3M™ Structural Adhesives Mechanical Fasteners Comparison Panel Demo, 1 Each/Case
Special Price
$131.88
Regular Price
$155.15
| UPC | 00638060404904 |
|---|---|
| 3M ID | 7100216182 |
| Packaging | Case |
Sorry, We Are Out of Stock
- Get up to 15% OFF
- Exclusive Deals and Discounts
- Secure Shopping Experience
- Fast and Friendly Customer Support
| 3M ID | 7100216182 |
|---|---|
| Keywords | Structural adhesives |
| Global Product Hierarchy | Adhesives, Sealants & Fillers > Structural Adhesives > Two Part Structural Adhesives |
| Product Type | simple |
| Quantity | 0 |
| Trademark 1 | 3M™ |
| Country of Origin | United States |
| Sales Unit | EA |
| SAP Shelf Life In Days | 0 |
| Base - Billing Unit | EA |
| Base - Metric Gross Weight | 567.4 G |
| Base - Item Quantity | 1 |
| Base - Unit | EA |
| Unit of Use - Billing Unit | EA |
| Unit of Use - Customary Cubic Dimension | 626.3879850594346 ci |
| Unit of Use - Customary Gross Weight | 1.2509028756369953 lbs |
| Unit of Use - Customary Net Weight | 0.5509991272560427 lbs |
| Unit of Use - Metric Cubic Dimension | 10264.66 CCM |
| Unit of Use - Metric Net Weight | 249.929 G |
| Unit of Use - Item Quantity | 1 |
| Unit of Use - Total Unit Quantity | 1 |
| Unit of Use - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Unit of Use - Item Unit | EACH |
| Unit of Use - Unit | EA |
| Shipper - Billing Unit | EA |
| Shipper - Customary Cubic Dimension | 626.3879850594346 ci |
| Shipper - Customary Gross Weight | 1.2509028756369953 lbs |
| Shipper - Customary Net Weight | 0.5509991272560427 lbs |
| Shipper - Customary Height Dimension | 2.7559055118110236 in |
| Shipper - Customary Length Dimension | 18.385826771653544 in |
| Shipper - Customary Width Dimension | 12.362204724409448 in |
| Shipper - Metric Cubic Dimension | 10264.66 CCM |
| Shipper - Metric Weight | 567.4 G |
| Shipper - Metric Net Weight | 249.929 G |
| Shipper - Metric Height Dimension | 7.0 CM |
| Shipper - Metric Length Dimension | 46.7 CM |
| Shipper - Metric Width Dimension | 31.4 CM |
| Shipper - Item Quantity | 1 |
| Shipper - Total Unit Quantity | 1 |
| Shipper - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Shipper - Previous Packaging Level Unit | EACH |
| Shipper - Item Unit | EACH |
| Shipper - Unit | CS |
| Pallet - Billing Unit | EA |
| Pallet - Customary Cubic Dimension | 98797.44168937157 ci |
| Pallet - Customary Gross Weight | 176.36980974790205 lbs |
| Pallet - Customary Net Weight | 61.71179643079093 lbs |
| Pallet - Customary Height Dimension | 48.818897637795274 in |
| Pallet - Customary Length Dimension | 48.031496062992126 in |
| Pallet - Customary Width Dimension | 42.125984251968504 in |
| Pallet - Metric Cubic Dimension | 1.619 M3 |
| Pallet - Metric Net Weight | 27.992 KG |
| Pallet - Metric Height Dimension | 1.24 M |
| Pallet - Metric Length Dimension | 1.22 M |
| Pallet - Metric Width Dimension | 1.07 M |
| Pallet - Item Quantity | 112 |
| Pallet - Total Unit Quantity | 112 |
| Pallet - Previous Packaging Level Quantity | 112 |
| Pallet - Previous Packaging Level Unit | BOX |
| Pallet - Item Unit | EACH |
| Pallet - Unit | PAL |
| Pallet - Pallet Layer Quantity | 16 |
| Pallet - Shipping Container Per Layer Quantity | 7 |
Write Your Own Review


