Niagara™ Griddle Screen 200N, 4 in x 5.5 in, 20 per pack, 10 packs per case
Loosens carbonized grease and food debris from the griddle
Special Price
$70.92
Regular Price
$83.43
| UPC | 50048011182006 |
|---|---|
| 3M ID | 7100232085 |
| Packaging | Pack |
Sorry, We Are Out of Stock
- Get up to 15% OFF
- Exclusive Deals and Discounts
- Secure Shopping Experience
- Fast and Friendly Customer Support
- Designed for heavy-duty cleaning
- Use to remove carbonized grease and food build-up
- For use with a pad holder
| 3M ID | 7100232085 |
|---|---|
| Global Product Hierarchy | Default Category/Cleaning Supplies/Handled Brushes, Pads & Refills |
| Color Family | Gray |
| Commercial Kitchen Cleaning | Flat Top Griddle Cleaning |
| Material | Resin |
| Product Color | Gray |
| Product Type | simple |
| Quantity | 0 |
| Reusable | Yes |
| Trademark 1 | Niagara™ |
| Country of Origin | Thailand |
| Sales Unit | PK |
| SAP Shelf Life In Days | 0 |
| Base - Billing Unit | PAK |
| Base - Customary Height Dimension | 5.5 |
| Base - Customary Length Dimension | 0.75 |
| Base - Customary Width Dimension | 4 |
| Base - Metric Gross Weight | 119.885 G |
| Base - Metric Height Dimension | 13.97 CM |
| Base - Metric Length Dimension | 1.905 CM |
| Base - Metric Width Dimension | 10.16 CM |
| Base - Item Quantity | 1 |
| Base - Unit | PAK |
| Consumer - Billing Unit | PAK |
| Consumer - Customary Cubic Dimension | 16.50002709454238 ci |
| Consumer - Customary Gross Weight | 0.2643011830203405 lbs |
| Consumer - Customary Net Weight | 0.16997640414454063 lbs |
| Consumer - Customary Height Dimension | 5.5 in |
| Consumer - Customary Length Dimension | 0.75 in |
| Consumer - Customary Width Dimension | 4.0 in |
| Consumer - Metric Cubic Dimension | 270.387 CCM |
| Consumer - Metric Net Weight | 77.1 G |
| Consumer - Metric Height Dimension | 13.97 CM |
| Consumer - Metric Length Dimension | 1.905 CM |
| Consumer - Metric Width Dimension | 10.16 CM |
| Consumer - Item Quantity | 1 |
| Consumer - Total Unit Quantity | 1 |
| Consumer - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Consumer - Item Unit | PACK |
| Consumer - Unit | PAK |
| Shipper - Billing Unit | PAK |
| Shipper - Customary Cubic Dimension | 242.6810562282542 ci |
| Shipper - Customary Gross Weight | 3.5000588744471166 lbs |
| Shipper - Customary Net Weight | 1.699764041445406 lbs |
| Shipper - Customary Height Dimension | 6.496062992125984 in |
| Shipper - Customary Length Dimension | 8.11023622047244 in |
| Shipper - Customary Width Dimension | 4.606299212598425 in |
| Shipper - Metric Cubic Dimension | 3976.83 CCM |
| Shipper - Metric Weight | 1587.6 G |
| Shipper - Metric Net Weight | 771.0 G |
| Shipper - Metric Height Dimension | 16.5 CM |
| Shipper - Metric Length Dimension | 20.6 CM |
| Shipper - Metric Width Dimension | 11.7 CM |
| Shipper - Item Quantity | 10 |
| Shipper - Total Unit Quantity | 10 |
| Shipper - Previous Packaging Level Quantity | 10 |
| Shipper - Previous Packaging Level Unit | PACK |
| Shipper - Item Unit | PACK |
| Shipper - Unit | CS |
| Pallet - Billing Unit | PAK |
| Pallet - Customary Cubic Dimension | 101970.67638229765 ci |
| Pallet - Customary Gross Weight | 1258.839517075651 lbs |
| Pallet - Customary Net Weight | 594.9174145058921 lbs |
| Pallet - Customary Height Dimension | 50.39370078740158 in |
| Pallet - Customary Length Dimension | 48.031496062992126 in |
| Pallet - Customary Width Dimension | 42.125984251968504 in |
| Pallet - Metric Cubic Dimension | 1.671 M3 |
| Pallet - Metric Net Weight | 269.85 KG |
| Pallet - Metric Height Dimension | 1.28 M |
| Pallet - Metric Length Dimension | 1.22 M |
| Pallet - Metric Width Dimension | 1.07 M |
| Pallet - Item Quantity | 3500 |
| Pallet - Total Unit Quantity | 3500 |
| Pallet - Previous Packaging Level Quantity | 350 |
| Pallet - Previous Packaging Level Unit | BOX |
| Pallet - Item Unit | PACK |
| Pallet - Unit | PAL |
| Pallet - Pallet Layer Quantity | 7 |
| Pallet - Shipping Container Per Layer Quantity | 50 |
Write Your Own Review


