Grill-Brick™ Grill Cleaner GB12, 3.5 in x 4 in x 8 in, 12/Case
Clean away carbonized grease and oil
Special Price
$38.12
Regular Price
$44.84
| UPC | 10090415052388 |
|---|---|
| 3M ID | 7000126863 |
| Packaging | Each |
Sorry, We Are Out of Stock
- Get up to 15% OFF
- Exclusive Deals and Discounts
- Secure Shopping Experience
- Fast and Friendly Customer Support
- For use on flat top griddles
- Reusable for several cleanings
- Compounded to disintegrate during use to expose an unused surface
| 3M ID | 7000126863 |
|---|---|
| Global Product Hierarchy | Default Category/Cleaning Supplies/Handled Brushes, Pads & Refills |
| Color Family | Gray |
| Commercial Kitchen Cleaning | Flat Top Griddle Cleaning |
| Material | Fiberglass |
| Product Color | Gray |
| Product Type | simple |
| Quantity | 0 |
| Reusable | No |
| Trademark 1 | 3M™ |
| Type of Cleaning | Deep Cleaning |
| Country of Origin | United States |
| Sales Unit | EA |
| SAP Shelf Life In Days | 0 |
| Base - Billing Unit | EA |
| Base - Customary Height Dimension | 3.5 |
| Base - Customary Length Dimension | 4 |
| Base - Customary Width Dimension | 8 |
| Base - Metric Gross Weight | 215.5 G |
| Base - Metric Height Dimension | 8.89 CM |
| Base - Metric Length Dimension | 10.16 CM |
| Base - Metric Width Dimension | 20.32 CM |
| Base - Item Quantity | 1 |
| Base - Unit | EA |
| Consumer - Billing Unit | EA |
| Consumer - Customary Cubic Dimension | 111.99998974801099 ci |
| Consumer - Customary Gross Weight | 0.47509617500841117 lbs |
| Consumer - Customary Net Weight | 0.47509617500841117 lbs |
| Consumer - Customary Height Dimension | 3.5 in |
| Consumer - Customary Length Dimension | 4.0 in |
| Consumer - Customary Width Dimension | 8.0 in |
| Consumer - Metric Cubic Dimension | 1835.351 CCM |
| Consumer - Metric Net Weight | 215.5 G |
| Consumer - Metric Height Dimension | 8.89 CM |
| Consumer - Metric Length Dimension | 10.16 CM |
| Consumer - Metric Width Dimension | 20.32 CM |
| Consumer - Item Quantity | 1 |
| Consumer - Total Unit Quantity | 1 |
| Consumer - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Consumer - Item Unit | EACH |
| Consumer - Unit | EA |
| Shipper - Billing Unit | EA |
| Shipper - Customary Cubic Dimension | 1587.6669548614689 ci |
| Shipper - Customary Gross Weight | 6.688825034689186 lbs |
| Shipper - Customary Net Weight | 5.7011541001009345 lbs |
| Shipper - Customary Height Dimension | 12.992125984251969 in |
| Shipper - Customary Length Dimension | 14.37007874015748 in |
| Shipper - Customary Width Dimension | 8.503937007874017 in |
| Shipper - Metric Cubic Dimension | 26017.2 CCM |
| Shipper - Metric Weight | 3.034 KG |
| Shipper - Metric Net Weight | 2.586 KG |
| Shipper - Metric Height Dimension | 33.0 CM |
| Shipper - Metric Length Dimension | 36.5 CM |
| Shipper - Metric Width Dimension | 21.6 CM |
| Shipper - Item Quantity | 12 |
| Shipper - Total Unit Quantity | 12 |
| Shipper - Previous Packaging Level Quantity | 12 |
| Shipper - Previous Packaging Level Unit | EACH |
| Shipper - Item Unit | EACH |
| Shipper - Unit | CS |
| Pallet - Billing Unit | EA |
| Pallet - Customary Cubic Dimension | 88423.40519326708 ci |
| Pallet - Customary Gross Weight | 310.85178968067737 lbs |
| Pallet - Customary Net Weight | 239.44847220423924 lbs |
| Pallet - Customary Height Dimension | 43.7007874015748 in |
| Pallet - Customary Length Dimension | 48.031496062992126 in |
| Pallet - Customary Width Dimension | 42.125984251968504 in |
| Pallet - Metric Cubic Dimension | 1.449 M3 |
| Pallet - Metric Net Weight | 108.612 KG |
| Pallet - Metric Height Dimension | 1.11 M |
| Pallet - Metric Length Dimension | 1.22 M |
| Pallet - Metric Width Dimension | 1.07 M |
| Pallet - Item Quantity | 504 |
| Pallet - Total Unit Quantity | 504 |
| Pallet - Previous Packaging Level Quantity | 42 |
| Pallet - Previous Packaging Level Unit | BOX |
| Pallet - Item Unit | EACH |
| Pallet - Unit | PAL |
| Pallet - Pallet Layer Quantity | 3 |
| Pallet - Shipping Container Per Layer Quantity | 14 |
Write Your Own Review


