3M™ Replacement Blade for Manual Dispenser 620, 5/Bag
3M™ Replacement Blade is designed for use with Tape Dispenser 620.
Special Price
$121.24
Regular Price
$142.64
| UPC | 00054007958994 |
|---|---|
| 3M ID | 7010305780 |
| Packaging | Bag |
Sorry, We Are Out of Stock
- Get up to 15% OFF
- Exclusive Deals and Discounts
- Secure Shopping Experience
- Fast and Friendly Customer Support
- Compatible for use with the 3M Tape Dispenser 620
| 3M ID | 7010305780 |
|---|---|
| Part number | 620-BLADE |
| Global Product Hierarchy | Tapes > Tape Applicators, Dispensers & Kits > Handheld Applicators |
| Product Type | simple |
| Quantity | 0 |
| Trademark 1 | 3M™ |
| Country of Origin | United States |
| SAP Shelf Life In Days | 0 |
| Base - Billing Unit | EA |
| Base - Metric Gross Weight | 33.656 G |
| Base - Metric Height Dimension | 0.0127 M |
| Base - Metric Length Dimension | 0.254 M |
| Base - Metric Width Dimension | 0.152 M |
| Base - Item Quantity | 1 |
| Base - Unit | EA |
| Unit of Use - Billing Unit | EA |
| Unit of Use - Customary Cubic Dimension | 25.49999194486578 ci |
| Unit of Use - Customary Gross Weight | 0.0741987789609424 lbs |
| Unit of Use - Customary Net Weight | 0.06799938014830365 lbs |
| Unit of Use - Metric Cubic Dimension | 417.87 CCM |
| Unit of Use - Metric Net Weight | 30.844 G |
| Unit of Use - Item Quantity | 1 |
| Unit of Use - Total Unit Quantity | 1 |
| Unit of Use - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Unit of Use - Item Unit | EACH |
| Unit of Use - Unit | EA |
| Shipper - Billing Unit | EA |
| Shipper - Customary Cubic Dimension | 127.500020748073 ci |
| Shipper - Customary Gross Weight | 0.3709983040499557 lbs |
| Shipper - Customary Net Weight | 0.3399969007415182 lbs |
| Shipper - Customary Height Dimension | 1.25 in |
| Shipper - Customary Length Dimension | 12.0 in |
| Shipper - Customary Width Dimension | 8.5 in |
| Shipper - Metric Cubic Dimension | 2089.351 CCM |
| Shipper - Metric Weight | 168.282 G |
| Shipper - Metric Net Weight | 154.22 G |
| Shipper - Metric Height Dimension | 3.175 CM |
| Shipper - Metric Length Dimension | 30.48 CM |
| Shipper - Metric Width Dimension | 21.59 CM |
| Shipper - Item Quantity | 5 |
| Shipper - Total Unit Quantity | 5 |
| Shipper - Previous Packaging Level Quantity | 5 |
| Shipper - Previous Packaging Level Unit | EACH |
| Shipper - Item Unit | EACH |
| Shipper - Unit | BAG |
| Pallet - Billing Unit | EA |
| Pallet - Customary Cubic Dimension | 60237.923034901185 ci |
| Pallet - Customary Gross Weight | 168.9997563230616 lbs |
| Pallet - Customary Net Weight | 122.39844334242218 lbs |
| Pallet - Customary Height Dimension | 29.87992125984252 in |
| Pallet - Customary Length Dimension | 48.0 in |
| Pallet - Customary Width Dimension | 42.0 in |
| Pallet - Metric Cubic Dimension | 987122.7 CCM |
| Pallet - Metric Net Weight | 55.519 KG |
| Pallet - Metric Height Dimension | 75.895 CM |
| Pallet - Metric Length Dimension | 121.92 CM |
| Pallet - Metric Width Dimension | 106.68 CM |
| Pallet - Item Quantity | 1800 |
| Pallet - Total Unit Quantity | 1800 |
| Pallet - Previous Packaging Level Quantity | 360 |
| Pallet - Previous Packaging Level Unit | ENVE |
| Pallet - Item Unit | EACH |
| Pallet - Unit | PAL |
| Pallet - Pallet Layer Quantity | 20 |
| Pallet - Shipping Container Per Layer Quantity | 18 |
Write Your Own Review


