Niagara™ General Purpose Scrubbing Pad 9650N, 3 in x 4.5 in, 40/Box, 2 Box/Bundle
Thick, hand size scouring pad eliminates the need to cut or fold the pad; Ideal for kitchen equipment, walls, ceilings, floors, desks and stairways
Special Price
$26.39
Regular Price
$31.05
| UPC | 00048011591865 |
|---|---|
| 3M ID | 7000127897 |
| Packaging | Carton |
Sorry, We Are Out of Stock
- Get up to 15% OFF
- Exclusive Deals and Discounts
- Secure Shopping Experience
- Fast and Friendly Customer Support
- General purpose scouring pad
- It’s already the perfect size and shape for the job.
- Typical applications include kitchen equipment, walls, ceilings, floors, desks and stairways.
| 3M ID | 7000127897 |
|---|---|
| Global Product Hierarchy | Cleaning Supplies > Scrubbing Pads & Sponges |
| Color Family | Green |
| Commercial Kitchen Cleaning | Pot and Pan Cleaning |
| Material | Fiber |
| Product Color | Green |
| Product Type | simple |
| Quantity | 0 |
| Trademark 1 | Niagara™ |
| Trademark 2 | Niagara™ |
| Country of Origin | Mexico |
| Sales Unit | EA |
| SAP Shelf Life In Days | 0 |
| Base - Billing Unit | EA |
| Base - Metric Gross Weight | 11.34 G |
| Base - Item Quantity | 1 |
| Base - Unit | EA |
| Unit of Use - Billing Unit | EA |
| Unit of Use - Customary Cubic Dimension | 10.798395612539256 ci |
| Unit of Use - Customary Gross Weight | 0.025000420531765117 lbs |
| Unit of Use - Customary Net Weight | 0.017416518712605328 lbs |
| Unit of Use - Metric Cubic Dimension | 176.954 CCM |
| Unit of Use - Metric Net Weight | 7.9 G |
| Unit of Use - Item Quantity | 1 |
| Unit of Use - Total Unit Quantity | 1 |
| Unit of Use - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Unit of Use - Item Unit | EACH |
| Unit of Use - Unit | EA |
| Consumer - Billing Unit | EA |
| Consumer - Customary Cubic Dimension | 443.39852459232475 ci |
| Consumer - Customary Gross Weight | 1.0000168212706046 lbs |
| Consumer - Customary Net Weight | 0.6966607485042131 lbs |
| Consumer - Customary Height Dimension | 6.811023622047244 in |
| Consumer - Customary Length Dimension | 9.448818897637794 in |
| Consumer - Customary Width Dimension | 6.889763779527559 in |
| Consumer - Metric Cubic Dimension | 7266.0 CCM |
| Consumer - Metric Net Weight | 316.0 G |
| Consumer - Metric Height Dimension | 17.3 CM |
| Consumer - Metric Length Dimension | 24.0 CM |
| Consumer - Metric Width Dimension | 17.5 CM |
| Consumer - Item Quantity | 40 |
| Consumer - Total Unit Quantity | 40 |
| Consumer - Previous Packaging Level Quantity | 40 |
| Consumer - Previous Packaging Level Unit | EACH |
| Consumer - Item Unit | EACH |
| Consumer - Unit | KAR |
| Shipper - Billing Unit | EA |
| Shipper - Customary Cubic Dimension | 863.8728694780224 ci |
| Shipper - Customary Gross Weight | 2.0000336425412093 lbs |
| Shipper - Customary Net Weight | 1.3933214970084262 lbs |
| Shipper - Customary Height Dimension | 7.0078740157480315 in |
| Shipper - Customary Length Dimension | 12.992125984251969 in |
| Shipper - Customary Width Dimension | 9.488188976377952 in |
| Shipper - Metric Cubic Dimension | 14156.34 CCM |
| Shipper - Metric Weight | 907.2 G |
| Shipper - Metric Net Weight | 632.0 G |
| Shipper - Metric Height Dimension | 17.8 CM |
| Shipper - Metric Length Dimension | 33.0 CM |
| Shipper - Metric Width Dimension | 24.1 CM |
| Shipper - Item Quantity | 80 |
| Shipper - Total Unit Quantity | 80 |
| Shipper - Previous Packaging Level Quantity | 2 |
| Shipper - Previous Packaging Level Unit | CTNS |
| Shipper - Item Unit | EACH |
| Shipper - Unit | CS |
| Pallet - Billing Unit | EA |
| Pallet - Customary Cubic Dimension | 114053.37771305464 ci |
| Pallet - Customary Gross Weight | 231.48537529412147 lbs |
| Pallet - Customary Net Weight | 136.5455067068258 lbs |
| Pallet - Customary Height Dimension | 55.90551181102362 in |
| Pallet - Customary Length Dimension | 48.425196850393704 in |
| Pallet - Customary Width Dimension | 42.125984251968504 in |
| Pallet - Metric Cubic Dimension | 1.869 M3 |
| Pallet - Metric Net Weight | 61.936 KG |
| Pallet - Metric Height Dimension | 1.42 M |
| Pallet - Metric Length Dimension | 1.23 M |
| Pallet - Metric Width Dimension | 1.07 M |
| Pallet - Item Quantity | 7840 |
| Pallet - Total Unit Quantity | 7840 |
| Pallet - Previous Packaging Level Quantity | 98 |
| Pallet - Previous Packaging Level Unit | BOX |
| Pallet - Item Unit | EACH |
| Pallet - Unit | PAL |
| Pallet - Pallet Layer Quantity | 7 |
| Pallet - Shipping Container Per Layer Quantity | 14 |
Write Your Own Review


