3M™ PELTOR™ Hard Hat Guide Arms Assembly P3EG-PK, 1 Pair/Case
Guide arms for Select 3M™ PELTOR™ Headsets
Special Price
$30.34
Regular Price
$35.69
| UPC | 10093045937209 |
|---|---|
| 3M ID | 7010384839 |
| Packaging | Each |
Sorry, We Are Out of Stock
- Get up to 15% OFF
- Exclusive Deals and Discounts
- Secure Shopping Experience
- Fast and Friendly Customer Support
- Guide arms for Select 3M™ PELTOR™ Headsets
| 3M ID | 7010384839 |
|---|---|
| Global Product Hierarchy | Personal Protective Equipment > Head & Face Protection > Head Protection Accessories |
| For Use With | Hard Hats |
| Product Number | P3EG-PK |
| Product Type | simple |
| Quantity | 0 |
| Trademark 1 | 3M™ |
| Trademark 2 | PELTOR™ |
| Country of Origin | Sweden |
| SAP Shelf Life In Days | 0 |
| Base - Billing Unit | EA |
| Base - Metric Gross Weight | 108.862 G |
| Base - Metric Height Dimension | 6.35 CM |
| Base - Metric Length Dimension | 17.145 CM |
| Base - Metric Width Dimension | 11.113 CM |
| Base - Item Quantity | 1 |
| Base - Unit | EA |
| Consumer - Billing Unit | EA |
| Consumer - Customary Cubic Dimension | 73.83146852907879 ci |
| Consumer - Customary Gross Weight | 0.23999962785970144 lbs |
| Consumer - Customary Net Weight | 0.12899908347223743 lbs |
| Consumer - Customary Height Dimension | 2.5 in |
| Consumer - Customary Length Dimension | 6.75 in |
| Consumer - Customary Width Dimension | 4.375196850393701 in |
| Consumer - Metric Cubic Dimension | 1209.881 CCM |
| Consumer - Metric Net Weight | 58.513 G |
| Consumer - Metric Height Dimension | 6.35 CM |
| Consumer - Metric Length Dimension | 17.145 CM |
| Consumer - Metric Width Dimension | 11.113 CM |
| Consumer - Item Quantity | 1 |
| Consumer - Total Unit Quantity | 1 |
| Consumer - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Consumer - Item Unit | EACH |
| Consumer - Unit | EA |
| Shipper - Total Unit Quantity | 1 |
| Shipper - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Pallet - Total Unit Quantity | 999 |
| Pallet - Previous Packaging Level Unit | LOOS |
| Pallet - Pallet Layer Quantity | 1 |
| Pallet - Shipping Container Per Layer Quantity | 999 |
Write Your Own Review


