - Previous Packaging Level Unit | EACH |
| Shipper - Item Unit | EACH |
| Shipper - Unit | CS |
| Pallet - Billing Unit | EA |
| Pallet - Customary Cubic Dimension | 98004.13301614005 ci |
| Pallet - Customary Gross Weight | 189.59754547899473 lbs |
| Pallet - Customary Net Weight | 111.1129801411783 lbs |
| Pallet - Customary Height Dimension | 48.425196850393704 in |
| Pallet - Customary Length Dimension | 48.031496062992126 in |
| Pallet - Customary Width Dimension | 42.125984251968504 in |
| Pallet - Metric Cubic Dimension | 1.606 M3 |
| Pallet - Metric Net Weight | 50.4 KG |
| Pallet - Metric Height Dimension | 1.23 M |
| Pallet - Metric Length Dimension | 1.22 M |
| Pallet - Metric Width Dimension | 1.07 M |
| Pallet - Item Quantity | 6300 |
| Pallet - Total Unit Quantity | 6300 |
| Pallet - Previous Packaging Level Quantity | 105 |
| Pallet - Previous Packaging Level Unit | BOX |
| Pallet - Item Unit | EACH |
| Pallet - Unit | PAL |
| Pallet - Pallet Layer Quantity | 5 |
| Pallet - Shipping Container Per Layer Quantity | 21 |
Write Your Own Review


