3M™ PELTOR™ G79 Series Motorsport Communication Adaptor Cable FL6U-32, -77Flex Motorola GP340/328 1 EA/Case
This flex cable works with a variety of 3M™ Peltor™ Communications Products to connect to the Motorola GP320/340, GP360/380 and GP328/338 communication radios.
Special Price
$180.85
Regular Price
$212.77
| UPC | 10093045936653 |
|---|---|
| 3M ID | 7100064602 |
| Packaging | Each |
Sorry, We Are Out of Stock
- Get up to 15% OFF
- Exclusive Deals and Discounts
- Secure Shopping Experience
- Fast and Friendly Customer Support
This flex cable works with a variety of 3M™ Peltor™ communications products to connect to the Motorola GP320/340, GP360/380 and GP328/338 communication radios. - Works with a wide variety of 3M™ Peltor™ communications products - Connect to Motorola GP320/340, GP360/380 and GP328/338 communication radios - Durable, flexible design
- A patch cable that can be used to connect to a two-way radio
- Compatible with the 3M™ PELTOR™ ORA TAC Headset and the WS™ ProTac™ XP Headsets
- To determine the appropriate flex cable for your two-way radio, please visit 3M.com/PeltorAdapters
- 18" curly cable
| 3M ID | 7100064602 |
|---|---|
| Keywords | XH001654900,Protective Communications,CE Approved,PeltorG79 Series Motorsport Communication Helmets,PELTORG79 Series Motorsport Communication Adaptor Cable FL6U-32,-77 Flex Motorola GP340,328,Safety,Mining & Metallurgy,Connectors & Cables,pelt or,3M |
| Global Product Hierarchy | Personal Protective Equipment > Protective Communications > Protective Communications Parts & Accessories |
| Color Family | Black |
| Compatible Radio Brands | Motorola |
| Product Color | Black |
| Product Number | FL6U-32 |
| Product Type | simple |
| Quantity | 0 |
| Recommended Industry | Agriculture |
| Trademark 1 | 3M™ |
| Trademark 2 | PELTOR™ |
| Country of Origin | China |
| Sales Unit | EA |
| SAP Shelf Life In Days | 0 |
| Base - Billing Unit | EA |
| Base - Customary Height Dimension | 0.787401575 |
| Base - Customary Length Dimension | 11.81102362 |
| Base - Customary Width Dimension | 3.937007874 |
| Base - Metric Gross Weight | 89.75 G |
| Base - Metric Height Dimension | 20.0 MM |
| Base - Metric Length Dimension | 300.0 MM |
| Base - Metric Width Dimension | 100.0 MM |
| Base - Item Quantity | 1 |
| Base - Unit | EA |
| Consumer - Billing Unit | EA |
| Consumer - Customary Cubic Dimension | 36.61424645683937 ci |
| Consumer - Customary Gross Weight | 0.19786488031092764 lbs |
| Consumer - Customary Net Weight | 0.1653466966386582 lbs |
| Consumer - Customary Height Dimension | 0.7874015748031497 in |
| Consumer - Customary Length Dimension | 11.811023622047244 in |
| Consumer - Customary Width Dimension | 3.937007874015748 in |
| Consumer - Metric Cubic Dimension | 600.0 CCM |
| Consumer - Metric Net Weight | 75.0 G |
| Consumer - Metric Height Dimension | 20.0 MM |
| Consumer - Metric Length Dimension | 300.0 MM |
| Consumer - Metric Width Dimension | 100.0 MM |
| Consumer - Item Quantity | 1 |
| Consumer - Total Unit Quantity | 1 |
| Consumer - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Consumer - Item Unit | CABL |
| Consumer - Unit | EA |
| Shipper - Billing Unit | EA |
| Shipper - Customary Cubic Dimension | 652.6489430931617 ci |
| Shipper - Customary Gross Weight | 2.458154223361385 lbs |
| Shipper - Customary Net Weight | 1.6534669663865817 lbs |
| Shipper - Customary Height Dimension | 6.102362204724409 in |
| Shipper - Customary Length Dimension | 11.811023622047244 in |
| Shipper - Customary Width Dimension | 9.05511811023622 in |
| Shipper - Metric Cubic Dimension | 10695.0 CCM |
| Shipper - Metric Weight | 1115.0 G |
| Shipper - Metric Net Weight | 750.0 G |
| Shipper - Metric Height Dimension | 0.155 M |
| Shipper - Metric Length Dimension | 0.3 M |
| Shipper - Metric Width Dimension | 0.23 M |
| Shipper - Item Quantity | 10 |
| Shipper - Total Unit Quantity | 1 |
| Shipper - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Shipper - Unit | CS |
| Pallet - Total Unit Quantity | 999 |
| Pallet - Previous Packaging Level Unit | LOOS |
| Pallet - Pallet Layer Quantity | 1 |
| Pallet - Shipping Container Per Layer Quantity | 999 |
Write Your Own Review

