3M™ UNIVISOR Faceshield Holder for H-700 Hard Hat, with DP3E Adapter, U7E, 10 ea/Case
Special Price
$0.85
Regular Price
$1.00
| UPC | 50051131276036 |
|---|---|
| 3M ID | 7010386297 |
| Packaging | Case |
Sorry, We Are Out of Stock
- Get up to 15% OFF
- Exclusive Deals and Discounts
- Secure Shopping Experience
- Fast and Friendly Customer Support
| 3M ID | 7010386297 |
|---|---|
| Global Product Hierarchy | Personal Protective Equipment > Head & Face Protection > Head Protection Accessories |
| Product Type | simple |
| Quantity | 0 |
| Country of Origin | Brazil |
| SAP Shelf Life In Days | 0 |
| Base - Billing Unit | EA |
| Base - Metric Gross Weight | 442.026 G |
| Base - Item Quantity | 1 |
| Base - Unit | EA |
| Unit of Use - Billing Unit | EA |
| Unit of Use - Customary Cubic Dimension | 485.2411023719685 ci |
| Unit of Use - Customary Gross Weight | 0.974500519045327 lbs |
| Unit of Use - Customary Net Weight | 0.8200005657061648 lbs |
| Unit of Use - Metric Cubic Dimension | 7951.677 CCM |
| Unit of Use - Metric Net Weight | 371.946 G |
| Unit of Use - Item Quantity | 1 |
| Unit of Use - Total Unit Quantity | 1 |
| Unit of Use - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Unit of Use - Item Unit | EACH |
| Unit of Use - Unit | EA |
| Shipper - Billing Unit | EA |
| Shipper - Customary Cubic Dimension | 4852.410779624709 ci |
| Shipper - Customary Gross Weight | 9.744998576585404 lbs |
| Shipper - Customary Net Weight | 8.200005657061647 lbs |
| Shipper - Customary Height Dimension | 12.204724409448819 in |
| Shipper - Customary Length Dimension | 22.440944881889763 in |
| Shipper - Customary Width Dimension | 17.71692913385827 in |
| Shipper - Metric Cubic Dimension | 79516.766 CCM |
| Shipper - Metric Weight | 4420.257 G |
| Shipper - Metric Net Weight | 3719.46 G |
| Shipper - Metric Height Dimension | 31.0 CM |
| Shipper - Metric Length Dimension | 57.0 CM |
| Shipper - Metric Width Dimension | 45.001 CM |
| Shipper - Item Quantity | 10 |
| Shipper - Total Unit Quantity | 10 |
| Shipper - Previous Packaging Level Quantity | 10 |
| Shipper - Previous Packaging Level Unit | EACH |
| Shipper - Item Unit | EACH |
| Shipper - Unit | CS |
| Pallet - Billing Unit | EA |
| Pallet - Customary Cubic Dimension | 132713.12664672572 ci |
| Pallet - Customary Gross Weight | 229.99990057151976 lbs |
| Pallet - Customary Net Weight | 164.00011314123296 lbs |
| Pallet - Customary Height Dimension | 65.82992125984252 in |
| Pallet - Customary Length Dimension | 48.0 in |
| Pallet - Customary Width Dimension | 42.0 in |
| Pallet - Metric Cubic Dimension | 2174778.5 CCM |
| Pallet - Metric Net Weight | 74389.2 G |
| Pallet - Metric Height Dimension | 167.208 CM |
| Pallet - Metric Length Dimension | 121.92 CM |
| Pallet - Metric Width Dimension | 106.68 CM |
| Pallet - Item Quantity | 200 |
| Pallet - Total Unit Quantity | 200 |
| Pallet - Previous Packaging Level Quantity | 20 |
| Pallet - Previous Packaging Level Unit | BOX |
| Pallet - Item Unit | EACH |
| Pallet - Unit | PAL |
| Pallet - Pallet Layer Quantity | 5 |
| Pallet - Shipping Container Per Layer Quantity | 4 |
Write Your Own Review


