3M™ PELTOR™ Headset Carrying Drawstring Bag, Coyote Brown, FP9007-Draw, 1 EA/Case
Headset carrying drawstring bag, coyote brown
Special Price
$31.37
Regular Price
$36.90
| UPC | 00093045935109 |
|---|---|
| 3M ID | 7010384657 |
| Packaging | Each |
Sorry, We Are Out of Stock
- Get up to 15% OFF
- Exclusive Deals and Discounts
- Secure Shopping Experience
- Fast and Friendly Customer Support
The 3M™ PELTOR™ Brand is a respected global leader in hearing protection and communication solutions. With production facilities in several countries including the US, 3M PELTOR supplies both traditional over the ear and innovative in-ear solutions to industry worldwide as well as elite tactical military teams and law enforcement. The PELTOR brand is built tough for the working professional.
- Coyote Brown drawstring bag for carrying and storing your headset and accessories
- 1 EA/Case
| 3M ID | 7010384657 |
|---|---|
| Keywords | 70071613205,Protective Communications,PeltorCommunications Replacement Parts & Accessories,PELTORHeadset Carrying Drawstring Bag FP9007-Draw,Coyote Brown,Manufacturing,Safety,Mining & Metallurgy,Replacement Part,Law Enforcement,Military,pelt or,3M |
| Global Product Hierarchy | Personal Protective Equipment > Protective Communications > Protective Communications Parts & Accessories |
| Product Color | Beige |
| Product Number | FP9007-DRAW |
| Product Type | simple |
| Purpose | Military/Police |
| Quantity | 0 |
| Trademark 1 | 3M™ |
| Trademark 2 | PELTOR™ |
| Country of Origin | United States |
| SAP Shelf Life In Days | 0 |
| Base - Billing Unit | EA |
| Base - Metric Gross Weight | 92.079 G |
| Base - Metric Height Dimension | 5.715 CM |
| Base - Metric Length Dimension | 17.145 CM |
| Base - Metric Width Dimension | 11.113 CM |
| Base - Item Quantity | 1 |
| Base - Unit | EA |
| Consumer - Billing Unit | EA |
| Consumer - Customary Cubic Dimension | 66.44832777854532 ci |
| Consumer - Customary Gross Weight | 0.20299944639721343 lbs |
| Consumer - Customary Net Weight | 0.08299963246736271 lbs |
| Consumer - Customary Height Dimension | 2.25 in |
| Consumer - Customary Length Dimension | 6.75 in |
| Consumer - Customary Width Dimension | 4.375196850393701 in |
| Consumer - Metric Cubic Dimension | 1088.893 CCM |
| Consumer - Metric Net Weight | 37.648 G |
| Consumer - Metric Height Dimension | 5.715 CM |
| Consumer - Metric Length Dimension | 17.145 CM |
| Consumer - Metric Width Dimension | 11.113 CM |
| Consumer - Item Quantity | 1 |
| Consumer - Total Unit Quantity | 1 |
| Consumer - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Consumer - Item Unit | EACH |
| Consumer - Unit | EA |
| Shipper - Total Unit Quantity | 1 |
| Shipper - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Pallet - Total Unit Quantity | 999 |
| Pallet - Previous Packaging Level Unit | LOOS |
| Pallet - Pallet Layer Quantity | 1 |
| Pallet - Shipping Container Per Layer Quantity | 999 |
Write Your Own Review

