Griddle Cleaner 46, 50.5 in x 50 yd
Griddle polishing pad
Special Price
$1,852.40
Regular Price
$2,179.29
| UPC | 00048011596419 |
|---|---|
| 3M ID | 7010028932 |
| Packaging | Pallet |
Sorry, We Are Out of Stock
- Get up to 15% OFF
- Exclusive Deals and Discounts
- Secure Shopping Experience
- Fast and Friendly Customer Support
- Aggressive griddle cleaning pad
- Maximizes screen life
- Adds final polish
- Aggressive, heavy duty and open pad construction to provide fast cleaning and multiple uses, resist clogging, and rinse clean easily
- Heat resistant pad to allow for cleaning griddle at operating temperature throughout the day
| 3M ID | 7010028932 |
|---|---|
| Global Product Hierarchy | Cleaning Supplies > Scrubbing Pads & Sponges |
| Color Family | Gray |
| Commercial Kitchen Cleaning | Flat Top Griddle Cleaning |
| Material | Fiber |
| Product Color | Gray |
| Product Type | simple |
| Quantity | 0 |
| Country of Origin | Mexico |
| SAP Shelf Life In Days | 0 |
| Base - Billing Unit | ROL |
| Base - Metric Gross Weight | 73.61 KG |
| Base - Item Quantity | 1 |
| Base - Unit | ROL |
| Unit of Use - Billing Unit | ROL |
| Unit of Use - Customary Cubic Dimension | 89765.92756335119 ci |
| Unit of Use - Customary Gross Weight | 162.2822711942884 lbs |
| Unit of Use - Customary Net Weight | 135.82679973210307 lbs |
| Unit of Use - Metric Cubic Dimension | 1.471 M3 |
| Unit of Use - Metric Net Weight | 61.61 KG |
| Unit of Use - Item Quantity | 1 |
| Unit of Use - Unit | ROL |
| Shipper - Billing Unit | ROL |
| Shipper - Customary Cubic Dimension | 89765.92756335119 ci |
| Shipper - Customary Gross Weight | 162.2822711942884 lbs |
| Shipper - Customary Net Weight | 135.82679973210307 lbs |
| Shipper - Customary Height Dimension | 44.44881889763779 in |
| Shipper - Customary Length Dimension | 51.181102362204726 in |
| Shipper - Customary Width Dimension | 39.44881889763779 in |
| Shipper - Metric Cubic Dimension | 1.471 M3 |
| Shipper - Metric Weight | 73.61 KG |
| Shipper - Metric Net Weight | 61.61 KG |
| Shipper - Metric Height Dimension | 1.129 M |
| Shipper - Metric Length Dimension | 1.3 M |
| Shipper - Metric Width Dimension | 1.002 M |
| Shipper - Item Quantity | 1 |
| Shipper - Total Unit Quantity | 1 |
| Shipper - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Shipper - Unit | PAL |
| Pallet - Billing Unit | ROL |
| Pallet - Customary Cubic Dimension | 89765.92756335119 ci |
| Pallet - Customary Gross Weight | 162.2822711942884 lbs |
| Pallet - Customary Net Weight | 135.82679973210307 lbs |
| Pallet - Customary Height Dimension | 44.44881889763779 in |
| Pallet - Customary Length Dimension | 51.181102362204726 in |
| Pallet - Customary Width Dimension | 39.44881889763779 in |
| Pallet - Metric Cubic Dimension | 1.471 M3 |
| Pallet - Metric Net Weight | 61.61 KG |
| Pallet - Metric Height Dimension | 1.129 M |
| Pallet - Metric Length Dimension | 1.3 M |
| Pallet - Metric Width Dimension | 1.002 M |
| Pallet - Item Quantity | 1 |
| Pallet - Total Unit Quantity | 1 |
| Pallet - Previous Packaging Level Unit | RLS |
| Pallet - Unit | PAL |
| Pallet - Pallet Layer Quantity | 1 |
| Pallet - Shipping Container Per Layer Quantity | 1 |
Write Your Own Review

