Gerbermask Ultra Vinyl Sandblast Resist Tape 474PL, White, 15 in x 251 yd, 4 mil, 1 Roll/Case, Private Label
474-FA663
Special Price
$993.35
Regular Price
$1,168.65
| UPC | 00051128961612 |
|---|---|
| 3M ID | 7010338169 |
| Packaging | Roll |
Sorry, We Are Out of Stock
- Get up to 15% OFF
- Exclusive Deals and Discounts
- Secure Shopping Experience
- Fast and Friendly Customer Support
| 3M ID | 7010338169 |
|---|---|
| Global Product Hierarchy | Tapes > Surface Protective Tapes |
| Product Color | White |
| Product Number | 474PL |
| Product Type | simple |
| Quantity | 0 |
| Country of Origin | United States |
| Sales Unit | RO |
| SAP Shelf Life In Days | 365 |
| Base - Billing Unit | ROL |
| Base - Customary Height Dimension | 12 |
| Base - Customary Length Dimension | 15 |
| Base - Customary Width Dimension | 12 |
| Base - Metric Gross Weight | 27.034 KG |
| Base - Metric Height Dimension | 30.48 CM |
| Base - Metric Length Dimension | 38.1 CM |
| Base - Metric Width Dimension | 30.48 CM |
| Base - Item Quantity | 1 |
| Base - Unit | ROL |
| Consumer - Billing Unit | ROL |
| Consumer - Customary Cubic Dimension | 2160.0001074017896 ci |
| Consumer - Customary Gross Weight | 59.599767959059804 lbs |
| Consumer - Customary Net Weight | 58.40706712063962 lbs |
| Consumer - Customary Height Dimension | 12.0 in |
| Consumer - Customary Length Dimension | 15.0 in |
| Consumer - Customary Width Dimension | 12.0 in |
| Consumer - Metric Cubic Dimension | 35396.06 CCM |
| Consumer - Metric Net Weight | 26.493 KG |
| Consumer - Metric Height Dimension | 30.48 CM |
| Consumer - Metric Length Dimension | 38.1 CM |
| Consumer - Metric Width Dimension | 30.48 CM |
| Consumer - Item Quantity | 1 |
| Consumer - Total Unit Quantity | 1 |
| Consumer - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Consumer - Item Unit | RLS |
| Consumer - Unit | ROL |
| Shipper - Billing Unit | ROL |
| Shipper - Customary Cubic Dimension | 32400.001611026844 ci |
| Shipper - Customary Gross Weight | 576.9960372128835 lbs |
| Shipper - Customary Net Weight | 467.25653696511694 lbs |
| Shipper - Customary Height Dimension | 25.0 in |
| Shipper - Customary Length Dimension | 36.0 in |
| Shipper - Customary Width Dimension | 36.0 in |
| Shipper - Metric Cubic Dimension | 530940.9 CCM |
| Shipper - Metric Weight | 261.721 KG |
| Shipper - Metric Net Weight | 211.944 KG |
| Shipper - Metric Height Dimension | 63.5 CM |
| Shipper - Metric Length Dimension | 91.44 CM |
| Shipper - Metric Width Dimension | 91.44 CM |
| Shipper - Item Quantity | 8 |
| Shipper - Total Unit Quantity | 8 |
| Shipper - Previous Packaging Level Quantity | 8 |
| Shipper - Previous Packaging Level Unit | RLS |
| Shipper - Item Unit | RLS |
| Shipper - Unit | PAL |
| Pallet - Billing Unit | ROL |
| Pallet - Customary Cubic Dimension | 32400.001611026844 ci |
| Pallet - Customary Gross Weight | 576.9960372128835 lbs |
| Pallet - Customary Net Weight | 467.25653696511694 lbs |
| Pallet - Customary Height Dimension | 25.0 in |
| Pallet - Customary Length Dimension | 36.0 in |
| Pallet - Customary Width Dimension | 36.0 in |
| Pallet - Metric Cubic Dimension | 530940.9 CCM |
| Pallet - Metric Net Weight | 211.944 KG |
| Pallet - Metric Height Dimension | 63.5 CM |
| Pallet - Metric Length Dimension | 91.44 CM |
| Pallet - Metric Width Dimension | 91.44 CM |
| Pallet - Item Quantity | 8 |
| Pallet - Total Unit Quantity | 8 |
| Pallet - Previous Packaging Level Unit | PALT |
| Pallet - Unit | PAL |
| Pallet - Pallet Layer Quantity | 1 |
| Pallet - Shipping Container Per Layer Quantity | 1 |
Write Your Own Review


