3M™ Pomp Plus™ Probed Test Plugs 393-2017-50, 50 Pair/Case
3M™ E-A-Rfit™ Test Probe for 3M™ UltraFit™ Silicone Earplug
Special Price
$102.00
Regular Price
$120.00
| UPC | 10078371666085 |
|---|---|
| 3M ID | 7010301959 |
| Packaging | Pack |
Sorry, We Are Out of Stock
- Get up to 15% OFF
- Exclusive Deals and Discounts
- Secure Shopping Experience
- Fast and Friendly Customer Support
3M™ E-A-Rfit™ Test Probe for 3M™ UltraFit™ Silicone Earplug
- Test Probe for Pomp Plus™ Earplug
- 50 PR Per Case
- 3M PSD products are for occupational use only.
- *The NRR may overestimate the hearing protection provided during typical use.
| 3M ID | 7010301959 |
|---|---|
| Global Product Hierarchy | Personal Protective Equipment > Hearing Protection > Hearing Protection Fit Testing |
| Color Family | Orange |
| Product Color | Orange |
| Product Type | simple |
| Quantity | 0 |
| Recommended Application | Health & Safety Testing |
| Trademark 1 | 3M™ |
| Trademark 2 | Pomp Plus™ |
| Country of Origin | Austria |
| Sales Unit | PR |
| SAP Shelf Life In Days | 0 |
| Base - Billing Unit | PAA |
| Base - Metric Gross Weight | 4.99 G |
| Base - Item Quantity | 1 |
| Base - Unit | PAA |
| Unit of Use - Billing Unit | PAA |
| Unit of Use - Customary Cubic Dimension | 4.496656631108538 ci |
| Unit of Use - Customary Gross Weight | 0.011001066883025391 lbs |
| Unit of Use - Customary Net Weight | 0.001543235835294143 lbs |
| Unit of Use - Metric Cubic Dimension | 73.687 CCM |
| Unit of Use - Metric Net Weight | 0.7 G |
| Unit of Use - Item Quantity | 1 |
| Unit of Use - Total Unit Quantity | 1 |
| Unit of Use - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Unit of Use - Item Unit | PAIR |
| Unit of Use - Unit | PAA |
| Consumer - Billing Unit | PAA |
| Consumer - Customary Cubic Dimension | 18.700787401574804 ci |
| Consumer - Customary Gross Weight | 0.017416518712605328 lbs |
| Consumer - Customary Net Weight | 0.015432358352941431 lbs |
| Consumer - Customary Height Dimension | 0.7480314960629921 in |
| Consumer - Customary Length Dimension | 5.0 in |
| Consumer - Customary Width Dimension | 5.0 in |
| Consumer - Metric Cubic Dimension | 306.451 CCM |
| Consumer - Metric Net Weight | 7.0 G |
| Consumer - Metric Height Dimension | 1.9 CM |
| Consumer - Metric Length Dimension | 12.7 CM |
| Consumer - Metric Width Dimension | 12.7 CM |
| Consumer - Item Quantity | 10 |
| Consumer - Total Unit Quantity | 10 |
| Consumer - Previous Packaging Level Quantity | 10 |
| Consumer - Previous Packaging Level Unit | BAG |
| Consumer - Item Unit | PAIR |
| Consumer - Unit | PAK |
| Shipper - Billing Unit | PAA |
| Shipper - Customary Cubic Dimension | 224.8338079353324 ci |
| Shipper - Customary Gross Weight | 0.5500533441512696 lbs |
| Shipper - Customary Net Weight | 0.07716179176470715 lbs |
| Shipper - Customary Height Dimension | 5.2362204724409445 in |
| Shipper - Customary Length Dimension | 6.732283464566929 in |
| Shipper - Customary Width Dimension | 6.377952755905512 in |
| Shipper - Metric Cubic Dimension | 3684.366 CCM |
| Shipper - Metric Weight | 249.5 G |
| Shipper - Metric Net Weight | 35.0 G |
| Shipper - Metric Height Dimension | 13.3 CM |
| Shipper - Metric Length Dimension | 17.1 CM |
| Shipper - Metric Width Dimension | 16.2 CM |
| Shipper - Item Quantity | 50 |
| Shipper - Total Unit Quantity | 50 |
| Shipper - Previous Packaging Level Quantity | 5 |
| Shipper - Previous Packaging Level Unit | PACK |
| Shipper - Item Unit | PAIR |
| Shipper - Unit | CS |
| Pallet - Billing Unit | PAA |
| Pallet - Customary Cubic Dimension | 94769.87457911923 ci |
| Pallet - Customary Gross Weight | 220.46226218487757 lbs |
| Pallet - Customary Net Weight | 25.926362032941604 lbs |
| Pallet - Customary Height Dimension | 46.8503937007874 in |
| Pallet - Customary Length Dimension | 48.031496062992126 in |
| Pallet - Customary Width Dimension | 42.125984251968504 in |
| Pallet - Metric Cubic Dimension | 1.553 M3 |
| Pallet - Metric Net Weight | 11.76 KG |
| Pallet - Metric Height Dimension | 1.19 M |
| Pallet - Metric Length Dimension | 1.22 M |
| Pallet - Metric Width Dimension | 1.07 M |
| Pallet - Item Quantity | 16800 |
| Pallet - Total Unit Quantity | 16800 |
| Pallet - Previous Packaging Level Quantity | 336 |
| Pallet - Previous Packaging Level Unit | BOX |
| Pallet - Item Unit | PAIR |
| Pallet - Unit | PAL |
| Pallet - Pallet Layer Quantity | 8 |
| Pallet - Shipping Container Per Layer Quantity | 42 |
Write Your Own Review

