Gerbermask Ultra Vinyl Sandblast Resist Tape 474PL, White, 45 in x 251 yd, 4 mil, 8 Roll/Pallet, Private Label
Special Price
$2,980.06
Regular Price
$3,505.95
| UPC | 00051128961643 |
|---|---|
| 3M ID | 7010378741 |
| Packaging | Pallet |
Sorry, We Are Out of Stock
- Get up to 15% OFF
- Exclusive Deals and Discounts
- Secure Shopping Experience
- Fast and Friendly Customer Support
| 3M ID | 7010378741 |
|---|---|
| Global Product Hierarchy | Tapes > Surface Protective Tapes |
| Product Color | White |
| Product Number | 474PL |
| Product Type | simple |
| Quantity | 0 |
| Country of Origin | United States |
| Sales Unit | RO |
| SAP Shelf Life In Days | 365 |
| Base - Billing Unit | ROL |
| Base - Customary Height Dimension | 12 |
| Base - Customary Length Dimension | 45 |
| Base - Customary Width Dimension | 12 |
| Base - Metric Gross Weight | 82.554 KG |
| Base - Metric Height Dimension | 30.48 CM |
| Base - Metric Length Dimension | 114.3 CM |
| Base - Metric Width Dimension | 30.48 CM |
| Base - Item Quantity | 1 |
| Base - Unit | ROL |
| Unit of Use - Billing Unit | ROL |
| Unit of Use - Customary Gross Weight | 182.00041592410383 lbs |
| Unit of Use - Customary Net Weight | 182.00041592410383 lbs |
| Unit of Use - Customary Height Dimension | 12.0 in |
| Unit of Use - Customary Length Dimension | 45.0 in |
| Unit of Use - Customary Width Dimension | 12.0 in |
| Unit of Use - Metric Cubic Dimension | 0.139 YD3 |
| Unit of Use - Metric Net Weight | 82.554 KG |
| Unit of Use - Metric Height Dimension | 30.48 CM |
| Unit of Use - Metric Length Dimension | 114.3 CM |
| Unit of Use - Metric Width Dimension | 30.48 CM |
| Unit of Use - Item Quantity | 1 |
| Unit of Use - Total Unit Quantity | 1 |
| Unit of Use - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Unit of Use - Item Unit | RLS |
| Unit of Use - Unit | ROL |
| Shipper - Billing Unit | ROL |
| Shipper - Customary Cubic Dimension | 110882.59007226676 ci |
| Shipper - Customary Gross Weight | 1556.0006002746475 lbs |
| Shipper - Customary Net Weight | 1456.0033273928307 lbs |
| Shipper - Customary Height Dimension | 55.0 in |
| Shipper - Customary Length Dimension | 47.99212598425197 in |
| Shipper - Customary Width Dimension | 42.00787401574803 in |
| Shipper - Metric Cubic Dimension | 1817040.1 CCM |
| Shipper - Metric Weight | 705.79 KG |
| Shipper - Metric Net Weight | 660.432 KG |
| Shipper - Metric Height Dimension | 139.7 CM |
| Shipper - Metric Length Dimension | 121.9 CM |
| Shipper - Metric Width Dimension | 106.7 CM |
| Shipper - Item Quantity | 8 |
| Shipper - Total Unit Quantity | 8 |
| Shipper - Previous Packaging Level Quantity | 8 |
| Shipper - Previous Packaging Level Unit | RLS |
| Shipper - Item Unit | RLS |
| Shipper - Unit | PAL |
| Pallet - Billing Unit | ROL |
| Pallet - Customary Cubic Dimension | 110882.59007226676 ci |
| Pallet - Customary Gross Weight | 1556.0006002746475 lbs |
| Pallet - Customary Net Weight | 1456.0033273928307 lbs |
| Pallet - Customary Height Dimension | 55.0 in |
| Pallet - Customary Length Dimension | 47.99212598425197 in |
| Pallet - Customary Width Dimension | 42.00787401574803 in |
| Pallet - Metric Cubic Dimension | 1817040.1 CCM |
| Pallet - Metric Net Weight | 660.432 KG |
| Pallet - Metric Height Dimension | 139.7 CM |
| Pallet - Metric Length Dimension | 121.9 CM |
| Pallet - Metric Width Dimension | 106.7 CM |
| Pallet - Item Quantity | 8 |
| Pallet - Total Unit Quantity | 8 |
| Pallet - Previous Packaging Level Unit | PALT |
| Pallet - Unit | PAL |
| Pallet - Pallet Layer Quantity | 1 |
| Pallet - Shipping Container Per Layer Quantity | 1 |
Write Your Own Review


