3M™ PELTOR™ G79 Series Motorsport Communication Adaptor Cable FL6U-28, -77 Flex 2.5 mm stereo, 1 ea/cs
G79 Series Motorsport Comm Adaptor Cable, -77 Flex 2.5 mm stereo, FL6U-28, 1 ea/cs
Special Price
$146.91
Regular Price
$172.84
| UPC | 10093045936639 |
|---|---|
| 3M ID | 7100064305 |
| Packaging | Each |
Sorry, We Are Out of Stock
- Get up to 15% OFF
- Exclusive Deals and Discounts
- Secure Shopping Experience
- Fast and Friendly Customer Support
| 3M ID | 7100064305 |
|---|---|
| Keywords | XH001654868,pelt or,3M |
| Global Product Hierarchy | Personal Protective Equipment > Protective Communications > Protective Communications Parts & Accessories |
| Compatible Radio Brands | Ericsson |
| Product Number | FL6U-28 |
| Product Type | simple |
| Purpose | Exclude |
| Quantity | 0 |
| Recommended Industry | Racing |
| Trademark 1 | 3M™ |
| Trademark 2 | PELTOR™ |
| Country of Origin | China |
| SAP Shelf Life In Days | 0 |
| Base - Billing Unit | EA |
| Base - Metric Gross Weight | 58.75 G |
| Base - Metric Height Dimension | 20.0 MM |
| Base - Metric Length Dimension | 300.0 MM |
| Base - Metric Width Dimension | 100.0 MM |
| Base - Item Quantity | 1 |
| Base - Unit | EA |
| Consumer - Billing Unit | EA |
| Consumer - Customary Cubic Dimension | 36.61424645683937 ci |
| Consumer - Customary Gross Weight | 0.12952157903361558 lbs |
| Consumer - Customary Net Weight | 0.09700339536134614 lbs |
| Consumer - Customary Height Dimension | 0.7874015748031497 in |
| Consumer - Customary Length Dimension | 11.811023622047244 in |
| Consumer - Customary Width Dimension | 3.937007874015748 in |
| Consumer - Metric Cubic Dimension | 600.0 CCM |
| Consumer - Metric Net Weight | 44.0 G |
| Consumer - Metric Height Dimension | 20.0 MM |
| Consumer - Metric Length Dimension | 300.0 MM |
| Consumer - Metric Width Dimension | 100.0 MM |
| Consumer - Item Quantity | 1 |
| Consumer - Total Unit Quantity | 1 |
| Consumer - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Consumer - Item Unit | CABL |
| Consumer - Unit | EA |
| Shipper - Billing Unit | EA |
| Shipper - Customary Cubic Dimension | 652.6489430931617 ci |
| Shipper - Customary Gross Weight | 16.020992592975055 lbs |
| Shipper - Customary Net Weight | 11.640407443361536 lbs |
| Shipper - Customary Height Dimension | 6.102362204724409 in |
| Shipper - Customary Length Dimension | 11.811023622047244 in |
| Shipper - Customary Width Dimension | 9.05511811023622 in |
| Shipper - Metric Cubic Dimension | 10695.0 CCM |
| Shipper - Metric Weight | 7.267 KG |
| Shipper - Metric Net Weight | 5.28 KG |
| Shipper - Metric Height Dimension | 0.155 M |
| Shipper - Metric Length Dimension | 0.3 M |
| Shipper - Metric Width Dimension | 0.23 M |
| Shipper - Item Quantity | 120 |
| Shipper - Total Unit Quantity | 1 |
| Shipper - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Shipper - Unit | CS |
| Pallet - Total Unit Quantity | 999 |
| Pallet - Previous Packaging Level Unit | LOOS |
| Pallet - Pallet Layer Quantity | 1 |
| Pallet - Shipping Container Per Layer Quantity | 999 |
Write Your Own Review

