3M™ PELTOR™ G79 Series Motorsport Communication Adaptor Cable FL6U-21, -77 Flex Motorola GP300, CP040 1 EA/Case
This flex cable works with a variety of 3M™ Peltor™ Communications Products to connect to the Motorola GP300 and CP040 communication radios.
Special Price
$146.91
Regular Price
$172.84
| UPC | 10093045936622 |
|---|---|
| 3M ID | 7100064359 |
| Packaging | Each |
Sorry, We Are Out of Stock
- Get up to 15% OFF
- Exclusive Deals and Discounts
- Secure Shopping Experience
- Fast and Friendly Customer Support
This flex cable works with a variety of 3M™ Peltor™ communications products to connect to the Motorola GP300 and CP040 communication radios. • Works with a wide variety of 3M™ Peltor™ communications products • Connect to Motorola GP300 and CP040 communication radios • Durable, flexible design
- A patch cable that can be used to connect to a two-way radio
- Compatible with the 3M™ PELTOR™ ORA TAC Headset and the WS™ ProTac™ XP Headsets
- To determine the appropriate flex cable for your two-way radio, please visit 3M.com/PeltorAdapters
- 18" curly cable
| 3M ID | 7100064359 |
|---|---|
| Keywords | XH001654850,Protective Communications,CE Approved,PeltorG79 Series Motorsport Communication Helmets,PELTORG79 Series Motorsport Communication Adaptor Cable FL6U-21,-77 Flex Motorola GP300,CP040,Safety,Mining & Metallurgy,Connectors & Cables,pelt or,3M |
| Global Product Hierarchy | Personal Protective Equipment > Protective Communications > Protective Communications Parts & Accessories |
| Color Family | Black |
| Compatible Radio Brands | Motorola |
| Product Color | Black |
| Product Number | FL6U-21 |
| Product Type | simple |
| Quantity | 0 |
| Recommended Industry | Agriculture |
| Trademark 1 | 3M™ |
| Trademark 2 | PELTOR™ |
| Country of Origin | China |
| Sales Unit | EA |
| SAP Shelf Life In Days | 0 |
| Base - Billing Unit | EA |
| Base - Customary Height Dimension | 0.787401575 |
| Base - Customary Length Dimension | 11.81102362 |
| Base - Customary Width Dimension | 3.937007874 |
| Base - Metric Gross Weight | 81.75 G |
| Base - Metric Height Dimension | 20.0 MM |
| Base - Metric Length Dimension | 300.0 MM |
| Base - Metric Width Dimension | 100.0 MM |
| Base - Item Quantity | 1 |
| Base - Unit | EA |
| Consumer - Billing Unit | EA |
| Consumer - Customary Cubic Dimension | 36.61424645683937 ci |
| Consumer - Customary Gross Weight | 0.18022789933613742 lbs |
| Consumer - Customary Net Weight | 0.14770971566386798 lbs |
| Consumer - Customary Height Dimension | 0.7874015748031497 in |
| Consumer - Customary Length Dimension | 11.811023622047244 in |
| Consumer - Customary Width Dimension | 3.937007874015748 in |
| Consumer - Metric Cubic Dimension | 600.0 CCM |
| Consumer - Metric Net Weight | 67.0 G |
| Consumer - Metric Height Dimension | 20.0 MM |
| Consumer - Metric Length Dimension | 300.0 MM |
| Consumer - Metric Width Dimension | 100.0 MM |
| Consumer - Item Quantity | 1 |
| Consumer - Total Unit Quantity | 1 |
| Consumer - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Consumer - Item Unit | EACH |
| Consumer - Unit | EA |
| Shipper - Billing Unit | EA |
| Shipper - Customary Cubic Dimension | 656.8595814356983 ci |
| Shipper - Customary Gross Weight | 2.2806821023025585 lbs |
| Shipper - Customary Net Weight | 1.4770971566386797 lbs |
| Shipper - Customary Height Dimension | 6.141732283464567 in |
| Shipper - Customary Length Dimension | 11.811023622047244 in |
| Shipper - Customary Width Dimension | 9.05511811023622 in |
| Shipper - Metric Cubic Dimension | 10764.0 CCM |
| Shipper - Metric Weight | 1034.5 G |
| Shipper - Metric Net Weight | 670.0 G |
| Shipper - Metric Height Dimension | 156.0 MM |
| Shipper - Metric Length Dimension | 300.0 MM |
| Shipper - Metric Width Dimension | 230.0 MM |
| Shipper - Item Quantity | 10 |
| Shipper - Total Unit Quantity | 1 |
| Shipper - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Shipper - Unit | CS |
| Pallet - Total Unit Quantity | 10920 |
| Pallet - Previous Packaging Level Quantity | 91 |
| Pallet - Previous Packaging Level Unit | BOX |
| Pallet - Item Unit | EACH |
| Pallet - Pallet Layer Quantity | 7 |
| Pallet - Shipping Container Per Layer Quantity | 13 |
Write Your Own Review


