3M™ Hi-Temperature Polystyrene Insulation 78, HT Cylinder Spray Adhesive, Blue, Net Wt 287.1 lb, 1 Each/Cylinder
Special Price
$3,560.91
Regular Price
$4,189.30
| UPC | 00051115315961 |
|---|---|
| 3M ID | 7100028366 |
| Packaging | Cylinder |
Sorry, We Are Out of Stock
- Get up to 15% OFF
- Exclusive Deals and Discounts
- Secure Shopping Experience
- Fast and Friendly Customer Support
| 3M ID | 7100028366 |
|---|---|
| Part number | 78HT |
| Global Product Hierarchy | Adhesives, Sealants & Fillers > Flexible Adhesives > Solvent-based Adhesives |
| Color Family | Blue |
| Product Color | Blue |
| Product Type | simple |
| Quantity | 0 |
| Trademark 1 | 3M™ |
| Country of Origin | United States |
| Sales Unit | EA |
| SAP Shelf Life In Days | 638 |
| Base - Billing Unit | EA |
| Base - Metric Gross Weight | 220.037 KG |
| Base - Item Quantity | 1 |
| Base - Unit | EA |
| Unit of Use - Billing Unit | EA |
| Unit of Use - Customary Cubic Dimension | 24614.317732572472 ci |
| Unit of Use - Customary Gross Weight | 485.0985478437391 lbs |
| Unit of Use - Customary Net Weight | 287.0991855528787 lbs |
| Unit of Use - Metric Cubic Dimension | 403356.4 CCM |
| Unit of Use - Metric Net Weight | 130.226 KG |
| Unit of Use - Item Quantity | 1 |
| Unit of Use - Total Unit Quantity | 1 |
| Unit of Use - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Unit of Use - Item Unit | EACH |
| Unit of Use - Unit | EA |
| Shipper - Billing Unit | EA |
| Shipper - Customary Cubic Dimension | 24614.317732572472 ci |
| Shipper - Customary Gross Weight | 485.0985478437391 lbs |
| Shipper - Customary Net Weight | 287.0991855528787 lbs |
| Shipper - Customary Height Dimension | 42.67716535433071 in |
| Shipper - Customary Length Dimension | 24.015748031496063 in |
| Shipper - Customary Width Dimension | 24.015748031496063 in |
| Shipper - Metric Cubic Dimension | 403356.4 CCM |
| Shipper - Metric Weight | 220.037 KG |
| Shipper - Metric Net Weight | 130.226 KG |
| Shipper - Metric Height Dimension | 108.4 CM |
| Shipper - Metric Length Dimension | 61.0 CM |
| Shipper - Metric Width Dimension | 61.0 CM |
| Shipper - Item Quantity | 1 |
| Shipper - Total Unit Quantity | 1 |
| Shipper - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Shipper - Previous Packaging Level Unit | EACH |
| Shipper - Item Unit | EACH |
| Shipper - Unit | CY |
| Pallet - Billing Unit | EA |
| Pallet - Customary Cubic Dimension | 96417.51566967701 ci |
| Pallet - Customary Gross Weight | 535.7232971092525 lbs |
| Pallet - Customary Net Weight | 287.0991855528787 lbs |
| Pallet - Customary Height Dimension | 47.63779527559055 in |
| Pallet - Customary Length Dimension | 48.031496062992126 in |
| Pallet - Customary Width Dimension | 42.125984251968504 in |
| Pallet - Metric Cubic Dimension | 1.58 M3 |
| Pallet - Metric Net Weight | 130.226 KG |
| Pallet - Metric Height Dimension | 1.21 M |
| Pallet - Metric Length Dimension | 1.22 M |
| Pallet - Metric Width Dimension | 1.07 M |
| Pallet - Item Quantity | 1 |
| Pallet - Total Unit Quantity | 1 |
| Pallet - Previous Packaging Level Quantity | 1 |
| Pallet - Previous Packaging Level Unit | CYLN |
| Pallet - Item Unit | EACH |
| Pallet - Unit | PAL |
| Pallet - Pallet Layer Quantity | 1 |
| Pallet - Shipping Container Per Layer Quantity | 1 |
Write Your Own Review


